Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Криміналістична тактика

Криміналістична тактика

Назва:
Криміналістична тактика
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
19,39 KB
Завантажень:
398
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Зміст
Вступ 3
1. Поняття та значення криміналістичної тактики 5
 
1.1 Предмет, завдання та структура 7
1.2 Засоби криміналістичної тактики 11
2. Поняття і характеристика слідчих дій 17
3. Поняття і класифікація слідчих ситуацій 20
4. Використання досягнень гуманітарних, природних і технічних наук у криміналістичній тактиці . Проблеми, та їх вирішння.
26
5. Тенденції розвитку криміналістичної тактики 30
Висновок 32
Використана література 34
Вступ
В даній курсовій роботі розглянуті питання, які розглядаються різними розділами криміналістики, але тісно пов’язані між собою.
Основні положення криміналістичної тактики розслідування та запобі-гання злочинів неможливе без застосування техніко-криміналістичних заходів, які повинні застосовуватися відповідно до визначених підстав.
Криміналістична характеристика злочинів також в головній мірі визнача-ється після застосування техніко-криміналістичних заходів шляхом тактичних прийомів криміналістичної ідентифікації умов скоєння злочинів.
Метою даної роботи є поглиблене вивчення питання тактики з курсу криміналістики, виявлення особливостей, пов’язаних з кожним з розглядуваних питань.
Об’єктом даної роботи є відносини, що виникають в процесі розслідуван-ні злочину між посадовими особами, що провадять розслідування, та іншими громадянами.
Предметом даної роботи є закономірності, що лежать в основні здійснен-ня певних слідчих дій.
Криміналістична тактика - третій розділ криміналістики; це система наукових положень і розроблювальних на їхній основі рекомендацій із проведення окремих слідчих дій, спрямованих на збирання і дослідження доказів по кримінальних справах.
Криміналістична тактика нерозривно пов'язана з криміналістичною технікою, а також з організацією і методикою розслідування окремих видів злочинів. Тактичні прийоми і рекомендації забезпечують найбільш повне й ефективніше застосування в процесі розслідування, а також судового розгляду кримінальних справ засобів і прийомів криміналістичної техніки. І навпаки, ці тактичні прийоми і рекомендації можуть бути повною мірою використані лише на основі широкого і вмілого застосування техніко-криміналістичних засобів і методів.
Найважливішою умовою успіху в застосуванні прийомів і рекомендацій криміналістичної тактики є правильна організація досудового і судового слідства. Уміле, побудоване на наукових основах висування версій, планування розслідування, правильно організована взаємодія з оперативно-розшуковими апаратами, з фахівцями, а також використання допомоги населення, як правило, дозволяють у короткий термін повно і всебічно розслідувати навіть найбільш складні злочини.
1. Поняття та значення криміналістичної тактики
Криміналістична тактика - це розділ криміналістики, який становить собою систему положень і практичних рекомендацій з організації та планування розслідування й визначення оптимальної лінії поведінки осіб, які здійснюють розслідування з урахуванням їх відносин та взаємодії з іншими учасниками розслідування на основі норм і принципів кримінального процесу.
Таким чином, криміналістична тактика вивчає тактику діяльності всіх учасників розслідування - слідчого, прокурора, працівників органів дізнання, спеціаліста, експерта, громадських помічників, обвинуваченого, підозрюваного, потерпілого, свідка та ін.
Слідча тактика - це галузь криміналістики, яка містить систему наукових положень і рекомендацій щодо організації та планування розслідування й тактики слідчих дій. Це поняття значно вужче, ніж перше, тому більш точно визначає призначення тактики - служити розслідуванню злочинів, яке здійснюють органи досудового слідства та дізнання[13;104].
Теоретичні основи тактики: вчення про закономірності поведінки осіб, залучених до орбіти кримінального процесу, виявлення у зв'язку з цим їх психічних якостей, розробка на цій основі прийомів збирання та дослідження доказової інформації. Тому слідчу тактику визначають як лінію поведінки слідчого, дії, вибір їх послідовності та умов виконання найбільш доцільних тактичних прийомів і слідчих дій у певних ситуаціях.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Курсова робота на тему: Криміналістична тактика

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок