Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Суб’єкти аграрних відносин

Суб’єкти аграрних відносин

Назва:
Суб’єкти аграрних відносин
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
22,34 KB
Завантажень:
444
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Суб’єкти аграрних відносин
Курсова робота


Зміст
Вступ …………………………………………………………………………………………………………………. 3
Розділ 1.Поняття і класифікації суб’єктів аграрних відносин…………………………… 4-8
Розділ 2.Особливості правового статусу суб’єктів аграрних відносин…………….. 9-11
Розділ 3.Загальні засади створення та ліквідації суб’єктів аграрних відносин.. 12-16
Розділ 4.Правосуб’єктність приватних аграрних підприємств кооперативного і корпоративного типів ……………………………………………………………………………………….. 17-21
Розділ 5. Правосуб’єктність державних аграрних товаровиробників………………… 22
Розділ 6.Правове становище державних сільськогосподарських підприємств…. 23-25
Розділ 7. Громадяни як суб’єкти аграрних правовідносин:
7.1.Загальна характеристика правового положення громадян як суб’єктів аграрних правовідносин ……………………………………………………………………………26-27
7.2.Право членства в сільськогосподарських підприємствах кооперативного
типу………………………………………………………………………………………………….. 28-30
7.3. Поняття права засновництва та права участі громадян в аграрних підприємствах корпоративного типу………………………………………………..31-33
Висновок ………………………………………………………………………………………………………….. 34
Список використаної літератури ……………………………………………………………………… 35
Вступ
Аграрне право України порівняно нова галузь права, що об’єктивно сформувалася внаслідок об’єднання в єдиний комплекс правових норм, які регулювали відносини сільськогосподарських підприємств. У зв’язку зі змінами суспільних відносин на селі, що пов’язується із реалізацією земельної та аграрної реформи істотно розширилося та набуло якісно нового змісту аграрне законодавство.
Аграрне законодавство являється однією з провідних галузей законодавства України і складає собою сукупність правових актів, які регулюють аграрні відносини.
Суб’єктами аграрного права виступають фізичні та юридичні особи наділені правами та обов’язками у сфері виробництва, переробки та реалізації сільськогосподарської продукції, а також у їхньому виробничо-технічному та соціальному забезпечені.
Склад суб’єктів аграрного права не залишається незмінним. Вони змінюються внаслідок зміни самих регульованих аграрним правом відносин.
Земельна та аграрна реформа докорінно змінила не тільки статус сільськогосподарських підприємств та організацій, що раніше функціонували, але й сприяла виникненню нових суб’єктів аграрного права. Суб’єктами аграрного права виступають не тільки юридичні особи, а й громадяни, що ведуть особисте селянське господарство.
Незважаючи на те, що аграрне право є досить новою галуззю воно відіграє надзвичайно важливу роль у процесі формування сільського господарства. Адже саме аграрне право визначає таке важливе питання як правовий статус суб’єктів.
Під суб’єктами розуміються громадяни, юридичні особи, які безпосередньо роблять свій внесок у розвиток сільського господарства. Це люди без яких неможливе саме існування сільського господарства.
На мою думку це є основним і найважливішим завданням аграрного права. Тому, що якщо без суб’єктів не можливий подальший розвиток самої галузі аграрного права.
 
1. Поняття і класифікація суб’єктів аграрного права.
У теорії держави і права під суб’єктами права мають на увазі індивіди або організації, які на підставі юридичних норм можуть бути учасниками правовідносин тобто носіями суб’єктивних прав та обов’язків.
Суб’єктами аграрного права є й державні органи, до компетенції яких належать регулювання сільського господарства в Україні, юридичні особи всіх форм власності, громадяни (іноземні громадяни) та особи без громадянства, що господарюють на землі, а також займаються виробництвом, переробкою, реалізацією сільськогосподарської продукції та обслуговування сільськогосподарських товаровиробників.
Суб’єктів аграрного права можна умовно поділити на суб’єктів організаційно-господарських повноважень у сфері управління господарською діяльністю та суб’єктів господарювання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Курсова робота на тему: Суб’єкти аграрних відносин

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок