Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Особа злочинця та межі її кримінологічного вивчення

Особа злочинця та межі її кримінологічного вивчення

Назва:
Особа злочинця та межі її кримінологічного вивчення
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
18,98 KB
Завантажень:
204
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Тема: Особа злочинця та межі її кримінологічного вивчення


ПЛАН
Вступ
Кримінологія — навчання про злочин, якщо мати на увазі буквальний переклад слова. Crimen — злочин, logos — навчання. Однак фактичний зміст науки кримінології набагато складніше і багатоаспектне. Вона вивчає закономірності не тільки окремих злочинів, але і злочинності як масового злочинного поводження, відповідаючи на питання: чому людина вчиняє злочин? чому для рішення своїх проблем багато людей обирають злочинний шлях? що робити з метою недопущення цього?
Об'єктом кримінологічного вивчення є:
окремі особи, що вчиняють злочини (наприклад, при монографічному їхньому дослідженні);
різні контингенти злочинців: неповнолітні, рецидивісти, т.п.,
3) різні кримінологічні типи злочинців.
Одночасно вивчаються особи, що не вчиняють злочинів, для застосування методу контрольної групи і виявлення відмінностей характеристик злочинців від реальних людей, що жили і діяли в аналогічних зі злочинцями умовах.
Виявлення психологічних ознак — задача фахівців-психологів і вимагає спеціальних пізнань, психофізіологічних — медиків і біологів. При аналізі найближчих до злочину причинних ланцюжків і комплексів припустиме обмеження тільки соціологічним, соціально-психологічним і етико-правовим дослідженням. Крімінологія. Підручник. С. 272.
Особистість злочинця, вивчається кримінологами одночасно в двох аспектах: з одного боку, як об'єкт соціальних зв'язків і впливів, з іншого боку - як суб'єкт, здатний до активної цілеспрямованої, перетворюючої діяльності.
Предметом кримінологічного вивчення є наступні особистісні характеристики:
"об'єктивні", чи соціальні, позиції і ролі; діяльність особистості;
"суб'єктивні": потребо-мотиваційна сфера; цінностно-нормативна характеристика свідомості.
1. Визначення та кримінологічна характеристика особи злочинця
Жоден кримінолог, яку б наукову школу він ні представляв, не може обійти проблеми, зв'язаної з людиною, що робить злочину. Назвемо такої людини для стислості "злочинцем". Поняття "злочинець" варто використовувати тільки як формальне, тобто наявність, що не відбиває, у людини якихось особливих кримінальних характеристик, а той факт, що людина вчинила злочин. Це поняття важливе відрізняти від іншого: "злочинна особа", використовуване прихильниками ідеї про природженого злочинця.
У понятті "особа" утілена нерозривна єдність різних сторін його істоти: соціальної і біологічний. У понятті "особистість" фіксуються тільки специфічно соціальні ознаки.
Особистість — це "соціальне обличчя людини", те, ким він став, розвиваючись і живучи в суспільстві. При вживанні поняття "особистість злочинця" варто мати на увазі саме "соціальне обличчя" людини, що скоїли злочин. І нічого більш. Денисов Ю.А. Общая теория правонарушения и ответственности. С. 23
Існує потрійний механізм соціальної детермінації злочинності:
по-перше, шляхом визначеного соціального формування особистості;
по-друге, шляхом дачі їй розпоряджень протиправного або суперечливого характеру;
по-третє, шляхом постановки особистості в ситуації, що змушують і полегшують вибір злочинного варіанта поводження.
Чи має особистість злочинця властиві тільки їй специфічні риси, чи відрізняються злочинці від не злочинців — це вже інші питання, і при відповіді на них використовуються інші поняття.
Дискусія про співвідношення біологічного і соціального в особистості злочинця має безпосередній вихід на практику. Автори, що віддають перевагу біологічному фактору, роблять висновки про ведучу ролі при вивченні злочинця психіатра, психолога, про застосування біотехнічних прийомів і тестів.
Прихильники вирішального впливу соціального фактора пишуть про соціальні програми корекції поводження. В даний час пішли в минуле крайні погляди, що віддають перевагу винятково біологічному фактору, хоча чимало генетиків і ряд кримінологів призивають уважно поставитися до останніх досягнень генетики, не скидати з рахунків вплив на поводження людей генетичних аномалій.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Курсова робота на тему: Особа злочинця та межі її кримінологічного вивчення

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок