Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Поняття та класифікація злочину

Поняття та класифікація злочину

Назва:
Поняття та класифікація злочину
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
21,65 KB
Завантажень:
298
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
План:
Вступ
1.
Поняття злочину.
2.
Відмінність злочину від інших правопорушень.
3.
Класифікація злочину. Висновок
Список використаної літератури.


Вступ
В історії кримінального права поняття злочину визначалося по-різному. Залежно від того, чому надавалось більшого значення — соціальній чи правовій характеристиці злочину, — можна виокремити три визначення цього поняття: формальне, матеріальне і формально-матеріальне.
Якщо поставити питання про те, яке з цих визначень є більш обґрунтованим, більш цінним, то насамперед необхідно мати на увазі, що будь-яке визначення того чи іншого поняття тільки тоді може виконувати свої функції, коли воно максимально точно і вичерпно відображає істотні, типові ознаки певного діяння, явища. У цьому розумінні формально-матеріальне визначення має перевагу — воно дозволяє відповісти не лише на питання, які діяння закон визнає злочином, але й на питання, чому закон визнає їх злочинами, що в сукупності відбиває соціальну і правову природу, суть злочину.
Злочин, як і будь-яке інше правопорушення, є вчинком людини. Саме тому йому притаманні всі ті об'єктивні і суб'єктивні особливості, що характеризують поведінку людини: фізичні властивості — той чи інший рух або утримання від нього, використання фізичних, хімічних, біологічних та інших закономірностей навколишнього світу; психологічні властивості — прояв свідомості і волі, певна мотивація поведінки, її цілеспрямованість.
Не є злочином діяння, яке:
а) посягає на об'єкти, що не охороняються КК (наприклад,
благочинність, благоустрій, порядок користування ресурсами Місяця);
б) не заподіює шкоди об'єктам кримінально-правової охорони і не
створює реальної загрози її заподіяння;
в) заподіює шкоду об'єктам кримінально-правової охорони або
створює реальну загрозу заподіяння їм шкоди, але ця шкода не є істотною.
Злочин являє собою єдність об'єктивного і суб'єктивного: діяння і психічного (свідомого і вольового) ставлення до нього. Як діяння не може бути розкрите поза зв'язком з психічним ставленням особи до нього, так і зміст психічного ставлення (вини) не може бути визначений поза зв'язком з характером діяння: об'єктом, на який вона посягає, способом, наслідками та
з


іншими його об'єктивними ознаками. Вина значною мірою визначає характер діяння і ступінь його тяжкості і є важливим критерієм визнання його злочином Обов'язковою ознакою злочину є також його протиправні с т ь. Протиправність як формальна ознака злочину означає передбачення його в кримінальному законі. Кримінальна протиправність тісно пов'язана із суспільною небезпечністю: вона є суб'єктивним вираженням об'єктивної, реальної небезпечності діяння для суспільних відносин, її законодавчої оцінки. Тому кримінальна протиправність — юридична, правова оцінка суспільної небезпечності, закріплена в законі. Саме суспільна небезпечність, її ступінь визначає об'єктивні межі протиправності. За цими межами питання про криміналізацію діяння поставати не може. Виділення законом кримінальної протиправності як обов'язкової ознаки злочину являє собою конкретне вираження принципу законності в кримінальному праві: кримінальній відповідальності і покаранню підлягає лише особа, що вчинила таке суспільно небезпечне діяння, яке передбачено законом як злочин. Кримінальний закон дає вичерпний перелік злочинів. Тому, якщо навіть діяння становить небезпеку для суспільства, але не передбачене законом про кримінальну відповідальність, воно не може розглядатися як злочин.
Звідси випливає найважливіше положення про неможливість застосування кримінального закону за аналогією до діяння, що прямо в ньому не передбачене. Частина 4 статті 3 Кримінального кодексу України прямо вказує, що застосування закону про кримінальну відповідальність за аналогією забороняється.
4


Розділ 1. Поняття злочину.
1.1. Поняття злочину та його ознаки.
1. Злочин, як і будь-яке інше правопорушення, є вчинком людини.
Саме тому йому притаманні всі ті об'єктивні і суб'єктивні особливості, що
характеризують поведінку людини: фізичні властивості — той чи інший рух або
утримання від нього, використання фізичних, хімічних, біологічних та інших
закономірностей навколишнього світу; психологічні властивості — прояв
свідомості і волі, певна мотивація поведінки, її цілеспрямованість.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Курсова робота на тему: Поняття та класифікація злочину

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок