Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Мирова угода

Мирова угода

Назва:
Мирова угода
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
38,53 KB
Завантажень:
173
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 
Зміст
Вступ………………………………………………………………2
Розділ 1.Виникнення та значення мирової угоди…………...…6
Становлення мирової угоди як правового інституту…….6
Значення мирової угоди в сучасному праві……………..15
Розділ 2. Мирова угода та порядок її укладення………….…..20
2.1. Поняття, сторони та зміст мирової угоди…………….…20
2.2. Способи укладення мирової угоди……………………...24
2.3. Затвердження мирової угоди…………………………….26
Розділ 3. Окремі аспекти застосування мирової угоди……….30
Мирова угода в господарському процесі…………….….30
Характеристика і ознаки інституту примирення в адміністративному процесі………………………………47
Застосування мирової угоди у виконавчому провадженні……………………………………………….50
Висновки...………………………………………………….……58
Список використаних джерел…….…...………………….…….61
Вступ
Співіснування в рамках одного суспільства окремих індивідів зі своїми потребами, інтересами, поглядами, економічним становищем зумовлює виникнення конфліктів. І якщо розглядати конфлікти саме приватного характеру, то їх наявність у державі є дестабілізуючим чинником і має лише один позитивний наслідок - висвітлює наявність проблеми, яку потрібно розв'язати. Саме суспільство завжди прагнуло й було покликане врегульовувати такі конфлікти, спочатку своїми силами, за допомогою громади, її думки, авторитету окремих членів суспільства, а згодом за допомогою спеціально створених інститутів та прийнятих процедур. При чому підходи до розв'язання конфліктів, що виникали між членами суспільства, завжди різнилися і зумовлювались особливостями історико-культурного розвитку відповідної громади, а також залежали від історичного етапу розвитку суспільства, економічного стану конфліктуючих сторін. Розробка процедур примирення, у тому числі способу вирішення спору шляхом укладення мирової угоди, який до того ж має законодавче закріплення та сформований як окремий правовий інститут, є на сьогодні досягненням правової думки. Мирова угода є сьогодні ефективним інструментом врегулювання спорів.
Тому цивільно – процесуальне законодавство намагається забезпечити максимальну можливість для суду і сторін використовувати цей інститут.
Мирова угода є важливим юридичним фактом процесуального права і прирівнюється за своїми властивостями до судового рішення, хоча й має іншу природу.
Однак залишаються невирішеними окремі питання застосування цього інституту. У зв'язку з цим актуальним є дослідження інституту мирової угоди як окремої процедури примирення.
Мета роботи полягає у вирішенні на підставі наукового аналізу проблем застосування норм, що регулюють укладення та реалізацію мирової угоди з урахуванням сучасного розвитку диспозитивних засад у цивільному судочинстві.
Укладення мирової угоди допомагає у вирішенні судових справ ще на самих початкових стадіях, знання механізму, підстав та наслідків укладення мирової угоди необхідне для того, щоб уникнути можливих ускладнень в розгляді судової справи, саме в цьому полягає актуальність обраної теми роботи.
Об’єктом дослідження є суспільні відносини, що характеризуються диспозитивним методом правового регулювання, зокрема, виникають у зв’язку з укладенням сторонами мирової угоди, визнанням її судом та закриттям провадження у справі.
Предметом дослідження є норми цивільного процесуального права, що визначають порядок укладення та виконання мирової угоди як одного з характерних проявів принципу диспозитивності, правові наслідки її укладення тощо, судова практика, яка пов’язана з укладенням мирової угоди, а також праці вчених присвячені даній проблематиці.
Методи дослідження. Методологічною основою дослідження слугував загальнонауковий діалектичний метод, а також спеціальні
наукові методи логічного, системно-структурного та порівняльного аналізу, які у сукупності були застосовані для з’ясування сутності та правової природи мирової угоди, засад її регулювання, визначення особливостей даного інституту в залежності від виду процесу. При цьому діалектичний метод застосовувався при аналізі історичного розвитку та правової природи мирової угоди.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 
Курсова робота на тему: Мирова угода

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок