Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Поняття, ознаки і види цивільно-правового договору

Поняття, ознаки і види цивільно-правового договору

Назва:
Поняття, ознаки і види цивільно-правового договору
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
26,40 KB
Завантажень:
667
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
КУРСОВА РОБОТА
на тему:
"Поняття, ознаки і види цивільно-правового договору"


Зміст


ВСТУП
Актуальність обраної для курсової роботи теми обумовлюється виключно важливим значенням правового регулювання цивільно-правового договору у сучасній економічній ситуації в Україні.
Договір - одна з найбільш стародавніх правових конструкцій. Раніше його в історії зобов'язального права виникнули тільки делікти. Будучи по своїй природі негативною реакцією з боку держави на відхилення від установлених їм же критеріїв належного поводження, делікти були прямим спадкоємцем одного з найбільше огидних пережитків родового ладу - помсти. Розвиток різноманітних форм спілкування між людьми висунув потребу в наданні їм можливості по узгодженій сторонами волі використовувати запропоновані законодавцем або самим створити нові правові моделі. Такими моделями і стали договори (контракти). Протягом визначеного часу делікти і договори були єдиними визнаними державою основами виникнення зобов'язань.
На сучасному етапі суспільного розвитку цивільні права і обов'язки виникають з дій громадян і організацій в таких випадках:
з угод, передбачених законом, а також з угод, хоч і не передбачених законом, але таких, які йому не суперечать;
з адміністративних актів, у тому числі для державних, та інших громадських організацій — з актів планування;
внаслідок заподіяння шкоди іншій особі, а так само внаслідок придбання або збереження майна за рахунок коштів іншої особи без достатніх підстав;
внаслідок інших дій громадян і організацій.
Договори (угоди) є частиною зобов’язального права в розрізі цивільно-правових відносин. Зобов’язання - це різновид громадянсько-правових відносин, осіб, що виникає внаслідок того, що одна особа зобов’язана здійснити певну дію на користь іншої особи (тут слід відзначити, шо мова йде про правові, а не про фактичні відносини). Між учасниками зобов’язань виникають права та обов’язки, виконання яких забезпечується заходами примусового порядку.
Об`єктом дослідження в курсовій роботі є різнобічна за своїм змістом і обсягом система суспільних відносин, що характеризує процес укладання, форму та зміст цивільного договору.
Предметом дослідження є система нормативно-правових актів, яка регулює всі взаємозв’язки і взаємозалежності, що присутні в проблемі укладання цивільно-правових договорів.
Основна мета курсової роботи полягає у комплексному вивченні як теоретичних, так і практичних організаційно-правових питань укладання цивільних договорів.


1. Поняття, сутність та особливості цивільно-правового договору
1.1. Поняття, ознаки та значення цивільно-правового договору
Ринок — складна економічна система суспільних взаємовідносин у сфері економічного відтворення. Він обумовлений декількома принципами, які обумовлюють його сутність і відрізняють від інших економічних систем. Ці принципи ґрунтуються на свободі людей, їх підприємницьких талантах і на справедливому відношенні до них держави. Дійсно, даних принципів небагато, їх можна порахувати по пальцях однієї руки, проте їх важливість для самого поняття ринкової економіки важко переоцінити. Причому ці основи, як-то: свобода індивіда і чесне змагання - дуже тісно пов'язані з поняттям правової держави. Гарантії ж свободи і чесного змагання можуть бути надані лише в умовах громадського суспільства і правової держави. Але і сама суть прав, знайдених людиною в умовах правової держави, є право свободи споживання: кожен громадянин вправі облаштовувати своє життя так, як йому здається необхідним, у рамках його фінансових можливостей. Людині необхідно, щоб права на власність були нерушимими, і в цьому захисті своїх прав основну роль грає він сам, а роль по захисту від незаконних зазіхань на власність громадянина іншими громадянами бере на себе держава. Такий розклад сил утримує людину в рамках закону, тому що в ідеалі держава стоїть на її стороні. Закон, що починають шанувати, яким би він не був, стає справедливим хоча б для того, хто його шанує.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Курсова робота на тему: Поняття, ознаки і види цивільно-правового договору

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок