Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Поняття та види основних прав та свобод людини і громадянина в Україні

Поняття та види основних прав та свобод людини і громадянина в Україні

Назва:
Поняття та види основних прав та свобод людини і громадянина в Україні
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
14,89 KB
Завантажень:
337
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
План
Вступ
І. Новелізація конституційних норм про права і свободи людини і громадянина ...................................................................................................... ст.
ІІ. Поняття та види основних прав та свобод людини і громадянина в Україні ............................................................................................................... ст.
1. Громадянські (особисті) права і свободи людини і громадянина ...... ст.
2. Політичні права і свободи ...................................................................... ст.
3. Економічні, соціальні та скульптурні (духовні) права і свободи
людини і громадянина ................................................................................ ст.
ІІІ. Обов’язки людини і громадянина в Україні ............................................ ст.
IV. Гарантії основних прав і свобод людини і громадянина в Україні ...... ст.
V. Висновки ...................................................................................................... ст.
VI. Список використаної літератури .............................................................. ст.
І. Права, свободи та обов’язки людини і громадянина визначаються у ІІ розділі Конституції України, одразу ж після Загальних засад. За своїм вмістом він є найбільшим розділом (ст.ст. 21-68, всього 48 статей) серед усіх інших.
З урахуванням сучасних соціально-економічних і політичних реалій, інших чинників у Конституції України даються традиційні конституційні права і свободи людини і громадянина, в тому числі права на працю, на соціальний захист, на житло, на охорону здоров’я, медичну допомогу та медичне страхування, на освіту тощо. Ці та інші статті краще відпрацьовані і в юридично-технічному аспекті, аніж у радянських конституціях.
У Конституції України 1996 р. на відміну від Конституції Української РСР 1978 р. по-новому розташований порядок закріплення основних прав і свобод. Якщо в старому Основному Законі на першому місці були соціально-економічні права, то в чинному – громадянські і політичні, тобто в тій послідовності, як ці права зароджувались історично. В епоху буржуазних революцій спочатку виникли громадянські і політичні права, а вже потім соціально-економічні. Це значною мірою підтверджує і відхід Української держави від своєї патерналістської ролі.
В Конституції визначено такі новацій ні для України права та свободи, як право та свободи, як право кожної людини: на життя, що є невід’ємним правом (ст. 27); на повагу до її гідності, за якої ніхто не може бути підданий катуванню, жорсткому, нелюдському або такому, що принижує гідність поводженню чи покаранню (ст. 28); на свободу та особисту недоторканість, за яких ніхто не може бути заарештований або утримуватися під вартою інакше, як за вмотивованим рішенням суду і тільки на підставах та в порядку, встановленим законом (ст. 29); на свободу світогляду і віросповідання (ст. 36). Громадяни України мають право вільно об’єднуватися у політичні партії та громадські організації для здійснення і захисту своїх прав і свобод та задоволення політичних, економічних, соціальних, культурних та інших інтересів (ст. 36); збиратися мирно і проводити збори, мітинги, походи і демонстрації (ст. 39); займатися підприємницькою діяльністю в межах закону (ст. 42); страйкувати задля захисту своїх економічних і соціальних інтересів (ст. 44) тощо.
Вперше Конституцією України гарантується: заборона цензури (ст.15); таємниця листування, телефонних розмов та іншої кореспонденції (ст.31); свобода пересування, вільний вибір місця проживання, права вільно залишати територію України та повертатися до неї (ст.33); право на свободу думки та слова, вільне вираження своїх поглядів та переконань (ст.34); право свободи на власність, в тому числі приватну, якої ніхто не може бути протиправно позбавлений (ст.41); свобода літературної, художньої, наукової і технічної творчості, захист інтелектуальної власності, авторських прав, моральних і матеріальних інтересів (ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Курсова робота на тему: Поняття та види основних прав та свобод людини і громадянина в Україні

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок