Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Органи місцевого самоврядування

Органи місцевого самоврядування

Назва:
Органи місцевого самоврядування
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
26,16 KB
Завантажень:
351
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
Курсова робота
«Органи місцевого самоврядування»


ЗМІСТ
Вступ.
Розділ 1. Поняття і система органів місцевого самоврядування. Представницькі та виконавчі органи місцевого самоврядування.
Розділ 2. Повноваження виконавчих органів сільських, селищних, міських рад щодо забезпечення законності, правопорядку, охорони прав, свобод і законних інтересів громадян.
Розділ 3. Відповідальність органів і посадових осіб місцевого самоврядування.
Розділ 4. Місцеве самоврядування в контексті децентралізації державної влади.
Висновки.
Література.
 


Вступ
Відповідно до Конституції в Україні визнається і гарантується місцеве самоврядування. Місцеве самоврядування в Україні – це гарантоване державою право та реальна здатність територіальної громади – жителів села чи добровільного об'єднання у сільську громаду жителів кількох сіл, селища, міста – самостійно або під відповідальність органів та посадових осіб місцевого самоврядування вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України.
Місцеве самоврядування здійснюється територіальними громадами сіл, селищ, міст як безпосередньо, так і через сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи, а також через районні та обласні ради, які представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст.
Місцеве самоврядування в Україні здійснюється на принципах: народовладдя; законності; гласності; колегіальності; поєднання місцевих і державних інтересів; виборності; правової, організаційної та матеріально-фінансової самостійності в межах повноважень, визначених цим та іншими законами; підзвітності та відповідальності перед територіальними громадами їх органів та посадових осіб; державної підтримки та гарантії місцевого самоврядування; судового захисту прав місцевого самоврядування.
Засади організації та діяльності, правового статусу і відповідальності органів та посадових осіб місцевого самоврядування, умови реалізації громадянами України права на службу в органах місцевого самоврядування, гарантії їх соціального захисту, здійснення механізму обрання, затвердження і призначення на посади в органи місцевого самоврядування визначаються Законами України "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про службу в органах місцевого самоврядування" та "Про вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів".
Все сказане вище зумовлює актуальність теми дослідження даної курсової роботи, оскільки в наш час в Україні практично проходить процес становлення законодавчої бази, процес визначення і впровадження нового, відмінного від колишнього, радянського, законодавства. Це стосується і системи самоврядування.
Об’єкт дослідження. Об’єктом дослідження даної курсової роботи є законодавство України, зокрема та його частина, яка регламентує відносини місцевого самоврядування.
Предмет дослідження. Предметом дослідження даної курсової роботи є органи місцевого самоврядування як суб’єкт адміністративного права.
Мета дослідження. Мета дослідження полягає у визначенні і вивченні основних засад діяльності органів місцевого самоврядування.
Мета роботи передбачає виконання таких завдань:–
визначення поняття і системи органів місцевого самоврядування. представницькі та виконавчі органи місцевого самоврядування;–
вивчення повноважень виконавчих органів сільських, селищних, міських рад щодо забезпечення законності, правопорядку, охорони прав, свобод і законних інтересів громадян;–
дослідження відповідальності органів і посадових осіб місцевого самоврядування.
 


Розділ 1. Поняття і система органів місцевого самоврядування. Представницькі та виконавчі органи місцевого самоврядування
Згідно ст. 140 Конституції України місцеве самоврядування є правом територіальної громади – жителів села чи добровільного об'єднання у сільську громаду жителів кількох сіл, селища та міста – самостійно вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України [1].
Особливості здійснення місцевого самоврядування в містах Києві та Севастополі визначаються окремими законами України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 Курсова робота на тему: Органи місцевого самоврядування

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок