Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Договір дарування

Договір дарування

Назва:
Договір дарування
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
19,50 KB
Завантажень:
503
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Договір дарування


ПЛАН
ВСТУП
1. ПОНЯТТЯ ДОГОВОРУ ДАРУВАННЯ
1.1. Правове регулювання договору дарування
1.2. Предмет договору дарування
1.3. Форма договору дарування
2. СТОРОНИ У ДОГОВОРІ ДАРУВАННЯ
3. ПОРЯДОК УКЛАДЕННЯ ТА РОЗІРВАННЯ ДОГОВОРУ ДАРУВАННЯ
3.1. Прийняття дарунка
3.2. Дарування з обов'язком передати дарунок у майбутньому
3.3. Одностороння відмова від договору дарування з обов'язком передати дарунок у майбутньому
3.4. Обов'язок обдаровуваного на користь третьої особи та правові наслідки його порушення
3.5. Розірвання договору дарування на вимогу дарувальника
3.6. Позовна давність, що застосовується до вимог про розірвання договору дарування
4. ПОЖЕРТВА ЯК РІЗНОВИД ДОГОВОРУ ДАРУВАННЯ
4.1. Поняття пожертви
4.2. Права пожертвувача
ВИСНОВОК
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ


ВСТУП
Майнові відносини у демократичному суспільства в своїй переважній більшості носять оплатний характер. Оплатність відносин з участю фізичних та юридичних осіб випливає з майнової відокремленості, госпрозрахункової самостійності підприємств різних форм власності та організаційно-правових форм діяльності. Для відносин, учасниками яких є громадяни, принцип оплатності має вирішальне значення, оскільки у такий спосіб дозволяє забезпечити не тільки їхні матеріальні, але й духовні потреби.
Але разом з цим в умовах розвитку ринкових відносин існують і все більше розвиваються безоплатні майнові відносини. Юридичні та фізичні особи передають один одному безоплатно з дотриманням встановленого порядку матеріальні об'єкти, що не є результатом їх господарської діяльності, наприклад підприємства, будівлі і споруди, особливо якщо вони зведені за рахунок бюджетних асигнувань. Безоплатний розподіл майна застосовується і у відносинах держави з громадянами. Проте не всі ці відносини набувають цивільно-правової форми. Безоплатна передача майна у власність або в користування іншій особі отримує цивільно-правовий вираз тільки у випадках, коли вона відбувається на основі договору дарування.
Договір дарування, обумовлюючи безоплатну передачу майна у власність, найчастіше застосовується у відносинах між громадянами. Але громадяни можуть подарувати яку-небудь річ, грошову суму або іншу цінність, і державі, будь-якій іншій юридичній особі. Практиці відомі немало випадки безоплатної передачі громадянами суспільству витворів мистецтва, книг, історичних документів, інших культурних і історичних цінностей.
Зважаючи на значне поширення застосування договору дарування, його особливості порівняно з іншими цивільно-правовими зобов’язаннями, виникає необхідність наукового дослідження поняття, форми, змісту та інших властивостей вказаного різновиду договорів про безоплатну передачу майна у власність.


1. ПОНЯТТЯ ДОГОВОРУ ДАРУВАННЯ
1.1. Правове регулювання договору дарування
Правове регулювання договору дарування суттєво відрізняється від регулювання цього договору в ЦК 1963 p., де даруванню було при-свячено лише дві статті (ст. 243 та 244), дого-вір розглядався як реальний і вважався укла-деним в момент передання майна [2, 516]. Стаття 717 ЦК України передбачає крім реального, та-кож консенсуальний договір дарування, за яким одна сторона (дарувальник) зобов'язуєть-ся передати іншій стороні (обдарованому) да-рунок в майбутньому. Крім речей, об'єктом до-говору дарування можуть бути майнові права.
Таким чином, момент укладання договору дарування може не співпадати з переходом права власності. Тоді він породжує обов'язкове правове відношення, змістом якого є обов'язок дарувальника збагатити обдарованого за раху-нок зменшення свого майна.
Договір дарування опосередковує перехід майна від однієї особи до іншої, при цьому да-рувальник і обдаровуваний є рівноправними суб'єктами. Договір дарування направлений на безповоротне припинення права власності у дарувальника і виникнення права власності у обдарованої особи, при цьому обдаровуваний набуває право на майно, якого раніше у нього не було. Дарувальник повинен бути власником майна, що відчужується. Договір дарування є уз-годженим волевиявленням обох сторін, і являє собою не тільки акт розпорядження майном власником (дарувальником), але й акт прий-няття подарунку обдаровуваним.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Курсова робота на тему: Договір дарування

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок