Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Характеристика та аналіз цивільних правовідносин

Характеристика та аналіз цивільних правовідносин

Назва:
Характеристика та аналіз цивільних правовідносин
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
21,71 KB
Завантажень:
87
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Характеристика та аналіз цивільних правовідносин


ПЛАН
ВСТУП...................................................................................2
ПОНЯТТЯ ЦИВІЛЬНИХ ПРАВОВІДНОСИН ТА ЇХ ОСОБЛИВОСТІ.................................................................3
ЕЛЕМЕНТИ ЦИВІЛЬНИХ ПРАВОВІДНОСИН.................................................................6
ВИДИ ЦИВІЛЬНИХ ПРАВОВІДНОСИН............15
а) майнові відносини.........................................................19
б) особисті немайнові відносини.....................................22
ВИСНОВКИ........................................................................31
Вступ.
Цивільне право як галузь права та юридична наука має свій предмет, до якого належать ті правовідносини, які відповідно регулюються чи вивчаються даною галуззю.
Як відомо, не будь-які відносини, що склались у суспільстві, регулюються нормами права. У правове поле потрапляють тільки найважливіші суспільні відносини.
Як і будь-які інші правовідносини у державі, цивільні правовідносини мають загальні, спільні з іншими ознаки, однак є і відмінності, за допомогою яких їх відмежовують від адміністративних, конституційних правовідносин за своїм суб’єктним та об’єктним складом, за юридичними фактами, які призводять до виникнення, зміни та припинення цих правовідносин.
Визначення цих особливостей на нашу думку є необхідним для розуміння місця та ролі цивільного права серед інших галузей права України. Крім того, розвиток суспільних відносин та зміна пріоритетних напрямків розвитку суспільних та економічних відносин у державі призводить в свою чергу до змін змісту цивільних правовідносин. Мова йде про розширення суб’єктного та об’єктного складу а також про збільшення числа юридичних фактів, в результаті яких виникають, змінюються чи припиняються цивільні правовідносини. Це перш за все пов’язано з дозвільним методом регулювання цивільних правовідносин, тобто “дозволено те, що не заборонено законодавством”.
Ці та інші обставини зумовлюють необхідність наукового дослідження даної проблеми.
1. Поняття цивільних правовідносин та їх особливості.
В процесі здійснення різного роду діяльності як окремі індивіди (громадяни), так і організації цих індивідів вступають між собою в різні відносини, які в силу їх суспільного характеру отримали назву суспільних відносин. Багато з них регулюються нормами права і тому називаються правовідносинами.
Правовідносини є формою, в якій абстрактна норма права отримує своє конкретне вираження. Реалізація норми права в конкретному правовідношенні полягає в тому, що учасники цього правовідношення наділяються суб’єктивними правами і обов’язками, які гарантуються державою.
Норми цивільного права, як і інші правові норми, регулюють суспільні відносини за участю фізичних і юридичних осіб. При цьому суспільні відносини, будучи врегульованими нормами цивільного права, стають цивільно-правовими.
Отже, цивільно-правові відносини — це форма, завдяки якій норми цивільного права реалізуються в житті.
Цивільно-правові відносини є різновидом правових галузевих відносин, тому їм властиві ознаки і правових відносин у цілому, і галузевих цивільно-правових зокрема. Останні виникають на підставі правових норм, і саме цей момент пояснює регулюючий вплив права на суспільні відносини.
Ознакою правових відносин є те, що здійснення суб'єктивних прав та виконання суб'єктивних обов'язків можуть забезпечуватися засобами державного примусу. Цивільно-правовим відносинам властива ця ознака. Щодо галузевих особливостей цивільно-правових відносин, то вони зумовлені особливостями предмета і методу цивільного права.
Виходячи зі сказаного вище, можна окреслити такі особливості цивільно-правових відносин:
Суб’єкти цивільних правовідносин рівні між собою, мають відокремлене майно і є самостійними незалежно від функцій, які покладаються на них у конкретному право відношенні. Таким чином зобов’язаний суб’єкт не підпорядковується уповноваженому, а лише пов’язаний конкретним зобов’язанням.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Курсова робота на тему: Характеристика та аналіз цивільних правовідносин

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок