Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Юридична та фактичні конституції

Юридична та фактичні конституції

Назва:
Юридична та фактичні конституції
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
15,13 KB
Завантажень:
325
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
КУРСОВА РОБОТА
Юридична та фактичні конституції


ПЛАН
Вступ……………………………………………………………………………….
І. Поняття та сутність конституції:
1.1. Поняття конституції…………………………………………………….
1.2. Сутність конституції……………………………………………………
ІІ. Спільні та відмінні риси конституцій
2.1. Критерії класифікації конституцій……………………………………
2.2. Спільні риси конституцій……………………………………………..
ІІІ. Сутність юридичної і фактичної конституцій……………………………..
3.1. Причини розбіжностей юридичної і фактичної конституцій……….
Висновок………………………………………………………………………….
Список використаних джерел…………………………………………………..
ВСТУП
Проблема дотримання прав особи ставали на протязі всього періоду становлення права і утворення держави.
Згідно теорії «народного суверенітету» головне завдання держави — забезпечити людині політичні і громадянські свободи, які найкраще втілюються в умовах спокою духу, відчуття громадської безпеки, неухильного дотримання гарантованих державою правил судочинства, недопущення деспотизму і зловживань з боку державних осіб, встановлення непорушного режиму законності і ін.
Затвердження прав і свобод особи шляхом прийняття відповідних нормативно-правових актів, зокрема конституції, та реальна можливість громадянами ними не завжди співпадають. Проголошення в ст. 1 Конституції України нашої держави демократичною і правовою цілком не відповідає сьогоднішнім реаліям.
З даною проблемою стикається не лише Україна. Ці негативні сторони були притаманні і розвитку іншим країнам: США, Франції, Великобританії, ФРН тощо. Щоправда, всі ці нагальні проблеми не зникають через певні неможливості тієї чи іншої держави їх усунути.
Тема даної курсової роботи є досить актуальною. Обравши шлях незалежного розвитку у серпні 1991 року, український народ поставив собі за мету створення правової держави, необхідним елементом якої е верховенство Конституції у правовому просторі держави. Водночас надзвичайно важливим завданням подальшого розвитку українського суспільства є реальне забезпечення проголошених Конституцією прав і свобод людини. У цьому зв’язку вкрай необхідно вивчати як історію становлення і розвитку конституційного ладу сучасних високорозвинутих країн, так і сучасний стан дотримання в цих країнах прав людини.
На жаль, на сьогоднішній день ще досі існують держави, в конституціях яких проголошуються всі демократичні права і свободи особи, але на практиці це цілком не так.
Дана курсова робота присвячена саме конституції як основному закону держави, дієвості її приписів для громадян в сучасних умовах. Приділяючи увагу конституції, увага зосереджується на тому, що всі інші закони та підзаконні нормативні акти приймаються на її основі і не можуть їй суперечити. Саме тому всі сфери державно-політичного і суспільного життя залежить від конституції відповідної держави.
Тобто, фактична дієвість приписів конституції повинна забезпечити всі правові механізми гарантування і захисту прав громадян, які передбачені основним законом держави.
Оскільки життя не стоїть на місці, між юридичною і фактичною конституцією завжди існує визначена розбіжність. Перебороти її можна шляхом внесення відповідних виправлень у діючу конституцію (як це робиться, наприклад, в Австрії), прийняття спеціальних конституційних законів (США, Франція) чи в результаті діяльності судової влади (США). Занадто велика розбіжність між писаною конституцією і дійсністю може привести до соціального вибуху і, в остаточному підсумку, прийняттю нової конституції.
Конституція ввійшла в людську цивілізацію як носителька трьох ідеалів: а) обмеження меж влади держави, його органів і посадових осіб у суспільстві; б) установа механізмів і процедур здійснення владних функцій; в) фіксація, визначення юридичних границь між сферою додатка верховної державної влади і сферою політичної, економічної і соціальної волі індивіда; сферою функціонування суспільства на засадах недержавних форм внутрішньої саморегуляції.
Передумовами прийняття конституцій праники називають: а) історична першопричина — буржуазні революції; б) сучасні конституції суть наслідку таких подій, як: війни, соціальні революції, зміни політичних режимів, державні (військові) перевороти, утворення нових держав, розділи територій, виділення зі складу федерації, звільнення від колоніальної залежності і т.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Курсова робота на тему: Юридична та фактичні конституції

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок