Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Розслідування злочинів “за гарячими слідами”

Розслідування злочинів “за гарячими слідами”

Назва:
Розслідування злочинів “за гарячими слідами”
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
18,90 KB
Завантажень:
271
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ПЛАН
Вступ………………………………………………………………………3
РОЗДІЛ 1: Поняття і значення розкриття злочину
“за гарячими слідами”………………………………..5
РОЗДІЛ 2 ОСОБЛИВОСТІ ТА ОСНОВНІ СТАДІЇ РОЗКРИТТЯ ЗЛОЧИНУ “ЗА ГАРЯЧИМИ СЛІДАМИ”…………………9
2.1 Особливості розкриття злочинів “за гарячими слідами”…9
2.2 Заходи по розкриттю злочину в стадії проведення дізнання………………………………………………………....10
2.3 Заходи по розкриттю злочину під час провадження слідчих дій щодо пору-шеної кримінальної справи…….........17
ВИСНОВКИ………………………………………………………………..24
ВИКОРИСТАНІ ДЖЕРЕЛА……………………………………………..26


ВСТУП
Однією із закономірностей організації суспільного життя в період розбудови суверенної, незалежної, демократичної, правової України є посилення боротьби з негативними соціальними явищами. Важливим напрямом діяльності органів влади є боротьба зі злочинністю, яка потребує постійного вдосконалення роботи правоохоронних органів для швидкого розкриття та розслідування злочинів, забезпечення її сучасними науковими рекомендаціями. Обумовлене це:
по-перше, зростанням рівня професіоналізму злочинців, посиленням організаційних засад підготовки, вчинення та приховування злочинів, удосконаленням тактики злочинної діяльності;
по-друге, організаційно-кадровими та іншими недоліками в діяльності органів розслідування (рівнем професійної підготовки, плинністю кадрів, станом матеріально-технічного забезпечення тощо).
Відтак можна дійти висновку, що удосконалення методики розслідування для швидкого розкриття злочинів є одним з актуальних питань, які постають на сьогодні перед наукою криміналістикою.
Вимога про швидке розкриття злочину передбачена статтею 2 Кримінально-процесуального Кодексу України (надалі – КПК України) і спрямо-вана на те, щоб виключити невиправдану витрату часу, повільність і тяганину при провадженні досудового слідства. Вико-нання даної вимоги покликано забезпечи-ти необхідні темпи при виконанні органом розслідування покладених на нього за-вдань для якомога швидшого розкриття злочину, особливо “за гарячими слідами”.
Саме “за гарячими слідами” існує найбільша ймовірність розкриття злочину органами внутрішніх справ і прокуратурою, а тому, таке розслідування вимагає якомога більшої координації зусиль їх кваліфікованих працівників для зменшення кількості “глухарів” в офіційній статистиці правоохоронних органів.
Таким чином, зазначені умови, що склалися на сьогодні, свідчать про актуальність і своєчасність дослідження .
Мета та завдання роботи. Головною метою роботи є визначення концептуальних напрямів і засобів забезпечення організаційних, методичних і тактичних основ розслідування злочинів “за гарячими слідами”. Це обумовило необхідність вирішення таких спеціальних завдань:
визначити поняття та значення розкриття злочину “за гарячими слідами”;
розкрити особливості та визначити суттєві ознаки даного виду розслідування злочинів;
з’ясувати основні стадії розслідування злочину “за гарячими слідами”.
Об'єктом роботи є сукупність проблем, пов'язаних з швидким розкриттям злочинів та введення методик розслідування злочинів “за гарячими слідами”, формуванням науково обґрунтованих концептуальних основ їх побудови та впровадження в правоохоронну практику.
Методи дослідження. Відповідно до мети і завдань дослідження в роботі використана сукупність дослідницьких методів сучасної теорії пізнання, що ґрунтуються на філософії розвитку загальнолюдських цінностей. У процесі дослідження використовувався як загальний діалектичний метод, так і окремі наукові методи: історичний, системно-структурний, порівняльно-правовий, соціологічний, статистичний, логіко-юридичний та інші.
Теоретичною основою роботи стали наукові праці вітчизняних і зарубіжних вчених у галузі кримінального та кримінально-процесуального права, криміналістики, оперативно-розшукової діяльності, а також з інших галузей наукових знань, що стосуються питань організації розслідування і попередження злочинів.


РОЗДІЛ 1: Поняття і значення розкриття злочину “по гарячих слідах”.
Розкриття злочинів за "гарячими слідами", на думку Бєлкіна Р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Курсова робота на тему: Розслідування злочинів “за гарячими слідами”

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок