Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Правові форми власності громадян на землю

Правові форми власності громадян на землю

Назва:
Правові форми власності громадян на землю
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
18,58 KB
Завантажень:
30
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Правові форми власності громадян на землю


Зміст


Вступ
Тема даної курсової роботи: „Правові форми власності громадян на землю”.
Мета написання даної роботи полягає в дослідженні питань, пов’язаних з поняттям, сутністю та формами власності на землю.
Основними завданнями при написанні роботи стали:
підбір та аналіз нормативних та наукових джерел, присвячених проблемам власності на землю;
узагальнення отриманих даних;
оформлення результатів дослідження у вигляді дійсної курсової роботи.
Актуальність обраної теми полягає в тому, що однією з галузей економіки, яка потребує нагального реформування на нових демократичних засадах є сільське господарство. Така необхідність пояснюється не лише тим фактором, що Україна є аграрно-індустріальною державою, яка має чудові природні умови, багаті чорноземи, найвищий серед європейських країн рівень землезабезпечення, тощо. Потреба корінних змін обумовлена і тим станом, в якому знаходиться сільське господарство, що цілком віддзеркалює ставлення тоталітарного режиму до розвитку аграрного сектору. Радянська влада, яка у селянах власниках вбачала ворогів радянського ладу, розглядала сільськогосподарське виробництво як сировинний придаток, джерело для розвитку промисловості. Насильно позбавлені засобів виробництва і загнані в одержавлені колгоспи, селяни, із повноправних власників перетворилися в працюючих з-під палки найманців. Врешті-решт колективна форма власності і основані на ній організаційно-правові форми аграрних формувань показали свою нежиттєздатність. Це і визначило необхідність реформування економіки аграрного сектору. Саме цим і визначається актуальність дослідження питання щодо існуючих правових форм власності на землю та тенденцій їх розвитку.
Структура роботи розроблена з урахуванням стандартних вимог до курсових робіт і містить наступні структурні елементи:
Вступ
Основна частина, яка містить 3 розділи.
Висновки
Список використаних джерел.
В роботі розкриті наступні питання:
поняття власності та форм власності:
форми власності на землю за чинним законодавством України;
перспективи розвитку відносин власності в аграрній сфері;
тощо.
При написанні курсової роботи автором були використані: Конституція України, Земельний кодекс України, Закони України „Про власність”, „Про форми власності на землю”, інші закони та нормативні акти, підручники, монографії, періодичні видання, аналітичні статті вітчизняних і зарубіжних авторів з цивільного та екологічного права тощо.


1. Поняття власності та форм власності
Поняття власності — це економічна категорія, з допомогою якої характеризуються відносини між людьми та їх колективами у процесі виробничої діяльності з приводу привласнення мате-ріальних благ, тобто власність — це суспільне відношення. Од-нак центральним моментом цього поняття є те, що відносини між окремими індивідами та їх групами складаються з приводу привласнення матеріальних благ.
Саме привласнення матеріальних благ або визнання їх «своїми» (на відміну від «чужих») є матеріальною стороною відносин влас-ності. Разом з тим, як і будь-яке інше суспільне відношення, власність має і соціальну сторону — вона визначає характер взаємодій між людьми у процесі привласнення засобів та продуктів виробництва.
Якщо окремий індивід (чи цілий колектив) привласнює конк-ретну річ, він усуває від неї всіх інших осіб. Цим і визначається характер взаємодії людей у процесі привласнення.
Отже, економічне відношення власності — це суспільне відно-шення щодо привласнення матеріальних благ шляхом усунення від них усіх оточуючих осіб (крім власника — індивіда чи колек-тиву).[24,c.240]
Власність — це конкретні, історично зумовлені суспільні відноси-ни окремих індивідів та їх колективів з приводу привласнення за-собів і продуктів праці шляхом усунення від них усіх інших осіб. Зміст економічних відносин власності складають володіння, користування і розпорядження матеріальними благами.
Володіння — закріплення матеріальних благ за конкретними власниками — індивідами та колективами, фактичне утримання речі у сфері господарювання цих осіб.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Курсова робота на тему: Правові форми власності громадян на землю

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок