Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Поняття і значення договору поставки. Порядок і способи укладення договору поставки.

Поняття і значення договору поставки. Порядок і способи укладення договору поставки.

Назва:
Поняття і значення договору поставки. Порядок і способи укладення договору поставки.
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
14,54 KB
Завантажень:
47
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
ПЛАН
Вступ
1. Поняття і значення договору поставки. Порядок і способи укладення договору поставки.
2. Зміст і виконання договору поставки.
3. Відповідальність за неналежне виконання договору поставки.
Висновок
Використана література


ВСТУП
Нормальна робота будь-якого підприємства неможлива, з одного боку, без чіткого і своєчасного за-безпечення його сировиною, матеріалами, комплектуючими виробами, устаткуванням та іншими ресурсами, а з друго-го, — без рівномірного і гарантованого збуту виготовленої продукції. Задоволення попиту громадян на товари широкого вжитку значною мірою залежить від забезпечення цими това-рами торговельних організацій з боку підприємств-виго-товлювачів, кооперативів або посередницьких структур. Як матеріально-технічне постачання, так і забезпечення торго-вельних організацій виготовленими товарами здійснюються на основі широко розгалуженої системи господарських зв'яз-ків з поставок.
З переходом до ринкової економіки постала проблема збе-реження господарських зв'язків, що склалися між виробника-ми і споживачами на поставку сировини, матеріалів, енерго-ресурсів, комплектуючих виробів. Розрив цих зв'язків відчут-но позначається на поставках товарів для споживчого ринку. У зв'язку з цим вживаються заходи щодо стабілізації устале-них і налагодження нових господарських зв'язків, передусім між підприємствами, розташованими на території України.


1. Поняття і значення договору поставки. Порядок і способи укладення договору поставки.
Договір поставки - це договір, за яким постачальник (підприємець) зобов'язується в обумовлені строки (строк) передати у власність (повне госпо-дарське відання чи оперативне управління) покупцеві товар, призначений для підприємницької діяльності або інших цілей, не пов'язаних з особистим (сімейним, домашнім) споживанням, а покупець зобов'язується приймати товар і платити за нього певну ціну. В умовах соціалістичної економіки СРСР договір поставки був самостійним видом договору, який укладався на підставі адміністративно-планових актів, як правило обов'язкових для сторін. Відносини щодо поставок детально регулювалися Положенням про поставки продукції виробничо-технічного призначення і Положенням про поставки товарів народного споживання, затверджуваних постановою РМ СРСР від 29.VII.1988 р. В умовах переходу України до ринкової економіки договір поставки набув однак різновиду договору купівлі-продажу. При цьому підприємці на власний розсуд вирішують, за якою правовою формою відчужувати товар (за договором купівлі-продажу чи договором поставки), враховуючи характер і зміст такого відчуження.
Порівняно з традиційним договором купівлі-продажу договір поставки має певні особливості, а саме:
між моментом укладання і моментом реального виконання існує великий проміжок часу;
в момент укладення договору товар у постачальника, як правило, відсутній, тобто угода укладається під майбутній товар;
предметом поставки не може бути нерухоме майно;
предметом поставки є товар, призначений для підприємницької чи іншої господарської діяльності, тоді як предметом купівлі-продажу може бути товар будь-якого призначення;
сторонами в договорі поставки є юридичні особи (переважно суб'єкти підприємства) і громадяни-підприємці.
Сторонами цього договору є постачальник та покупець, які займаються підприємницькою діяльністю. Підприємництво - це самостійна ініціатива. систематична, на власний ризик діяльність по виробництву продукції, виконання робіт, наданню послуг та заняття торгівлею з метою одержання прибутку. Суб'єктами підприємницької діяльності (підприємцями) можуть бути: громадяни України, інших держав, не обмежені законом у правоздатності або дієздатності; юридичні особи усіх форм власності.
З вище вказаного можна зазначити, що предметом (об'єктом) договору поставки є товар, який призначається для підприємницької діяльності або інших цілей, не пов'язаних з особистим (сімейним, домашнім) споживанням. Зокрема, це продукція, призначена для виробничого споживання (сировина, матеріали, обладнання тощо), або товари, призначені для продажу на ринку чи для промислової переробки (наприклад, цукор для кондитерської фабрики).

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Курсова робота на тему: Поняття і значення договору поставки. Порядок і способи укладення договору поставки.

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок