Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Зміст та форми профілактики підліткової проституції

Зміст та форми профілактики підліткової проституції

Назва:
Зміст та форми профілактики підліткової проституції
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
31,78 KB
Завантажень:
538
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
Зміст та форми профілактики підліткової проституції
Зміст
 
Вступ
Підлітковий вік дівчини – це період статевого дозрівання, що закінчується статевою зрілістю, здатністю і спроможністю організму до дітородної функції. Явища акселерації, які стали об’єктивною реальністю кінця ХХ – початку ХХІ століття призводять до того, що період статевого дозрівання дівчат-підлітків відбувається сьогодні швидше, ніж у їхніх одноліток 20-30 років тому. Отже, на порядку денному стає питання узгодження біологічного та психологічного віку дівчини-підлітка, що є важливою умовою гармонійного розвитку особистості. Суперечність між ними може стати причиною виникнення конфліктних ситуацій, фрустраційних переживань, якщо ці явища накладатимуться на соціальну незахищеність дівчини-підлітка, що існує на загальному несприятливому тлі економічної кризи в Україні, звідси стає зрозумілим, що проблема профілактики порушень статево-рольової поведінки серед яких найнебезпечнішим явищем є підліткова проституція стає дуже актуальним.
Таким чином, актуальність теми полягає в необхідності дослідження факторів і передумов виникнення такого соціального зла, як підліткова проституція з одного боку, та розроблення як загальних педагогічних принципів, так і конкретних методологічних рекомендацій щодо його попередження і профілактики з іншого.
Мета дослідження. В якості мети дослідження автором була визначена необхідність дослідження таких питань:
- які соціальні, психологічні фактори та вікові особливості дівчат-підлітків сприяють розвиткові підліткової проституції;
- в чому полягає роль педагогів та інших фахівців (лікарів, психологів при профілактиці дитячої проституції;
- які конкретні методологічні прийоми можна рекомендувати і застосовувати при проведенні уроків та позакласних занять з цієї тематики.
Література. Загалом можна констатувати, що рівень дослідженості даної проблематики в спеціальній літературі є недостатнім. Однак, проблема профілактики порушень статево-рольової поведінки висвітлюється в оглядових працях щодо загального і статевого виховання підлітків (Каган В. Е. Воспитателю о сексологии. – М., 1991; Титаренко Т. М. Хлопчики і дівчатка: Психологічне становлення індивідуальності. – К., 1989 та ін.). В ході написання роботи були використані також спеціалізовані праці зі статевого виховання дівчини-підлітка (Гурлєва Т. С. Дівчинка-підліток: проблеми віку і профілактика важковиховуваності. – К., 1997; Каган В. Е. Половое воспитание девочки в семье. – М., 1991; Седнєв В. В., Бабюк І. О. Соціальна робота з дівчатами-підлітками. – Донецьк, 1997), довідкова література (Жінка в Україні. – К., 1995; Жінка на порозі ХХІ століття: становище, проблеми, шляхи соціального розвитку / під ред. В. І. Довженко. – К., 1999 та ін.) а також статті у періодичних виданнях.
Структура роботи. Структурно робота складається зі вступу, трьох розділів, висновків, списку використаної літератури та додатків.
Розділ 1. Соціальне коріння та психологічні передумови підліткової проституції
Проституція – це спосіб матеріального існування за рахунок вступу у полові зносини за винагороду Звєрєва І. Д. Соціально-педагогічна робота з дітьми та молоддю в Україні: теорія і практика. – К., 1998. – С. 92. . Підліткова та дитяча проституція являє собою надання послуг інтимного характеру неповнолітніми. Проституція як соціальний феномен існує, на сьогоднішній день, практично в усіх країнах за виключенням деяких теократичних країн (тобто країн з фундаменталістською релігійною, переважно ісламською, владою). На жаль, не позбавлена цього соціального зла й Україна, більше того в Україні як раз рельєфно виступають загрозливі тенденції поширення проституції, її омолодження, тобто втягування в орбіту секс-послуг неповнолітніх дівчат-підлітків. Існування й розповсюдження проституції взагалі і підліткової зокрема має певне соціальне коріння, яке в свою чергу обумовлюється значною кількістю об’єктивних і суб’єктивних факторів, що визначають незахищене, а часом й незадовільне становище жінки та молодої дівчини в суспільстві.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Курсова робота на тему: Зміст та форми профілактики підліткової проституції

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок