Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Судове рішення в цивільному судочинстві

Судове рішення в цивільному судочинстві

Назва:
Судове рішення в цивільному судочинстві
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
27,42 KB
Завантажень:
221
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
Судове рішення в цивільному судочинстві


ПЛАН
Стр.
ВСТУП 3
РОЗДІЛ 1. ЮРИДИЧНА ТА СОЦІАЛЬНА ПРИРОДА СУДОВОГО РІШЕННЯ В ЦИВІЛЬНОМУ СУДОЧИНСТВІ 5
РОЗДІЛ 2. ВИДИ СУДОВИХ РІШЕНЬ У ЦИВІЛЬНОМУ ПРОЦЕСІ 13
РОЗДІЛ 3. ВИМОГИ, ЯКИМ МАЄ ЗАДОВОЛЬНЯТИ СУДОВЕ РІШЕННЯ 17
РОЗДІЛ 4. ВИПРАВЛЕННЯ НЕДОЛІКІВ РІШЕННЯ СУДОМ, ЩО ЙОГО УХВАЛИВ 24
РОЗДІЛ 5. НАБРАННЯ РІШЕННЯМ СУДУ ЗАКОННОЇ СИЛИ 28
РОЗДІЛ 6. УХВАЛИ СУДУ ПЕРШОЇ ІНСТАНЦІЇ 33
ВИСНОВОК 37
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ 40


ВСТУП
В умовах створення правової держави все більшого значення набувають соціально-економічні, політичні та особисті права і свободи громадян України. Одним з найважливіших засобів, який забезпечує реалізацію цих прав, є судова система держави. 18 березня 2004 року в Україні прийнятий новий Цивільний процесуальний кодекс, без якого було б неможливо досягнути необхідного рівня захисту прав людини у всій системі державного устрою. Прийняттям нового ЦПК України зроблено важливий крок з проведення судової реформи в Україні. Забезпечення дієвості норм нового ЦПК України на сучасному етапі є запорукою подальшого становлення України як демократичної, соціальної та правової держави, де відповідно до статті 3 Конституції України людина, її права та свободи визнаються найвищою соціальною цінністю.
Сфера судового захисту суб’єктивних прав у правовій державі постійно розширюється, тому що саме суд забезпечує правильний і своєчасний розгляд і вирішення цивільно-правових спорів, здійснення правосуддя у цивільних справах. Судовий захист – найвища гарантія забезпечення прав, свобод та інтересів громадян, оскільки правове становище суду, його функції створюють переваги в забезпеченні законності. Суд як орган державної (судової) влади здійснює правозастосовчу діяльність. Ця діяльність завжди пов’язана з ухваленням відповідного правозастосовчого акта – судового рішення. Судові рішення, як самостійний правовий інститут цивільного процесуального права, покликані сприяти захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.
У науці цивільного процесуального права тема інституту судових рішень залишається однією із найбільш дискусійних. Проведені дослідження інституту судових рішень, безумовно, мають важливе значення. Але неповнота та недостатність теоретичних розробок теорії судових постанов пов’язана з тим, що останні досліджувались в їх статичному стані, при цьому важливо розглядати питання сутності рішень суду в динаміці, з позиції їх функціональної ролі. Багато питань, які охоплює ця проблема, досліджені недостатньо повно, що негативно впливає на практику застосування чинного законодавства. Необхідність глибшого вивчення і вирішення даних проблем обумовила вибір теми даної курсової роботи.


РОЗДІЛ 1.
ЮРИДИЧНА ТА СОЦІАЛЬНА ПРИРОДА СУДОВОГО РІШЕННЯ В ЦИВІЛЬНОМУ СУДОЧИНСТВІ
Судове рішення є ключовим інститутом цивільного процесуального права. Враховуючи його зміст, суть, функції, завдання, місце в цивільному процесуальному праві, воно об'єктивно визнається найважливішим видом судових постанов. Природно, що цей інститут завжди був в центрі уваги практиків та науковців.
Багатогранність судового рішення зумовлювала можливість проведення спеціальних досліджень окремих його сторін, що сприяло розвитку наукових правових знань в цілому. Так, наукові доробки Л. Завадської стосовно реалізації судових рішень, Є. Пушкаря щодо позовного провадження в цивільному процесі, Д. Чечота стосовно проваджень, що виникають з адміністративно-правових відносин та особливих проваджень, Л. Лесницької щодо перегляду рішень суду в касаційному порядку зробили значний внесок в розвиток теорії судових рішень та науки цивільного процесуального права. Проте до цього часу в науці цивільного процесуального права немає єдності в розумінні юридичної та соціальної природи судового рішення, не сформульовано однозначне та загальноприйняте його визначення поняття, а окремі наукові постулати з цього приводу явно вимагають перегляду.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 Курсова робота на тему: Судове рішення в цивільному судочинстві

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок