Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Характерні риси права Єгипту

Характерні риси права Єгипту

Назва:
Характерні риси права Єгипту
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
28,57 KB
Завантажень:
395
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
КУРСОВА РОБОТА
на тему:
„Характерні риси права Єгипту”


ПЛАН
Вступ
1.Культура і населення Древнього Єгипту.
а) Єгипетське право.
2.Утворення Єгипетської держави.
3. Основні джерела права Стародавнього Вавилону.
4.Періодизація історії держави і права Древнього Єгипту.
5.Суспільний лад Древнього Єгипту.
6.Державний лад Древнього Єгипту.
7.Місцеве керування Древнього Єгипту.
8. Судочинство.
Висновок.
Література.
Вступ
Культура Стародавнього Єгипту («Країни Великого Хапі») з незапам'ятних часів залучала до себе увагу всього людства. Вона викликала подив у гордого своєю цивілізацією вавілонського народу. У єгиптян училися мудрості філософи і вчені Стародавньої Греції. Великий Рим схилявся перед стрункою державною організацією країни пірамід. Минули тисячоріччя , але жвавий інтерес до історії Стародавнього Єгипту аж ніяк не зник . Навпроти! Але довгий час величезний шар єгипетської історії був невідомий людям : учені не могли розшифрувати таємничі письмена- ієрогліфи. Спроби проникнути в їхню таємницю були ще в далекій давнині, над загадкою билися й античні філософи, історики, письменники. «Вирізані на камені зображення - це магічні знаки,» - говорив римський поет Лукіан, що жив у I столітті нашої ери. «Єгипетський лист має символічний характер. Кожен ієрогліф позначає ціле слово чи навіть фразу», - припускав історик Плутарх, що жив на рубежі I і II століть. Писали про єгипетські ієрогліфи й Апулей, і Геродот, і багато хто інші. Але знадобилася кропітка праця багатьох поколінь дослідників , щоб до кінця виявити всі таємниці єгипетського листа. Ця знаменна подія - одне із самих видатних відкриттів в історії світової науки , що відбулося лише в XIX столітті. Йому передували роки болісних і марних шукань. Усією душею прагнучи до заповітної мети, багато вчених непомітно для себе ухилялися вбік і вступали на такий шлях, що вів їх усе далі по заплутаному лабіринті фантазій і домислів. Але після дешифрування ієрогліфів перед нами обрисувалася у всій своїй величі могутня цивілізація, що процвітала кілька тисяч років на берегах Нілу. Єгиптологія широко відкрила доступ до скарбниці культурних цінностей, створених талановитим і працьовитим народом. Ми можемо зараз по достоїнству оцінити величезний внесок древніх єгиптян у розвиток світової культури , науки і мистецтва.
1. Культура і населення Древнього Єгипту.
Як вже було сказано вище, інтерес до культури Стародавнього Єгипту не зникає дотепер. Написано безліч книг про історію, традиції «Країни Великого Хапі», про їх місце у світовій історії. Єгиптяни здавна споряджали торгові і військові експедиції в Аравію, розташовану на стику трьох материків і яка була сполучною ланкою в спілкуванні областей Середземномор'я (у тому числі і Єгипту) зі Східною Африкою й Індією, а через неї з Китаєм. Рамсес II згадується в Старому Завіті стосовно до двох історичних періодів - час поселення ізраїльських племен у Єгипті (час Йосипа) і утиск нащадків Ізраїлю в країні фараонів (час Мойсея). Існує думка, що в основі цих біблійних розповідей лежать, швидше за все, перекази ханаанського населення Палестини, що неодноразово проникали в Єгипет. Але можливо і сполучення цих переказів з переказами власне ізраїльських племен часів перших фараонів дев'ятнадцятої династії.
Давньоєгипетське суспільство володіло цілком розвинутою економікою натурального обміну, що було нехай не досконалою, але, мабуть, найбільш зручною економічною моделлю держави.
а) Єгипетське право.
В Єгипті раніш, ніж в інших державах склалося класове суспільство і вперше у світі виникла держава. Коли це відбулося вірогідно невідомо, але вже до III тисячоріччя до н.е. держава в Єгипті існувала. Джерелом права в Стародавньому Єгипті спочатку був звичай. З розвитком держави активною стає законодавча діяльність фараонів. У Єгипті існувало кілька видів земельних володінь: державні, храмові, приватні й общинні. Можна було робити різні угоди з землею: дарувати, продавати, передавати в спадщину. У приватній власності було і рухоме майно: раби, робоча худоба, інвентар і ін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Курсова робота на тему: Характерні риси права Єгипту

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок