Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Поняття та види суб’єктів аграрних відносин

Поняття та види суб’єктів аграрних відносин

Назва:
Поняття та види суб’єктів аграрних відносин
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
17,79 KB
Завантажень:
82
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
 
Курсова робота
«Поняття та види суб’єктів аграрних відносин»
 


Зміст


Вступ
Аграрне право України порівняно нова галузь права, що об’єктивно сформувалася внаслідок об’єднання в єдиний комплекс правових норм, які регулювали відносини сільськогосподарських підприємств. У зв’язку зі змінами суспільних відносин на селі, що пов’язується із реалізацією земельної та аграрної реформи істотно розширилося та набуло якісно нового змісту аграрне законодавство.
Аграрне законодавство являється однією з провідних галузей законодавства України і складає собою сукупність правових актів, які регулюють аграрні відносини.
Суб’єктами аграрного права виступають фізичні та юридичні особи наділені правами та обов’язками у сфері виробництва, переробки та реалізації сільськогосподарської продукції, а також у їхньому виробничо-технічному та соціальному забезпечені.
Склад суб’єктів аграрного права не залишається незмінним. Вони змінюються внаслідок зміни самих регульованих аграрним правом відносин.
Земельна та аграрна реформа докорінно змінила не тільки статус сільськогосподарських підприємств та організацій, що раніше функціонували, але й сприяла виникненню нових суб’єктів аграрного права. Суб’єктами аграрного права виступають не тільки юридичні особи, а й громадяни, що ведуть особисте селянське господарство.
Незважаючи на те, що аграрне право є досить новою галуззю воно відіграє надзвичайно важливу роль у процесі формування сільського господарства. Адже саме аграрне право визначає таке важливе питання як правовий статус суб’єктів.
Під суб’єктами розуміються громадяни, юридичні особи, які безпосередньо роблять свій внесок у розвиток сільського господарства. Це люди без яких неможливе саме існування сільського господарства.
На мою думку це є основним і найважливішим завданням аграрного права. Тому, що якщо без суб’єктів не можливий подальший розвиток самої галузі аграрного права.
Розділ 1. Поняття та особливості суб’єктів аграрних відносин.
Поняття суб’єктів аграрних відносин.
Суб’єкт права – це особа чи організація,за якими держава визнає здатність бути носіями суб’єктивних прав та обов’язків. У сучасній юридичній літературі поняття «суб’єкт права» частіше за все використовується як синонім термінів «суб’єкт» чи «учасник правовідносин».
Слово «суб’єкт» стосовно юридичних відносин використовується у подвійному значенні. Визначаючи суб’єкта юридичних відносин, розглядаючи його з активної сторони, як носія права, або з пасивної сторони, як носія обов’язків. Частіше під суб’єктами права мають на увазі тільки того учасника юридичних відносин, якому належить в них право. Суб’єктом права є той, хто здатний мати права незалежно від того користується він ними чи ні.
Юридична якість чи властивість бути суб’єктом права у правовідносинах не виникає сама собою. Вона не складає природної якості особи, а є створенням об’єктивного права. Тому спроби закріплення у деяких конституційних документах положень, що випливають з теорії природного права, про те, що якість суб’єктів права – носіїв основних прав та свобод людини набуває природним шляхом, що вони належать кожному від народження.
Не природа, не суспільство, а тільки держава визначає, хто і за яких умов може бути суб’єктом права, а отже і учасником правовідносин, які якості він повинен мати. Лише законом може встановлюватися і визначатися та особлива юридична якість чи властивість, яка дозволяє особі чи організації стати суб’єктом права.
У вітчизняній та зарубіжній літературі є загальновизнаним, що суб’єктом права можуть бути фізичні та юридичні особи. Відповідно до законодавства суб’єктами аграрних правовідносин є фізичні та юридичні особи.
До фізичних осіб аграрних відносин належать всі громадяни, іноземці та особи без громадянства, які займаються господарською діяльністю.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Курсова робота на тему: Поняття та види суб’єктів аграрних відносин

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок