Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Авторські договори

Авторські договори

Назва:
Авторські договори
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
20,85 KB
Завантажень:
562
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Курсова робота
на тему
“Авторські договори”


План
Вступ
Історія авторського права. Основні підходи до природи права інтелектуальної власності.
Поняття авторського права і його основні завдання. Класифікація авторських прав.
Джерела авторського права. Авторське право в Цивільному Кодексі України.
Поняття та особливості авторських договорів
Види авторських договорів.
1.6 Видавничий договір
2.6 Договір на депонування рукопису
3.6 Постановчий договір
4.6 Сценарний договір
5.6 Договір художнього замовлення
Договір про використання в промисловості неопублікованого твору аскоративно-прикладного мистецтва
7.6 Авторський договір на створення і використання комп’ютерних програм
Зміст авторських договорів. Права та обов’язки сторін договору.
Охорона авторських прав
Висновки


Вступ
В темі “Авторські договори” розглядається інтелектуальна власність, а також її складова авторське право. Наша держава намагається вступити до ЄС, тому тема є досить актуальною в теперішній час.
В Україні бюрократизм і національне законодавство з по-суті кроком назад.
В даній темі я приділяв увагу авторському праву оскільки практичним застосуванням інституту є ускладнення авторських договорів.
Мета і завдання розгляду теми є виявлення всіх недоліків в національному законодавстві по регулюванні інтелектуальної власності і способи їх подолання.
Велике значення приділяється охороні авторських прав через їх порушення. Україна не може бути учасником міжнародних договорів.
Використовуючи нормативні акти, я приділив увагу перевагам і недолікам документів при порівнянні Цивільного кодексу та Закону України “Про авторське право та суміжні права”. Існує відмінність в багатьох питаннях авторського права.
Отже, дослідження цієї теми, відіграє важливу роль, бо в даній темі в Україні приділяється мало уваги. Від цього залежать духовний потенціал українського народу і престиж України в міжнародному співробітництві


2. Історія авторського права. Основні підходи до природи права інтелектуальної власності.
Ідея охорони авторського права виникла із часу винаходу друкарської станка. Можливість тиражувати літературні твори з допомогою механічних процесів призвела до появи нових професій, названих в Англії "stationers" (торговці друкованої продукції). Ці підприємці вкладали значні суми в закупівлю паперу, у виробництво друкарських машин, а також у найм робочої сили, що передбачало авансування коштів. У такій ситуації, при відсутності якоїсь форми охорони від конкурентів, які продавали незаконні копії, інвестування у видавничу справу було небезпечним і ризикованим ділом, яке часто призводило до банкрутства підприємців. Йшов пошук забезпечення якоїсь форми охорони; і вона появилась у вигляді привілеїв, наданих владою. Такі привілеї давали бенефіціаріям виняткові права відтворення і розповсюдження творів на протязі певного часу і надавали засоби захисту для здійснення права книговидання за допомогою штрафів, арештів, конфіскації підроблених копій і, можливо, відшкодування збитків. В цьому вже проглядались основні риси системи сучасного авторського права.
До кінця XVII ст.. система привілеїв (надання монопольних прав королівською владою) все частіше критикувалась і голосніше звучали голоси авторів, які відстоювали свої права. В Англії в 1709 році це призвело до появи Уставу Анни, визнаного першим положенням про авторське право. Предмет цього закону був відображений в його довгому заголовку як підтримка вчення і закріплення за правомочними власниками права власності на копії книг. Закон закріплював за автором виняткове право на перевидання книг на протязі 14 років з часу її першої публікації; автор міг передавати це право видавцю, що переважно і робилось. Закон передбачав також повторний термін охорони на 14 років, наданий автору при житті. Таким чином, загальний термін охорони авторського права дорівнював 28 рокам з дати першої публікації. Щодо книг, надрукованих на момент прийняття Закону, передбачався єдиний термін охорони на протязі 21 року.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Курсова робота на тему: Авторські договори

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок