Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Центральні органи виконавчої влади як суб’єкти адміністративного права

Центральні органи виконавчої влади як суб’єкти адміністративного права

Назва:
Центральні органи виконавчої влади як суб’єкти адміністративного права
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
10,75 KB
Завантажень:
51
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Курсова робота
з Адміністративного права
на тему: Центральні органи виконавчої влади як суб’єкти адміністративного права
План
 
Зміст
Вступ
У адміністративному праві під суб'єктом розуміють носія (власника) прав і обов'язків у сфері державного управління, які передбачені адміністративно-правовими нормами, здатного надані права реалізовувати, а покладені обов'язки виконувати.
Актуальність теми. Актуальність теми визначається тим чільним місцем, яке посідають центральні органи виконавчої влади в політичній системі сучасної України; адже саме від їх нормального функціонування залежить політична стабільність, економічний добробут, внутрішня і зовнішня безпека нашої держави.
Мета дослідження. Дослідити структуру, функції і нормативно-правові основи діяльності центральних органів виконавчої влади.
Джерельна база. При написанні даної курсової роботи використовувалися загальноосвітні підручники з адміністративного права, як наприклад, “Адміністративне право” Колпакова В. К., в якій широко розкриті структура і функції центральних органів виконавчої влади. Також використовувалися нормативні джерела: закони і підзаконні акти, в яких нормативно регулюються основні обов’язки і права центральних. Крім цього була використана інформація з періодичних видань, таких як “Право України”, “Урядовий кур’єр” тощо.
1. Поняття та види центральних органів виконавчої влади.
Центральним органом виконавчої влади називається орган, який забезпечує проведення в життя державної політики у відповідній галузі чи сфері на всій території України, здійснює керівництво дорученою йому сферою управління, несе відповідальність за стан її розвитку і безпосередньо підвідомчий Кабінету Міністрів України або за рішенням Президента іншому центральному органу виконавчої влади.
Види центральних органів виконавчої влади. В Україні існує кілька видів центральних органів виконавчої влади:
І. Міністерства;
ІІ. державні комітети;
ІІІ. центральні органи виконавчої влади зі спеціальним статусом.
Відповідно до Конституції України вищим органом у системі органів виконавчої влади є Кабінет Міністрів України, який спрямовує і координує роботу міністерств, інших органів виконавчої влади (п. 9 ст. 116. Конституції України).
До складу Кабінету Міністрів України входять Прем’єр-міністр України, Перший віце-прем’єр-міністр, три віце-прем’єр-міністри, міністри.
І. Міністерство є провідним органом в системі центральних органів виконавчої влади у забезпеченні реалізації державної політики у визначеній сфері діяльності. Керівництво міністерством здійснює міністр. Міністр як член Кабінету Міністрів України особисто відповідає за розробку і впровадження Програми Кабінету Міністрів України з відповідних питань, реалізацію державної політики у визначеній сфері державного управління. Він здійснює управління у цій сфері, спрямовує і координує діяльність інших органів виконавчої влади з питань віднесених до його відання.
У додатку до Указу Президента України “Про систему центральних органів виконавчої влади” від 15 грудня 1999 року затверджено такий перелік міністерств, керівники яких входять до складу Кабінету Міністрів України:
Міністерство аграрної політики України
Міністерство внутрішніх справ України
Міністерство екології та природних ресурсів України
Міністерство економіки України
Міністерство палива та енергетики України
Міністерство закордонних справ України
Міністерство культури і мистецтв України
Міністерство України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи
Міністерство оборони України
Міністерство освіти і науки України
Міністерство охорони здоров’я України
Міністерство праці та соціальної політики України
Міністерство транспорту України
Міністерство фінансів України
Міністерство юстиції України
ІІ. Державний комітет (державна служба) є центральним органом виконавчої влади і діяльність якого спрямовує і координує Прем’єр-міністр України або один із віце-прем’єр-міністрів чи міністрів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Курсова робота на тему: Центральні органи виконавчої влади як суб’єкти адміністративного права

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок