Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Фірма та її види: компанія, партнерство, корпорація

Фірма та її види: компанія, партнерство, корпорація

Назва:
Фірма та її види: компанія, партнерство, корпорація
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
21,45 KB
Завантажень:
69
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КУРСОВА РОБОТА
на тему:
Фірма та її види: компанія, партнерство, корпорація


Зміст


Вступ
Тема даної курсової роботи – “ Фірма та її види”.
Мета написання даної роботи полягає в дослідженні питань, пов’язаних з поняттям, сутністю та видами фірм. Також метою написання дипломної роботи є поглиблення теоретич-них і практичних знань з економічної теорії, вироб-лення умінь застосовувати їх при вирішенні конкретних практи-чних завдань, сприяння розвитку пошуку сучасних наукових досягнень у сфері економічної теорії та уміння їх самостійно застосовувати при вирішенні прикладних проблем.
Основним завданням роботи є вивчення та узагальнення теоретико-методологічних засад з питань організаційно-правових форм підприємництва.
Актуальність обраної теми курсової роботи полягає в тому, що фірма - це підприємство, організація, установа, яка здійснює господарську діяльність з метою одержання прибутку. Будь-яка підприємницька діяльність здійснюється в певних організаційних формах. Організаційною одиницею підприємництва є фірма. Вибір форми організації підприємницької діяльності в ос-новному визначається об'єктивними умовами — сферою діяльності, наявністю грошових коштів, перевагами та недоліками відповідних форм підприємств. Щоб зробити правильний вибір, треба знати, з чого можна вибрати. Саме цьому доцільно дослідити які існують види фірм і які особливості притаманні кожному виду.
Структура курсової роботи наступна: зміст; вступ; основна частина, яка складається з трьох розділів; висновки; література; додатки.
В роботі розкриті наступні питання: Фірма: її сутність, головні ознаки та особливості. Види фірм та форми їх організації. Види фірм в Україні.
При написанні роботи автором використовувались Закони України та інші нормативні акти, підручники, монографії, періодичні видання, аналітичні статті з економічної теорії, менеджменту, підприємництва тощо.


1. Фірма: її сутність, головні ознаки та особливості
Історично економічна діяльність людства почалася з натурального господарства, коли кожна родина сама добувала собі всі необхідні для життя блага. Потім люди відкрили вигоди спеціалізації і почали обмінюватися між собою плодами спеціалізованої праці. При цьому виробництво благ спочатку велося в рамках домашнього господарства, а всі необхідні для виробництва ресурси кожний вимінював собі сам. Але спеціалізація розвивалася і її логіка привела людство до нового кроку - до створення фірм.
Фірма - господарська організація, створена спеціально для того, щоб виробляти товари і продавати їх на ринку заради отримання прибутку.   
Таким чином, фірма - це організація, створена спеціально для того, щоб виробляти блага для продажу. Більш точно, слід, говорити про фірму як про організацію, що володіє наступними ознаками:
вона створена для виробництва товарів або послуг;
вона купує або орендує фактори виробництва і комбінує їх у процесі виробництва благ;
свої товари або послуги вона продає індивідуальним покупцям, іншим фірмам або іншим організаціям;
її власники хочуть одержувати для себе доход від продажу товарів або послуг у формі прибутку.
І якщо господарська організація відповідає всім цим ознакам, то чим би вона ні займалася - виробництвом літаків, будівництвом садових будиночків або продажем квітів - перед нами фірма.
Головна причина виникнення фірм полягає в тому, що вони виявилися більш зручною формою організації виробництва благ, чим натуральне господарство або дрібне домашнє виробництво. Досвід показав, що створюючи усе більш великі і спеціалізовані фірми, можна домогтися більш раціональної організації виробництва благ, тобто витрачати на ці цілі менший обсяг обмежених ресурсів, а головне - скорочувати трансакційні (організаційно-договірні) витрати.  
Трансакційні (організаційно-договірні) витрати - витрати часу, зусиль і грошей на пошук постачальника ресурсів або послуг, укладення з ним угоди про ціни й інші умови угоди і контроль за тим, щоб вона була виконана.
Уявимо собі, наприклад, що ви вирішили виготовити для своєї квартири книжкову шафу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Курсова робота на тему: Фірма та її види: компанія, партнерство, корпорація

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок