Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Роботодавець як сторона трудового договору

Роботодавець як сторона трудового договору

Назва:
Роботодавець як сторона трудового договору
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
27,31 KB
Завантажень:
508
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
КУРСОВА РОБОТА
НА ТЕМУ:
“РОБОТОДАВЕЦЬ ЯК СТОРОНА ТРУДОВОГО ДОГОВОРУ”


ПЛАН
Вступ
Розділ 1. Загально-правова характеристика трудового договору.
1.1. Поняття трудового договору.
1.2. Зміст трудового договору.
1.3. Сторони трудового договору.
Розділ 2. Матеріальна відповідальність роботодавця за необґрунтовану відмову в прийнятті на роботу в Україні
Розділ 3. Відповідальність роботодавця у вигляді відшкодування працівникові моральної шкоди за урядовим проектом ТК України
Висновок
Список використаних джерел
Зміст


ВСТУП
Прискорення суспільно-економічних змін і розвитку України як незалежної самостійної демократичної держави досягатиметься працею громадян. Мета побудови України як незалежної держави – забезпечення добробуту і достатку людини, достатнього гідного життєвого рівня всіх її громадян.
Загальна декларація прав людини, прийнята Генеральною асамблеєю ООН 10 грудня 1948р., проголошує : “Кожна людина має право на працю, на вільний вибір роботи, на справедливі і сприятливі умови праці та на захист від безробіття”.
Кожний працюючий має право на справедливу і задовільну винагороду, яка забезпечує гідне для людини існування, її самої та її сім’ї, і яка в разі необхідності, доповнюється іншими засобами соціального забезпечення.
Проголошення декларації принципу створюють правову основу розвитку трудового права України і знаходить своє безпосереднє втілення в трудовому законодавстві, реформа якого розпочалась і є складовою частиною правової реформи держави, основною проблемою якої є забезпечення реального верховенства Закону.
Права на працю, відпочинок, соціальний та судовий захист, безпечне для життя і здоров’я довкілля, відшкодування матеріальної та моральної шкоди, закріплення і в основному Законі нашої держави – Конституції України (ст. 43, 45, 46, 50, 55, 56, 62), і становлять важливий розділ чинного законодавства держави про захист законних прав та інтересів громадян.
В умовах переходу держави до ринкової економіки значно зростає роль правовового регулювання трудових відносин як основної ланки суспільних відносин. Саме через трудові відносини реалізується подолання соціально-економічної кризи та підвищення культурного життя народу України. Суспільна праця потребує відповідного рівня управління поведінкою.
Розділ 1. Загально-правова характеристика трудового договору.
1.1. Поняття трудового договору.
Трудовий договір займає особливе місце в трудовому праві. На основі трудового договору виникають трудові відно-сини працівника з роботодавцем, що неминуче спричиняє включення цих суб'єктів у цілу систему відносин, які регу-люються трудовим правом. Інакше кажучи, немає трудового договору — не буде і трудового права.
Цей акт волевиявлення людини здати іншій людині свою здатність трудитися, який може здатися незначним на фоні інших соціальних явиш, насправді є тим непорушним почат-ком цілої сфери суспільного життя. Значення його визна-чається загальним характером праці. Праця є основою ство-рення всіх соціальних благ, економічних і політичних про-цесів. Людина не може Жити без праці. Саме в трудовій діяль-ності людина знаходить не тільки матеріальні блага, але і знаходить почуття самовираження, причетності, соціальної реалізації себе як особистості й морального задоволення.
Вже так склалася дійсність, що переважною формою здійснення трудової діяльності є наймана праця.
Потрібно підкреслити, з точки зору права немає різниці в тому, чи працює працівник за трудовим договором на дер-жавному підприємстві, установі або в організаціях з колективною формою власності, або у приватного власника, в се-лянському (фермерському) господарстві. Всі наймані праців-ники мають однаковий правовий статус і будь-який власник відносно таких працівників зобов'язаний дотримуватися всіх правил і гарантій, передбачених трудовим законодавством і колективними договорами й угодами.[14, 18]
Наймана праця характеризується рядом ознак, які прин-ципово відрізняють її від праці ненайманої:

це праця несамостійна, залежна; здійснювана на ос-нові добровільно укладеної угоди з роботодавцем;

пов'язана з виконанням певної роботи, "замовленої" роботодавцем;

пов'язана з отриманням від роботодавця певної вина-городи за виконану роботу.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Курсова робота на тему: Роботодавець як сторона трудового договору

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок