Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Цивільно-процесуальні правовідносини

Цивільно-процесуальні правовідносини

Назва:
Цивільно-процесуальні правовідносини
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
23,51 KB
Завантажень:
555
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Курсова робота
«Цивільно-процесуальні правовідносини»


ЗМІСТ
Вступ.
Розділ 1. Проблема правових відносин в теорії права.
1.1. Поняття і ознаки правовідносин.
1.2. Зміст правовідносин.
1.3. Склад (структура) правовідносин.
1.4. Передумови виникнення правовідносин. Взаємозв'язок норми права і правовідносин.
Розділ 2. Поняття цивільних процесуальних правовідносин.
Розділ 3. Передумови виникнення цивільних процесуальних правовідносин.
Розділ 4. Елементи цивільно-процесуальних правовідносин.
Висновки.
Література.
 


Вступ
Актуальність теми. При здійсненні правосуддя по цивільних справах суд, учасники цивільного процесу здійснюють різні процесуальні дії, вступають у відносини між собою. Оскільки зміст процесуальних дій суду, інших суб'єктів процесуальної діяльності, а також порядок їх здійснення регламентовані нормами цивільного процесуального права, то ці відносини набувають форми правових. Цивільні процесуальні правовідносини, таким чином, є засобом реалізації норм цивільного процесуального права. Цією обставиною і зумовлена та увага, яка приділяється розробці теорії правовідносин в науці цивільного процесуального права, і те значення, яке дана тема придбаває у вивченні учбового курсу цивільного процесу загалом, а також окремих його інститутів.
Отже, актуальність теми дослідження насамперед полягає в тому, що необхідність вивчення цивільно-процесуального законодавства є особливо важливою в наш час, коли в країні проходить становлення правової системи, створюється нова законодавча база і особливого значення набуває необхідність відповідних знань.
Об’єкт дослідження. Об’єктом дослідження даної курсової роботи є законодавство України, зокрема та його частина, яка регламентує цивільно-процесуальні відносини.
Предмет дослідження. Предметом дослідження даної курсової роботи є загальна характеристика підстав і передумов виникнення цивільно-процесуальних відносин.
Мета дослідження. Мета дослідження полягає у вивченні підстав і передумов виникнення цивільно-процесуальних відносин.
Мета роботи передбачає виконання таких завдань:–
Визначення проблеми правових відносин в теорії права;–
Вивчення поняття цивільних процесуальних правовідносин;–
Вивчення передумов виникнення цивільних процесуальних правовідносин;–
Елементів цивільних процесуальних правовідносин.


Розділ 1. Проблема правових відносин в теорії права
1.1. Поняття і ознаки правовідносин
Правовідносини – врегульовані нормами права вольові суспільні відносини, що виражаються в конкретному зв'язку між правомочними і зобов'язаними суб'єктами – носіями суб'єктивних юридичних прав, обов'язків, повноважень і відповідальності – і що забезпечується державою [16, 449].
Ознаки правовідносин:
1. Являють собою різновид суспільних відносин, соціальний зв'язок. Правовідносини складаються між людьми або колективами як суб'єктами права з приводу соціального блага або забезпечення яких-небудь інтересів. Не може бути правовідносин з тваринними, рослинами, предметами. Відносини з ними є, але не за допомогою права. За негуманне ставлення до собаки людина відповідає не перед собакою, а перед органами, що стоять на варті захисту тварин.
У минулі часи (середньовіччя) суб'єктами права признавалися тварини і навіть неживі предмети. Наприклад, в Росії в 1593 р. був покараний батогом і засланий в Сибір церковний дзвін, який «дзвонив» в зв'язку з вбивством царевича Дмитра.
2. Є ідеологічними відносинами – результатом свідомої діяльності (поведінки) людей. Правовідносини не можуть виникати, не проходячи через свідомість людей: норми права не можуть вплинути на людину, її поведінку, поки зміст правових норм не буде усвідомлений людьми, не стане їх правосвідомістю.
3. Є вольовими відносинами, які виявляються в двох аспектах:
а) у втіленні в них волі (інтересу) держави, оскільки правовідносини виникають на основі правових норм;
б) у втіленні в них волі (інтересу) учасників правовідносин – вони пов'язані предметом інтересу, досягненням його результату.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Курсова робота на тему: Цивільно-процесуальні правовідносини

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок