Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Дія нормативно-правових актів в часі, просторі, за колом осіб

Дія нормативно-правових актів в часі, просторі, за колом осіб

Назва:
Дія нормативно-правових актів в часі, просторі, за колом осіб
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
21,82 KB
Завантажень:
161
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Дія нормативно-правових актів в часі, просторі, за колом осіб


ПЛАН
ВСТУП………………………………………………………………………….с. 3
РОЗДІЛ 1.
ТЕМПОРАЛЬНА ДІЯ НОРМАТИВНО-ПРАВОВИХ АКТІВ…………..с. 4
1.1. Різноманітність способів набуття чинності нормативно-правовими актами в Україні………………………………………………………………с. 4
1.2. Припинення дії нормативно-правових актів (втрата ними юридичної сили)……………………………………………………………………………..с. 8
1.3. Пряма, зворотна та переживаюча дія нормативно-правових актів…………………………………………………………………………….с. 9
РОЗДІЛ 2.
ДІЯ НОРМАТИВНИХ ПРАВОВИХ АКТІВ В ПРОСТОРІ…………….с. 13
РОЗДІЛ 3.
ПОРЯДОК ДІЇ НОРМАТИВНО-ПРАВОВОГО АКТА ЗА КОЛОМ ОСІБ…………………………………………………………………………...с. 27
ВИСНОВКИ…………………………………………………………………..с. 29
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ………………………………….с. 31


ВСТУП
Основним джерелом права більшості сучасних держав є нормативно-правовий акт, який характеризується такими ознаками: 1) ухвалюється чи санкціонується уповноваженими органами держави, їх посадовими особами, іншими суб'єктами правотворчості і є їх одностороннім волевиявленням; 2) має зовнішню форму у вигляді певного писемного документа; 3) містить нові норми права чи змінює, скасовує чинні; 4) приймається згідно з чітко визначеною процедурою; 5) має юридичну силу, що відображує співвідношення з іншими правовими актами, місце і роль у системах законодавства і правового регулювання; 6) надає волі народу офіційного характеру.
На сьогодні нормативно-правова база України нараховує понад 30 тис. нормативно-правових актів. З них 1295 — закони, 26 — кодекси, 58 — декрети Кабінету Міністрів України, що мають силу закону, 33 — укази Президента України, прийняті відповідно до п. 4 розділу XV «Перехідні положення» Конституції України, що набули чинності та діють як закони. Збереглася тенденція, властива радянському законодавству, коли законодавчі акти співвідносяться з підзаконними в пропорції 4,6% до 95,4%. До того ж продовжують діяти 75 законів Української РСР. Потребують прийняття нові кодекси України. Не реалізованою залишається Постанова Верховної Ради України «Про підготовку до видання Зводу законів України» від 5 березня 1998 р.
Одним з основних аспектів функціонування вищевказаних нормативно-правових актів є їх дія у часі, просторі, за колом осіб. У даній роботі на основі чинного законодавства та теорії держави і права спробуємо дати вичерпну характеристику кожного з вказаних напрямків дії нормативно-правових актів, враховуючи специфіку кожного з них.


РОЗДІЛ 1.
ТЕМПОРАЛЬНА ДІЯ НОРМАТИВНО-ПРАВОВИХ АКТІВ
1.1. Різноманітність способів набуття чинності нормативно-правовими актами в Україні
Дію нормативного акта у часі характеризують чотири по-казники:
1) момент набуття актом чинності, тобто початку його дії;
2) напрям темпоральної дії нормативного акта;
3) момент зупинення дії нормативного акта;
4) момент припинення (скасування) дії нормативного акта [26, c. 41].
Отже, чинність закону (нормативного акта) у часі починаєть-ся з моменту набрання законом чинності. Набрання законом чинності означає, що з цього моменту всі організації, посадові особи і громадяни повинні керуватися ним, виконувати і дотри-муватись його.
Відомо, що порядок і терміни набрання законами чинності встановлюються в кожній державі особливими актами. В Україні ці правила сформульовані насамперед у ч. 2 і 3 ст. 57 Конституції України, згідно з якими “закони та інші нормативно-правові ак-ти, що визначають права і обов'язки громадян, мають бути дове-дені до відома населення в порядку, встановленому законом” [11].
Закони та інші нормативно-правові акти, що визначають пра-ва і обов'язки громадян, не доведені до відома населення у поряд-ку, встановленому законом, є не чинними».
Як бачимо, в Конституції порядок набрання чинності норма-тивними актами викладено лише в загальних рисах. Більше того, в Конституції є пряма вказівка на необхідність прийняття з цього питання спеціального закону. На жаль, на сьогоднішній день в Україні такого закону все ще немає. Зараз з цього питання діє Указ Президента України від 10 червня 1997 року № 503/97 «Про порядок офіційного оприлюднення нормативно-правових актів і набрання ними чинності» (далі — Указ № 503).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Курсова робота на тему: Дія нормативно-правових актів в часі, просторі, за колом осіб

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок