Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Виникнення та розвиток науки аграрного права

Виникнення та розвиток науки аграрного права

Назва:
Виникнення та розвиток науки аграрного права
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
14,80 KB
Завантажень:
247
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
КУРСОВА РОБОТА
«Виникнення та розвиток науки аграрного права»


Зміст
Вступ …………………………………………………………………………. 3-5
Розділ 1 Поняття та ознаки науки аграрного права………………………... 6-10
Розділ 2 Становлення української науки сільськогосподарського
(аграрного) права
2.1. Передумови виникнення науки сільськогосподарського
(агарного права)………………………………………………… 11-14
2.2. Етапи розвитку аграрно-правової науки……………………… 15-18
 
 
Розділ 3 Сучасний розвиток науки аграрного права України
3.1. Предмет сучасних аграрно-правових наукових досліджень.. 19-23
 
Висновок ……………………………………………………………………. 24-25
Використана література ……………………………………………………. 26


Вступ
Україна – велика аграрно-правова промислова держава. Вона має сприятливі природнокліматичні умови, достатні виробничо-господарські та продуктивні сили для інтенсивного розвитку сільськогосподарського виробництва. Конституція України визнала землю об’єктом права власності Українського народу. Колективно-кооперативні сільськогосподарські підприємства, акціонерні товариства, спілки селян, селянські (фермерські) і приватні підсобні господарства селян стали суб’єктами права приватної власності на землю сільськогосподарського призначення.
У сільському господарстві та економіці України утверджуються нові ринкові економічні відносини, розвиваються господарчо-підприємницькі тенденції, побудовані на принципово нових економічних засадах: формуються земельні і майнові відносини селян, вдосконалюється система державно-правового регулювання сільського господарства, поширюється застосування біржової форми реалізації сільськогосподарської продукції і продовольства.
Україна – одна з найбагатших держав світу на благодатну землю сільськогосподарського призначення. Державою втілено в життя принцип – земля належить тим, хто її обробляє.
Народне господарство України характеризується певними суспільними, політичними, економічними, управлінськими, майновими, трудовими, соціальними відносинами, які регулюються нормами Конституції України, законами, підзаконними та локально-правовими актами. Україна має власну аграрну політику, аграрну економіку та аграрне право.
Наука аграрного права України – це комплексна, інтегрована і спеціалізована юридична наука, що є системою знань про аграрне право як галузь, його предмет, структуру та методи правового регулювання, аграрно-правові норми та інститути, аграрне законодавство та окремі нормативно-правові акти, практику їх застосування, з точки зору закономірностей виникнення, функціонування, розвитку та напрямів вдосконалення.
Слід також зазначити, що процес виникнення аграрно-правової науки сягає до кінця 60-х – початку 70-х років. Основою для формування аграрно-правової науки було сільськогосподарське законодавство.
Аграрно-правова наука повинна дослідити нові суспільні відносини, що виникають в аграрному секторі економіки, розробити основні засади нових правових інститутів. Все це має бути спрямовано на реформування аграрних відносин в нашій державі.
Саме завдяки аграрно-правовим науковим дослідженням, мають бути
вироблені рекомендації до вдосконалення нових правових інститутів аграрного права. Наука аграрного права має розробити основні засади і стратегії земельної та аграрної реформи, їх правового забезпечення. Аграрно-правові наукові дослідження мають бути спрямовані на визначення ролі земельної реформи в аграрних ринкових перетвореннях та її місця в аграрній реформі. Важливу роль відіграє наука аграрного права у з’ясуванні змісту, стратегії та етапів розвитку аграрної реформи.
Слід також зазначити, що аграрна реформа в Україні розпочалася без попередньої розробки довгострокової цільової програми реформування земельних відносин. Тому метода аграрної реформи мали часто спонтанний
характер і були неефективними.
Аграрне право є галуззю права України, становить складову і невід’ємну частину правової системи України. Як галузь права воно характеризується власним предметом, принципами, і метолами правового регулювання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Курсова робота на тему: Виникнення та розвиток науки аграрного права

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок