Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Роль трудового договору в організації праці

Роль трудового договору в організації праці

Назва:
Роль трудового договору в організації праці
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
15,86 KB
Завантажень:
204
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
КУРСОВА РОБОТА
Роль трудового договору в
організації праці


Зміст
Вступ.
Розділ І. Трудовий договір як основний інститут в системі трудового права України.
Поняття та ознаки трудового договору.
Відмежування трудового договору від цивільно-правових договорів.
Сторони трудового договору.
Розділ ІІ. Процесуальні питання укладення трудового договору.
Види трудових договорів в Україні.
Форма укладення трудового договору.
Укладення трудового договору.
Розділ ІІІ. Особливості укладення окремих видів трудових договорів.
Контракт.
Трудовий договір про сумісництво.
Суміщення професій і посад.
Трудовий договір про сезонну роботу.
Висновок.
Список використаної літератури.
Вступ.
Одним з найважливіших конституційних прав громадян України є право нп працю (ст. 43 Конституції України). Кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку він вільно погоджується.
Саме трудовий договір (контракт) виступає формою реалізації права на працю. Весь комплекс суспільних відносин, пов'язаний з використанням праці робітників і службовців, знаходиться у сфері трудового права. Трудовий договір є одним з найважливіших інститутів трудового права і на сучасному етапі переходу до ринкових відносин набуває особливої актуальності. Це пов'язано з тим, що в умовах демократизації має проходити поглиблення і розширення прав, свобод і інтересів, зокрема права на працю, вільний вибір професії, місця і роду занять, тощо. А це в свою чергу визначає тенденцію розвитку змісту трудового договору, тобто не тільки вдосконалення договірних умов, передбачених чинним законодавством, але і розширення умов, вироблених сторонами трудового договору (контракту).
Порядок укладання трудового договору, його поняття, види, форми, зміст, а також підстави припинення трудового договору чітко визначені в законодавстві України про працю, а саме в Кодексі Законів про Працю України.
Інституту трудового договору приділяють велику увагу і у науковій літературі. Проблема трудового договору (контракту) широко висвітлюється у соціально-наукових статтях журналів та газет.
Обравши темою роботи "Роль трудового договору в організації праці", я мав за мету докладніше з'ясувати це питання для себе, оскільки трудовий договір – це основний інститут в системі трудового права. Це підстава виникнення трудових відносин і основна форма залучення до праці.
Проте для більш ефективного розгляду питання про укладення трудового договору, на мою думку необхідним є перш за все з'ясування питання, що пов'язані з поняттям трудового договору, його ознаками, строками дії та видами, формою укладення та змістом, а також розмежування питання власне "трудовий договір" та "цивільно-правові договори". Всі ці питання будуть розглянуті в наступних розділах роботи.
Розділ І. Трудовий договір як основний інститут в системі трудового права України.
1.1. Поняття та ознаки трудового договору.
В умовах переходу до ринкових відносин, правове регулювання трудових відносин набуває особливого значення.
Держава створює умови для повного здійснення громадянами права на працю, гарантує рівні можливості у виборі професії та роду трудової діяльності, реалізує програми професійно-технічного навчання, підготовки і перепідготовки кадрів відповідно до суспільних потреб.11 – див. Конституція України, прийнята на 5 сесії ВРУ 28 червня 1996 р. – К.: Преса України, 1997 (ч. 2 ст. 43). Трудове право визначає форми реалізації конституційного права на працю, розподіл кадрів між підприємствами, умов праці та її оплати, участі працівників в управлінні виробництвом.
Як уже зазначалося, трудовий договір є підставою виникнення трудових правовідносин і основна форма залучення до праці. Як форма найму робочої сили, трудовий договір використовується в країнах з ринковою економікою. За юридичною природою, трудовий договір є договір про працю між роботодавцем і найманим працівником. Ця ознака характерна для всіх видів трудових договорів. У застосуванні трудового договору найбільше проявляється основна функція трудового права – охорона прав найманих працівників від надмірної експлуатації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Курсова робота на тему: Роль трудового договору в організації праці

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок