Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Патронат над дітьми

Патронат над дітьми

Назва:
Патронат над дітьми
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
19,08 KB
Завантажень:
209
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Курсова робота
«Патронат над дітьми»


ЗМІСТ
Вступ.
Розділ 1. Поняття патронат у сімейному законодавстві України.
Розділ 2. Договір про патронат.
2.1. Поняття суть і специфіка договору про патронат.
2.2. Сторони і форма договору про патронат.
2.3. Зміст договору про патронат.
2.4. Згода дитини на приживання у сім'ї патронатного вихователя та плата за виховання дитини.
2.5. Припинення договору про патронат.
Розділ 3. Забезпечення реалізації прав дитини.
Висновки.
Список використаних джерел.
 


Вступ
Актуальність теми дослідження. Виховання дітей-сиріт в сім'ї практикувалося здавна. На початку XIX століття було зареєстровано більше 45 тисяч дітей, які залишилися без батьківського піклування, за що їм виплачувалась винагорода зі скарбниці. Надалі влаштування дітей-сиріт в сім'ю на виховання існувало в різних формах (патронаж, патронат) як в дореволюційний період, так і після 1917 року на теренах колишнього СРСР. У післявоєнний період передача дітей на виховання в сім'ї стала нечастим явищем із-за відсутності у держави можливості надавати матеріальну допомогу потронатній сім'ї і патронат почали ідентифікувати з опікою (піклуванням). КпШС вже не передбачав патронат, як спосіб влаштування у сім'ю дітей, які залишилися без піклування батьків.
На протязі останнього десятиліття практика передачі дітей, які залишилися без батьківського піклування, на виховання в сім'ю стала відроджуватись попередньо у вигляді дитячих будинків сімейного типу. Положення про прийомну сім'ю було затверджено постановою Кабміну України.
Патронатом у сімейному праві називається передача за договором дитини, яка є сиротою або з інших причин позбавлена батьківського піклування, на виховання у сім'ю іншої особи (патронажного вихователя) до досягнення дитиною повноліття.
У сімейному законодавстві України поняття "патронат" з'явилось у зв'язку з прийняттям нового СК України. Глава 20 нового Кодексу так і називається "Патронат над дітьми". Вона містить 5 статей (ст. ст. 252-256).
Специфіка патронату в сімейному праві як правового інституту виявляється в тому, що така передача здійснюється за договором про патронат, а не на підставі адміністративно-правового акта – рішення органу опіки чи піклування. Цей договір укладається між органом опіки і піклування та особою, яка дала згоду взяти дитину на виховання (патронатним вихователем).
Таким чином, викладене вище зумовлює актуальність дослідження курсової роботи.
Об'єктом дослідження курсової роботи є законодавство України.
Предмет дослідження – патронат над дітьми.
Метою курсової роботи є дослідження патронату на дітьми.
Мета роботи реалізується шляхом виконання таких завдань:–
дослідити поняття патронату у сімейному законодавстві;–
охарактеризувати основні елементи договору про патронат;–
дослідити процес забезпечення прав дитини згідно сімейного законодавства.


Розділ 1. Поняття патронат у сімейному законодавстві України
Охорона дитинства в Україні визнається загальнонаціональним пріоритетом і здійснюється з метою забезпечення реалізації прав дитини на життя, охорону здоров'я, освіту, соціальний захист та всебічний розвиток. Основними законодавчими актами, що забезпечують втілення в життя поставленої мети є: Конституція України, Закон України "Про охорону дитинства", Сімейний кодекс України, Правила опіки та піклування (далі – Правила).
У світлі зазначеного пріоритету особливої турботи потребують:–
діти-сироти; діти, в яких померли чи загинули батьки;–
діти, позбавлені батьківського піклування; діти, які залишилися без піклування батьків у зв'язку з позбавленням їх батьківських прав, відібрані у батьків без позбавлення батьківських прав;–
діти, батьки яких визнані безвісно відсутніми або недієздатними, оголошені померлими, відбувають покарання у місцях позбавлення волі або перебувають під вартою на час слідства, або в розшуку в зв'язку з ухиленням від сплати аліментів та відсутністю відомостей про їх місцезнаходження; діти, батькам яких тривала хвороба перешкоджає виконувати свої батьківські обов'язки; а також підкинуті діти; діти, батьки яких невідомі;–
діти, від яких відмовились батьки та безпритульні діти [13, 273].

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Курсова робота на тему: Патронат над дітьми

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок