Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Особливості оподаткування податком на додану вартість в Україні

Особливості оподаткування податком на додану вартість в Україні

Назва:
Особливості оподаткування податком на додану вартість в Україні
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
37,47 KB
Завантажень:
158
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 
Дипломна робота
на тему:
“Особливості оподаткування податком
на додану вартість в Україні”


ЗМІСТ
Вступ
1. Особливості оподаткування податком на додану вартість в Україні
Суть та призначення податку на додану вартість, як непрямого податку в економічному житті країни
Платники податку на додану вартість та обєкти оподаткування
База та ставки оподаткування
Пільги щодо податку на додану вартість
Порядок обчислення і сплати податку на додану вартість
2. Роль податку на додану вартість в доходах країни
Аналіз надходжень податку на додану вартість до Зведеного бюджету України
3. Зміни, що відбулися в оподаткуванні податком на додану вартість
Висновок
Список використаної літератури


Вступ
Провідна роль у забезпеченні виконання державою функцій щодо регулювання економічних процесів належить податкам.
Податки є невід’ємною частиною господарства держави як історичної форми задоволення колективних потреб. Це найважливіше джерело формування доходів держави, які, в свою чергу, використовуються на вирішення економічних, соціальних, оборонних завдань, на розвиток освіти, науки, культури. Держава не може існувати за рахунок лише добровільних, благодійних надходжень. Вона повинна мати бюджет із стабільним джерелом надходжень, роль яких виконують, в першу чергу, податки.
Входження України в ринкову економіку зумовило необхідність створення власної податкової системи, яка не повинна бути простим копіюванням досвіду інших країн. Адже податкова система має відображати конкретні умови нашої країни: рівень розвитку економіки, соціальної сфери, зовнішньої і внутрішньої політики, традицій народу, географічне положення і безліч інших чинників. У зв’язку з цим склад податкової системи, структурні співвідношення окремих податків, порядок їх обчислення, форми розрахунків, організація податкової служби можуть значно відрізнятися. Але існує ряд основних податків, які дістали загально світове визнання, хоча механізм їх справляння може суттєво відрізнятися в різних країнах. До них належать: основні прямі податки – прибутковий податок із доходів юридичних осіб і фізичних осіб, а також такі форми непрямого оподаткування, як специфічні акцизи представником яких є акцизний збір, та універсальні акцизи, до яких належить податку на додану вартість. Універсальні акцизи містяться в цінах на всі товари. Роль їх у формуванні доходної частини бюджету на відміну від специфічних акцизів зростає. Податок на додану вартість являється найпоширенішою формою універсальних акцизів.
Саме податок на додану вартість і розглядається в даній дипломній роботі.
Податок на додану вартість був введений в Україні в 1992 році Декретом Кабінету Міністрів України “Про податок на добавлену вартість” і разом з акцизним збором замінив податки з обороту і з продажу. Надходження по податкам з обороту і продажу формувалась за допомогою різниці в цінах, тобто сума податку визначалась як роздрібна ціна мінус оптова ціна, а всі ціни встановлювала держава. В ринкових умовах таке оподаткування неможливе, тому що поряд з державними фіксованими і регульованими цінами існують вільні ціни. Однією з причин заміни було також і те, що податок на додану вартість зберігаючи переваги податку з обороту, в той же самий час ліквідував його головний недолік — кумулятивний ефект, який полягає в тому, що в обєкт оподаткування включалися податки, котрі були сплачені раніше, на попередніх стадіях руху товарів. Це і спричинило появу податку на додану вартість у нас в Україні, який існує вже девятий рік. На даний момент питання оподаткування податком на додану вартість ще потребує доопрацювання і удосконалення.
У загальній системі податків і обовязкових платежів податок на додану вартість посідає особливе місце. Цей податок, що охоплює найбільшу кількість субєктів господарювання, є одним з основних джерел наповнення державного бюджету України. Про те саме з ним повязано найбільша кількість порушень податкового законодавства. Однією з причин цього є складність податкового закону, постійне внесення змін і доповнень до чинних нормативних актів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 Курсова робота на тему: Особливості оподаткування податком на додану вартість в Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок