Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Відповідальність в цивільному праві

Відповідальність в цивільному праві

Назва:
Відповідальність в цивільному праві
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
23,28 KB
Завантажень:
554
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Відповідальність в цивільному праві
ПЛАН
Вступ
 
Для розвитку цивільного обігу необхідно, щоб його учасники виконували свої обов'язки належним чином. При порушенні цих обов'язків заподіюється шкода, насамперед кредитору, і, отже, порушується механізм цивільного обігу, від чого страждає все суспільство в цілому. З метою усунення наслідків чи невиконання неналежного виконання зобов'язань існує цивільно-правова відповідальність як вид юридичної відповідальності. Необхідно чітке з'ясування природи цивільно-правової відповідальності, без цього не здається можливим відповідне застосування мір відповідальності й отже досягнення цілей відповідальності. Для з'ясування цього правового явища необхідно звернутися до доктрини. У доктрині немає єдиної думки по даній проблемі, тому можна по-різному розуміти, що таке цивільно-правова відповідальність. Без розгляду основних підходів до визначення цивільно-правової відповідальності неможливо прийти до правильного розуміння даного правового явища.
Для застосування цивільно-правової відповідальності необхідно знати, що є умовами її настання, у доктрині немає єдиної думки і по цьому питанню, а без з'ясування цих умов неможливим є правильне застосування заходів відповідальності, у результаті чого не може йти мови про досягнення її цілей.
Актуальність теми , також розкривається через функції цивільно-правової відповідальності. Відновлення порушеного майнового стану, попередження правопорушень, забезпечення належного виконання зобов'язань і виховання громадян у дусі законності, є важливими задачами держави для його розвитку. Особливо коли економічні відносини базуються на товарно-грошових відносинах в умовах ринку.
У зв'язку з вище викладеним, актуальність проблеми провини в цивільно-правовій відповідальності здається обґрунтованою.
Для більшої наочності представлена схема, на якій зображена системна карта для суспільних відносин заснованих на ринковій економіці. У межах системи елементи.
При виключенні кожного з елементів система перестає працювати. Дана система визначена з погляду обґрунтування важливості цивільно-правової відповідальності як інституту цивільного права, для регулювання суспільних відносин. За межами системи знаходяться фактори навколишнього середовища, що впливають на всю систему в цілому, це економічні, політичні, соціальні і технологічні.
Цивільне право регулює товарно-грошові, інші майнові та особисті немайнові відносини на засадах рівності сторін, широкої свободи суб'єктів у визначенні своїх прав та обов'язків. За умов переходу до ринкової економіки дотримання порядку, дисципліни і відповідальності набуває особливої ваги. Адже від виконання громадянами та юридичними особами своїх взаємних зобов'язань залежить своєчасне забезпечення населення товарами широкого вжитку, завершення будівництва шкіл, дитячих садків і виробничих об'єктів, надходження грошових коштів на рахунки підприємств у банках, виплата авторам гонорарів за опубліковані твори тощо.
Особливість цивільного права полягає в тому, що воно у своїх нормах містить широкий арсенал впливу на поведінку громадян та організацій через їх інтереси і за допомогою інтересів. Одним із таких способів впливу на майнові інтереси осіб є застосування заходів цивільно-правової відповідальності.
Історіографія цього питання починається з Риму, але особисту увагу цивільній відповідальності не приділяли. В основному проблема правової відповідальності досліджується вченими-юристами, причому переважно закордонними. Серед найбільш відомих тут можна згадати Г.Л.Харта, Д.Єорсі й ін. У радянській правовій науці ця проблема розроблялася вкрай повільно, хоча в 70-х роках нашого століття був відзначений деякий сплеск інтересу до неї . Сплеск досить кратко, на мій погляд, розглядається цією роботою, але він дає проглянути розвиток відповідальності.
Основними нормативними актами, що охоплюються курсовою є: Конституція України від 28 червня 1996р., текст Цивільного кодексу України, що вступив в силу 1 січня 2004 року . Оскільки питання цивільно-правової відповідальності теоретичне, тому курсова робота базується на основі монографій, а нормативна література досить скупо розкриває питання відповідальності і в основному дає відповіді на загальні питання відповідальності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Курсова робота на тему: Відповідальність в цивільному праві

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок