Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Особливості кримінальної відповідальності і покарання неповнолітніх

Особливості кримінальної відповідальності і покарання неповнолітніх

Назва:
Особливості кримінальної відповідальності і покарання неповнолітніх
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
14,91 KB
Завантажень:
560
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Курсова робота
з кримінального права
на тему:
“ Особливості кримінальної відповідальності і покарання неповнолітніх ”


План
Вступ.
1.Особливості звільнення неповнолітніх від кримінальної відповідальності.
2. Звільнення від кримінальної відповідальності із застосуванням примусових заходів виховного характеру.
3.Види покарань, які застосовуються до неповнолітніх, і особливості їх призначення.
4. Особливості звільнення неповнолітніх від покарання та його відбування.
Висновок.
Список використаної літератури.
Зміст.
Вступ.
Злочиннiсть неповнолiтнiх завжди перебувала i перебуває в центрi уваги представникiв кримiнологiчної науки. Це зумовлено передусiм тим, що скоєння особою в неповнолiтньому вiцi злочину значною мiрою визначає її подальший життєвий шлях, оскiльки суттєво впливає на формування стереотипу особи, систему її цiннiсних орiентирiв.У Радянському Союзi темпи приросту злочинностi неповнолiтнiх становили в середньому 5% у рiк, а в 1987—1988 рр. перевищили 30% межу. Це було зумовлено розвалом системи попередження злочинностi неповнолiтнiх, що була створена в СРСР i стала занепадати в серединi 80-х рокiв. Заради справедливостi слiд зауважити, що ця без перебiльшення астрономiчна цифра не була наслiдком виключно эростання злочинностi цього контингенту, а була викликана тим, що правоохороннi органи перестали приховувати реальне становище, а стали подавати реальну звiтнiсть.На жаль, слiд констатувати, що за роки незалежностi України злочиннiсть неповнолiтнiх виявляє постiйну тенденцiю до зростання. Особливо яскраво це проявлялось в першi роки незалежностi. Через деякий час ситуацiю вдалось дещо стабiлiзувати, i темпи эростання знизились. Однак негативнi тенденцiї продовжують проявлятись.
Все це викликає необхiднiсть особливого пiдходу до вирiшення питань кримiнальної вiдповiдальностi та покарання неповнолiтнiх, врахування при визначеннi пiдходiв вiкових особливостей контингенту, якi, передусiм, пов’язанi з особливостями психологiї пiдлiткiв.Кримiнальне право не має серед своїх завдань вивчення питань характеристик цього контингенту. Це перебувас у сферi наукових iнтересiв кримiнологiчної науки. Матерiальне кримiнальне право лише користуеться її висновками при вирiшеннi питань, що стоять перед ним.Базуючись на цих висновках, законодавець передбачив у Кримiнальному кодексi спецiальний роздiл ХV, який визначає особливостi кримінальної вiдповiдальностi i покарання неповнолiтнiх.
Коло цих особливостей пов’язане iз питаннями:
звiльнення неповнолiтнiх вiд кримiнальноi вiдповiдальностi;
види покарань, якi призначаються неповнолiтнiм;
призначення покарання неповнолiтнiм;
звiльнення вiд покарання та його вiдбування; погашення i зняття судимості.
Звiльнення неповнолiтнiх вiд кримiнальної вiдповiдальностi здiйснюється згiдно зi статтями 97 та 106 ч. 2 КК. [13; 353]
Отже, слiд одразу зауважити, що цi особливостi в жодному випадку не стосуються фундаментальних засад кримiнального права, а є, так би мовити, приватним випадоком, який стосується обмеженого кола проблем та обмеженого контингенту злочинцiв.
1. Особливості звільнення неповнолітніх від кримінальної відповідальності.
Аналіз норм КК про звільнення неповнолітніх від покарання дозволяє виділити ряд особливостей, що відбивають, безумовно, прояв принципу гуманізму щодо цієї категорії осіб. Це виявляється в тому, що: по-перше, ст. 105 передбачає такий вид звільнення від покарання, який може застосовуватися лише до неповнолітніх, — звільнення від покарання із застосуванням примусових заходів виховного характеру; по-друге, ті види звільнення від покарання, які можуть застосовуватися і до повнолітнього, і до неповнолітнього, відносно останніх мають пільгові умови, що дозволяє більш широко застосовувати їх до неповнолітньогоперспективи їхнього розвитку.Особливості кримінальної відповідальності та покарання неповнолітніх передбачені не тільки в нормах Розділу XV Загальної частини Кримінального кодексу України. Доводиться, що такі норми закріплені і в інших розділах Загальної частини цього ж кодексу, наприклад, норми про вік кримінальної відповідальності (ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Курсова робота на тему: Особливості кримінальної відповідальності і покарання неповнолітніх

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок