Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Криміналістична методика

Криміналістична методика

Назва:
Криміналістична методика
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
10,88 KB
Завантажень:
53
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Курсова робота
„Криміналістична методика”
ПЛАН :
Вступ
1. Сутність і джерела криміналістичної методики
2. Структура і загальні принципи криміналістичної методики
3. Наукові основи методики розслідування
4. Ситуаційні особливості етапів розслідування
Висновок
Використана література
Вступ
Завдання успішного розслідування злочинів, особливо стратегічного характеру, як показує слідчий досвід, не можуть бути вирішені досить швидко і методично правильно тільки за допомогою засобів і прийомів криміналістичної техніки і тактики. Професійно розкрити злочин по гарячих слідах і при відсутності таких, вирішити всі інші завдання розслідування, визначені кримінально-процесуальним законом, у встановлений термін практично неможливо, не керуючись при цьому спеціальними науково розробленими системами методів ведення слідства і попередження злочинів.
Методика розслідування окремих видів злочинів - частина науки криміна-лістики, яка має озброїти слідчого науково-методичним комплексом знань та навиків розкриття та розслідування злочинів (І.Ф. Герасимов).
Методика розслідування - це самостійний розділ криміналістики. Його скла-дають наукові положення, рекомендації та методи розслідування окремих видів злочинів, що ґрунтуються на вимогах кримінально-процесуального законодав-ства.
В своїй роботі мені хотілося б докладніше дослідити це питання, тому що від знання загальних положень криміналістичної методики розслідування злочинів багато в чому залежить ефективність та швидкість розкриття злочинів.
1. Сутність і джерела криміналістичної методики
Методику розслідування визначають так: «Криміналістична методика - це завершальний розділ науки криміналістики, який є системою наукових поло-жень (закономірностей, принципів) і розроблених на їх основі практичних реко-мендацій (алгоритмів, програм), які забезпечують оптимальну організацію роз-слідування та попередження окремих видів злочинів» (В.П. Бахін).
Методика розслідування - це сукупність (система) наукових положень, так-тичних засобів, прийомів і методичних рекомендацій, які застосовуються під час розслідування, розкриття та попередження злочинів (І.Ф. Крилов). Існу-ють й інші визначення методики, наприклад, О.М. Васильєва, М.0. Селіванова, В.Г.Танасевича.
О.Н. Колесніченко першим визначив методику як систему загальнонаукових положень, методичних рекомендацій, заснованих на нормах кримінально-процесуального закону, які використовуються з метою розкриття та розсліду-вання злочинів.
Р.С. Бєлкін так визначив методику: «Криміналістична методика - це сис-тема визначених елементів, взаємозалежних та взаємовизначальних, розта-шованих у певному порядку, які становлять структуру методики».
Методика розслідування окремих видів злочинів як заключна частина криміналістики має своєю основною і головною задачею озброїти слідчих науково-методичним комплексом знань, необхідних для вироблення навичок розкриття, розслідування і попередження окремих видів злочинів у різних слідчих ситуаціях.
У той же час саме в рамках специфічних методів розслідування різних видів злочинів практично реалізуються і всі рекомендації криміналістичної техніки і тактики. У силу цього методика розслідування стала такою галуззю криміналістики, без використання науково-практичних методичних рекомендацій якої фактично неможливо професійно вести і керувати розслідуванням злочині, вирішувати тактичні і стратегічні завдання, а також завдання безупинного підвищення якості цієї криміналістичної діяльності. Криміналістика: підручник / за ред. Н.П. Яблокова. – М.: Юрист, 2000
З метою вирішення завдань, що стоять перед методикою, у ній на основі відповідного науково-методичного арсеналу виявляється, вивчається й узагальнюється все закономірне (загальне й особливе) наявне в практиці вчинення різних видів злочинів і в діяльності по їх розслідуванню, що може бути використаним для розробки методів зазначеного виду криміналістичної діяльності.
Джерелами криміналістичної методики є:
а) Конституція України;
б) Закони України;
в) норми кримінального і кримінально-процесуального законів України;
г) слідча судова і експертна практика;
д) положення науки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Курсова робота на тему: Криміналістична методика

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок