Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Поняття і значення механізму держави

Поняття і значення механізму держави

Назва:
Поняття і значення механізму держави
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
17,80 KB
Завантажень:
371
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Курсова робота
Поняття і значення механізму держави


Зміст
Вступ - 2
Глава І. Поняття і значення механізму держави - З
Глава II. Принципи організації і діяльності механізму держави - 6
Глава III. Поняття державного апарату і органу держави - 9
Глава IV. Види державних органів -12
Глава V. Система державних органів України
§ 1. Представницькі органи державної влади -16
§2. Виконавчі органи влади України -19
§3. Судові органи влади - 23
§4. Правоохоронні органи державної влади - 24
Висновок - 26
Література - 27


Вступ
На будь-якому етапі розвитку людства питання про те, якою повинна бути держава, її функції, а також як і ким повинна здійснюватися державна влада залишалося в тій або іншій мірі актуальним і суттєвим. Держава, як вища форма організації суспільства, має певні завдання і функції, для виконання і реалізації яких необхідний певний механізм. Таким механізмом став державний апарат (механізм держави).
Потреба у державному механізмі виникла разом з появою держави. Звичайно, що за різних політичних режимів, механізм держави виконував державні функції різними способами: при тоталітарному режимі характерним було застосування масових репресій, при демократичному - індивідуальних покарань, але на принципах гуманізму, поваги прав людини.
Для нашої країни питання про механізм держави має особливу актуальність, тому що вона знаходиться на перехідному етапі від тоталітарного режиму до демократичної держави.
Офіційне визнання необхідності формування в нашій країні правової держави викликало пожвавлення дослідження проблем пов'язаних із державою і, зокрема, з її механізмом.
У своїй роботі я спробую розкрити поняття державного механізму та значення його для держави, охарактеризувати принципи його організації і діяльності.


Глава І. Поняття і значення механізму держави
Механізм держави є та реальна організаційно матеріальна сила, володіючи якою держава здійснює владу. Механізм є структурним і предметним уособленням держави, являє собою матеріальну "речовину", з якої вона складається. Можна сказати, що механізм змістовно діюче, постійно функціонуюче вираження держави.
Для ефективного повноцінного здійснення своїх завдань і функцій кожна держава повинна мати певну систему органів і організацій. У юридичні літературі сукупність таких органів називається механізмом держави.
Механізм держави - це цілісна ієрархічна система державних органів і установ, практично здійснюючих державну владу, задачі та функції держави. Завдяки цьому механізму, який складається з органів держави, державних підприємств і державних установ, здійснюється соціальне призначення держави. Частина державних організацій (якою є саме органи держави) наділяється владними повноваженнями, за допомогою яких здійснює управління в суспільстві з метою реалізації завдань і функцій держави. Ця частина називається апаратом держави.
Державні підприємства і установи - це організації, які під керівництвом державного апарату практично здійснюють функції держави у сфері виробничої діяльності, пов'язаної зі створенням матеріальних цінностей (державні підприємства), чи діяльності, пов'язаної зі створенням нематеріальних благ (державні установи). Державні підприємства і установи являють собою організовані державою трудові колективи робітників і службовців на чолі з призначеним керівником. Зміст діяльності підприємств, на відміну від апарату держави, полягає у створенні матеріальних цінностей, задоволенні суспільних інтересів, здійсненні інших соціальних функцій. Державним установам притаманна невиробнича діяльність у сфері охорони здоров'я, освіти, наукових досліджень, навчально-виховної роботи.
Державні підприємства і установи не можуть вважатися державними органами, оскільки вони не являються носіями державної влади, їх відмінність від державних органів полягає у тільки їм властивій організаційній структурі, характері повноважень.
З визначення механізму держави, яке я навела вище, можна виділити характерні його ознаки.
1. Це цілісна ієрархічна система державних органів і установ. Цілісність її забезпечується єдиним принципами організації і діяльності державних органів і установ, єдиними завданнями і цілями їх діяльності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Курсова робота на тему: Поняття і значення механізму держави

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок