Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Правове регулювання відпусток

Правове регулювання відпусток

Назва:
Правове регулювання відпусток
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
20,18 KB
Завантажень:
280
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ПЛАН
ВСТУП
1. Правове регулювання відпусток
2. Щорічні відпустки
2.1. Щорічна основна відпустка
2.2. Щорічні додаткові відпустки
2.3. Інші види щорічних відпусток, передбачені законо-давством
2.4. Порядок надання відпусток
2.5. Цільові відпустки, що не належать до часу відпочинку
2.6. Відпустки без збереження заробітної плати.
ВИСНОВОК
Використана література
ВСТУП
Відпочинок поряд з працею є основними соціальними ста-новищами, у яких людина перебуває все своє життя, за винят-ком дитячого віку. Праця обов'язково повинна чергуватись з відпочинком. Щоб відпочивати, треба стомитися працювати.
Під часом відпочинку слід розуміти час, протягом якого робіт-ники і службовці звільняються від виконання трудових обов'язків і можуть його використовувати на свій розсуд. Чинним законодав-ством про працю передбачені такі види відпочинку: перерви в робочому дні; щоденний (міжзмінний) відпочинок; щотижне-вий безперервний відпочинок (вихідні дні); щорічні неробочі (святкові) дні; щорічні відпустки.
Законом України «Про відпустки» встановлюються такі види відпусток: щорічні відпустки; додаткові відпустки у зв'язку з навчанням; творчі відпустки; соціальні відпустки; відпустки без збереження заробітної плати.
Законодавством, колективними договорами, угодами та трудо-вими договорами можуть встановлюватися інші види відпусток. Щорічну основну і щорічні додаткові відпустки ще назива-ють трудовими відпустками.
В цій курсовій роботі я розкрию тему про щорічні відпустки, які передбачені законодавством України.
1. Правове регулювання відпусток
Одним з видів часу відпочинку, що передбачений трудовим за-конодавством, є відпустки. Ст. 45 Конституції України передбачає право працюючих на відпочинок, яке забезпечується наданням оп-лачуваної щорічної відпустки. Порядок надання відпусток регу-люється КЗпП України, Законом України «Про відпустки» від 15 ли-стопада 1996 р., а також іншими законодавчими та підзаконними нормативно-правовими актами.
Відпустки за своїм характером та призначенням бувають досить різно-манітними. Тому спроба дати визначення поняття відпусток є доволі непростою. Адже є відпустки, які дійсно встановлюються з метою на-дання працівнику якнайбільших можливостей для відпочинку і віднов-лення трудових сил та надаються, як правило, на кінець кожного робо-чого року; інші, хоч і називаються відпустками, але до відпочинку ма-ють віддалене відношення (творчі відпустки; або ж ті, що гарантуються матерям після народження ними дітей (соціальні відпустки)).
Отже, відпустки - це такі календарні періоди працюючих громадян, протягом яких вони вільні від виконання основних трудових обов'язків і можуть використовувати їх на власний розсуд або за призначенням. Закон України «Про відпустки» встановлює наступні види від-пусток:
1. щорічні відпустки:
- основна відпустка;
- додаткова відпустка за роботу зі шкідливими та важкими умовами праці;
- додаткова відпустка за особливий характер праці;
2. додаткові відпустки у зв'язку з навчанням;
3. творчі відпустки;
4. соціальні відпустки:
- відпустка у зв'язку з вагітністю та пологами;
- відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею триріч-ного віку;
- додаткова відпустка працівникам, які мають дітей;
5. відпустки без збереження заробітної плати.
Законодавством, колективним договором, угодою та трудовим договором можуть установлюватись інші види відпусток.
Наприклад, Закон України «Про статус і соціальний захист осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», передба-чає відпустки працівникам, які працюють на територіях радіоактив-ного забруднення. Колективним договором можуть передбачатися додаткові відпустки за тривалий стаж роботи на підприємстві та ін.
Відпустка надається, як правило, за відпрацьований робочий рік і при цьому зберігається місце роботи та у випадках, передбачених законом, заробітна плата. Робочий рік обчислюється з дня укла-дення трудового договору.
Право на відпустку мають громадяни України, які перебувають у трудових відносинах з підприємствами незалежно від форми власності, виду приналежності та галузевої діяльності, а також ті, які працюють за трудовим договором у фізичної особи.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Курсова робота на тему: Правове регулювання відпусток

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок