Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> з криміналістики

з криміналістики

Назва:
з криміналістики
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
16,81 KB
Завантажень:
439
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Встановлення матеріальних об’єктів, пов’язаних із розслідуємою под
ією: осіб, що скоїли злочин, знарядь злочину, предметів посягання і інших
– являю собою важливе завдання розслідування


Курсова робота з криміналістики
ПЛАН
Вступ
Основне призначення криміналістики – активна участь у розслідуванні та попередженні злочинів. Вона виконує службову роль у кримінальному процесі. Криміналістика тісно пов’язана із наукою кримінального процесу.
Криміналістика бере участь у розслідуванні і тим самим допомагає здійсненню вимог кримінально-процесуального закону своїми спеціальними засобами, прийомами і методами, які розроблені на підставі природних, технічних та деяких інших спеціальних наук, а також вивченням та узагальненням слідчої практики.
Своїми методами криміналістика бере активну участь у попередженні злочинності шляхом:
·
Допомоги швидкому розслідуванню і повному розкриттю злочинів, тим самим сприяючи попередженню злочинності, оскільки цим досягається наступне за вироком суду перевиховання злочинця, а приклад його розоблачіння та покарання може переконати інших нестійких у моральному відношенні членів суспільства у невідверненості покарання і утримати їх від скоєння злочину;
·
Встановлення у процесі розслідування із допомогою методів криміналістики поряд із іншими обставинами події злочину, а також причин і умов, що сприяли скоєнню злочину;
·
Розробки на основі слідчої та експертної практики запобіжних заходів спеціального характеру.
Криміналістика знаходиться у процесі постійного розвитку бо:
·
Розвиваються, природні і інші спеціальні науки, використання яких входить у зміст криміналістики;
·
Змінюються форми і методи скоєння злочинів, у відповідності із якими криміналістика повинна розробляти нові методи попередження і розслідування злочинів;
·
Накопичується досвід слідчої роботи і розробляються більш сучасні методи розслідування;
·
Підвищуються вимоги до слідчої роботи, щоб було забезпечено розкриття кожного, навіть самого важкого злочину;
·
Розвиваються суміжні із криміналістикою науки кримінально-правової сфери;
·
Має власну внутрішню потрібність і здатність до розвитку.
У принципі розвиток криміналістики не обмежено ніякими не обмежено ніяким обмеженнями використовуваного кола спеціальних наук, а також методів і засобів.
1. Кримінальні ідентифікація: поняття, сутність, значення для розслідування злочинів
Встановлення матеріальних об’єктів, пов’язаних із розслідуємою подією: осіб, що скоїли злочин, знарядь злочину, предметів посягання і інших – являю собою важливе завдання розслідування. Без його вирішення не можна розкрити злочин та вияснити багато суттєвих обставин розслідуємої події. При цьому використовується різноманітна вихідна інформація і застосовуються різні методи.
Одним із таких методів являється ідентифікація матеріальних об’єктів за їх слідами. У ході ідентифікації об’єкт, якості якого відобразилися у сліді, порівнюються із точно встановленим у процесі розслідування об’єктом, який за обставинами справи міг залишити слід, який є у наявності. Якщо виявляється, що об’єкт є тим самим, який залишив слід, констатується тотожність порівнюваних об’єктів, їх ідентичність. У іншому випадку констатується різність порівнюваних об’єктів. Рощин А.И. Книга криминалиста. С. 34.
У процесі дослідження слід розрізняти:
1)
об’єкт, що фактично залишив сліди і підлягаючий встановленню за цими слідами, тобто об’єкт, що розшукується;
2)
об’єкт, який за обставинами справи міг залишити сліди, що знайдені і передбачається таким, що розшукується, тобто об’єкт, який розшукується.
Необхідність розрізняння об’єкта, що розшукується і об’єкта, що перевіряється є важливим принципом ідентифікації і випливає із вимоги точного розмежування фактів і припущень у процесі судового дослідження.
Об’єкт, що перевіряється припускається таким, що розшукується, але у результаті дослідження може виявитися, що слід залишено не тим об’єктом, що перевіряється, а іншим об’єктом.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Курсова робота на тему: з криміналістики

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок