Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Організована злочинність, її особливості і небезпека для бізнесу

Організована злочинність, її особливості і небезпека для бізнесу

Назва:
Організована злочинність, її особливості і небезпека для бізнесу
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
15,91 KB
Завантажень:
429
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Курсова робота з права
Організована злочинність, її особливості і небезпека для бізнесу


З М І С Т
Вступ
1. Поняття організованої злочинності.
1.1. Структура організованої злочинності.
1.2. Ознаки організованої злочинності.
1.3. Суб'єкти та об'єкти організованої злочинності.
2. Особливості організованої злочинності.
2.1. Причини організованої злочинності.
2.2. Бізнес організованої злочинності.
3. Роль корупції в організованій злочинності.
4. Проста логіка шляху до чесного бізнесу.
5. Методи боротьби з організованою злочинністю.
Висновки
Список використаної літератури
 


Вступ
Те, що організована злочинність в нашій країні є, - факт уже безперечний і визнаний на державному рівні.
Поняття “організована злочинність” міцно ввійшло в наукову термінологію в другій половині 80-х років. До цього часу дана категорія щодо реалій нашого суспільства в літературі і засобах масової інформації не використовувалася.
Боротьба з організованою злочинністю не тільки ввійшла в число найважливіших завдань правоохоронних органів, але вже давно стала однією із загальнодержавних проблем, від оптимального вирішення якої багато в чому залежать долі реформ, моральне здоров'я суспільства, цивілізований розвиток країни. Більше того, інтеграція найбільш потужних антигромадських формувань в Україні перетворює цю проблему не тільки в міждержавну (в межах колишнього СРСР), але й у міжнародну.
Однак, незважаючи на важливість рішення комплексу завдань, спрямованих на боротьбу з найнебезпечнішим антисоціальним феноменом, ніякого поліпшення в кримінальній ситуації не тільки не досягнуто, але і з року в рік послідовно погіршується. Ядром злочинності в Україні, безсумнівно, є її організовані форми різної антисоціальної спрямованості.
Організована злочинність - це винятково небезпечне явище, яке повинно мати адекватну протидію з боку держави.
Перший наступ на злочинність розпочався одразу після перемоги на виборах 1994 року Леоніда Кучми. Він одним з перших видає указ "Про невідкладні заходи щодо посилення боротьби зі злочинністю". Другим кроком у зв’язку із неефективністю виконання згаданого указу стало розпорядження від 10 лютого 1995 року “Про заходи щодо активізації боротьби з корупцією і організованою злочинністю”.
Проте американська та європейська преса почала писати про засилля корупції в українській економіці. Леонід Кучма дав доручення Міністру юстиції розробити антикорупційну програму "Чисті руки". Програма отримала високу оцінку Президента. Епопея "Чистих рук" завершилася підписанням 10 квітня 1997 року Леонідом Кучмою так званої Національної програми боротьби з корупцією.
Крім того, у жовтні 1995 року Верховною Радою України був прийнятий Закон “Про боротьбу з організованою злочинністю”. У ньому визначено правові та організаційні засади запобігання корупції, виявлення та припинення її проявів, поновлення законних прав та інтересів фізичних і юридичних осіб, усунення наслідків корупційних діянь.
Під корупцією в цьому Законі розуміється діяльність осіб, уповноважених на виконання функцій держави, спрямована на протиправне використання наданих їм повноважень для одержання матеріальних благ, послуг, пільг або інших переваг.
Великим кроком для запобігання криміногенних дій став прийнятий у квітні минулого року Кримінальний кодекс України. У преамбулі, зокрема, зазначено, що Кримінальний кодекс України має своїм завданням правове забезпечення охорони прав і свобод людини і громадянина, власності, громадського порядку та громадської безпеки, довкілля, конституційного устрою України від злочинних посягань, забезпечення миру і безпеки людства, а також запобігання злочинам.
1. Поняття організованої злочинності
Організована злочинність - це складні кримінальні види діяльності, здійснювані в широких масштабах організаціями й іншими групами, що мають внутрішню структуру, що одержують фінансовий прибуток і забирають владу шляхом створення й експлуатації ринків незаконних товарів і послуг. Ці злочини часто виходять за межі державних кордонів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Курсова робота на тему: Організована злочинність, її особливості і небезпека для бізнесу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок