Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Загальна характеристика конституційного принципу

Загальна характеристика конституційного принципу

Назва:
Загальна характеристика конституційного принципу
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
16,19 KB
Завантажень:
225
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Вступ. ст.З - 5
Розділ 1 Загальна характеристика конституційного принципу
забезпечення права на захист обвинуваченого. ст.6 — 11
Розділ 2 Процесуальний порядок забезпечення
права на захист обвинуваченого. ст.12 - 29
Розділ 3 Проблемні питання по реалізації права на
захист обвинуваченого. ст.20 - 24
Висновок. ст.25 - 26
Література. ст.27 - 28


Вступ.
Одним з основних завдань вищих навчальних закладів України є поліпшення якості підготовки фахівців, програми яких повинні передбачати варіанти найбільш досконалого вивчення відповідних дисциплін. Серед таких дисциплін для підготовки працівників МВС важливе значення відіграє кримінальний процес, без засвоєння теоретичних та практичних засад якого неможливо стати кваліфікованим дізнавачем, слідчим, прокурором, адвокатом, суддею.
Основні теоретичні засади як кримінально-процесуального права так і інших дисциплін містяться у міжнародному праві та зокрема в Конституції України.
ст. З Конституцією України " людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою цінністю.
Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов'язком держави."
Данні вимоги випливають із норм міжнародного права. Це пояснюється тим, що Україна входить до складу різних міжнародних організацій і зобов'язана дотримуватись норм встановлених у міжнародних актах ратифікованими Україною. Ці норми визначають основні положення, яким повинні відповідати закони та НПА України.
Прикладом вище зазначеного є те, що Україна як член Ради Європи прийняла на себе ряд зобов'язань, спрямованих на вдосконалення внутрішнього законодавства в сфері прав і свобод - прийняття нових кримінального та кримінально-процесуального кодексів і інших законів. Зволікання в реалізації яких викликає у Ради Європи намір використати механізми впливу на Україну. [9]


Також нагляд за додержанням державами зобов'язань у сфері забезпечення прав людини здійснює ООН, при якій створені інститути по вивченню стану проголошення та забезпечення прав людини. Одним з таких інститутів є Рада Безпеки при ООН, яка вже неодноразово розглядала скарги по реалізації прав людини. Також рішення та висновки з питань прав людини приймають Міжнародний суд, Генеральний секретар ООН, Верховний комісар з прав людини, в рамках компетенції та повноважень - ГА ООН і Комісія з прав людини.
Серед усіх вище зазначених органів найбільш важливе значення має Верховний комісар з прав людини, який покликаний зміцнювати контроль за здійснюванням прав людей в різних державах. Він керується в своїй діяльності Загальною декларацією прав людини 1948р. та іншими основоположними міжнародно-правовими пактами, і має виходити з того, що всі права людини є унікальними, взаємозв'язані і взаємозалежними.
Слід відзначити те, що кримінально-процесуальне право хоч і базується на нормах міжнародного права про, що свідчить ратифікація Україною 19 жовтня 1973р. Міжнародного пакту про громадянські та політичні права, в якому передбачено "кожен має право при розгляді будь-якого обвинувачення, що висувається проти нього, як мінімум на такі гарантії на основі цілковитої рівності: ... Ь) Мати достатньо часу та можливостей для підготовки свого захисту і мати зносини з вибраним ним самим захисником; ...сі) Бути судимим у його присутності і захищати себе особисто або за посередництвом обраного йому захисника,; якщо він не має захисника, бути оповіщеним про це право і мати призначеного йому захисника в будь-якому випадку, коли інтереси правосуддя того вимагають, безоплатно для нього в усякому подібному випадку, коли він не має достатньо коштів для оплати цього захисника ...".[9] але також містить недоліки які розглядатимуться розділі 3.


Згідно ст..9 Конституції України "Чинні міжнародні договори згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, є частиною національного законодавства України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Курсова робота на тему: Загальна характеристика конституційного принципу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок