Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Шляхи формування правової держави в Україні

Шляхи формування правової держави в Україні

Назва:
Шляхи формування правової держави в Україні
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
21,96 KB
Завантажень:
453
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Шляхи формування правової держави в Україні


ПЛАН
Стр.
ВСТУП 3
1. ІДЕЯ ПРАВОВОЇ ДЕРЖАВИ – ЗАГАЛЬНОЛЮДСЬКА ЦІННІСТЬ 4
2. ОСНОВНІ ОЗНАКИ ПРАВОВОЇ ДЕРЖАВИ 15
3. ФОРМУВАННЯ ПРАВОВОЇ ДЕРЖАВИ В УКРАЇНІ 21
ВИСНОВКИ 25
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ 27


ВСТУП
Громадянське суспільство не можна представити як щось таке, що існує та функціонує незалежно від держави. Світосприйняття та свідомість громадян у значній мірі залежать від їх відносин з державою, від того, який вплив мають вони на розвиток своєї країни. Події у нашій державі свідчать, як складно формувати демократичне мислення, світобачення, звикати до іншої ідеології, сприймати поняття, які мають відношення до становлення справжньої правової держави, коли протягом десятиріч тоталітарний режим викорінював усі зародки вільної думки.
Тепер, в умовах становлення правової держави, важливо мати вірне уявлення про те, що все ж таки являє собою демократичний лад. Саме тому, пам'ятаючи, що істина дається лише тому, хто здатен уважно розглянути думки та твердження досвідчених спеціалістів, приступимо до вивчення цієї проблеми.
Формування та розвиток громадянського суспільства та політичних інститутів відбувалися одночасно та у тісному зв'язку, при цьому відокремлювання тих чи інших інститутів супроводжувалося розмежуванням громадянського суспільства та політики як самостійних частин.
Про нерозривний зв'язок громадянського суспільства та правової держави говорить існування ряду інститутів, які можна віднести як до політичної сфери, так і до громадянського суспільства.
Система цих органів та інститутів, які гарантують й охороняють нормальне функціонування громадянського суспільства, - це і є правова держава. Така держава базується на принципах верховенства права, дотримання закону, поважання особистості й недоторканості її прав, свобод та законних інтересів. Це держава, в якій панує закон, єдиний для влад усіх рівнів, партій та громадських організацій, посадових осіб й окремих громадян. Існування людей у такій державі ґрунтується не на простій опіці з боку держави, а на захищеності законом, коли не держава нав'язує громадянину права та обов'язки, а громадянин дотримується встановлених державою правил через те, що вони відповідають його особистим інтересам.
1. ІДЕЯ ПРАВОВОЇ ДЕРЖАВИ – ЗАГАЛЬНОЛЮДСЬКА ЦІННІСТЬ
Сам термін "правова держава" (Rechtsstaat) міцно встановився в німецькій юридичній літературі в першій третині XIX ст., а в подальшому отримав широке розповсюдження серед прибічників теорії правової держави інших країн.
Проте різні теоретичні концепції, які виражали ідею, суть і поняття правової держави, сформувалися значно раніше. Вже в стародавньому світі розпочалися пошуки принципів, форм і конструкцій для встановлення належних взаємовідносин, взаємозалежностей і погодженої взаємодії права і влади. В процесі поглиблення уявлень про право і державу досить рано сформувалась ідея про розумність і справедливість такої політичної форми суспільного життя людей, при котрій право завдяки визнанню і підтримці публічної влади стає владною силою (тобто відповідній праву державною владою). Символічним відображенням подібних уявлень став образ Богині Правосуддя (з пов'язкою на очах, з мечем, і терезами правосуддя), яка уособлювала єднання сили і права: правопорядок, який охороняється богинею в рівній мірі обов'язковий для всіх. З уявленнях стародавніх цей образ правосуддя (який залишається , до речі, і сьогодні найбільш підходящим символом для правової державності) відображає суть і ідею не тільки справедливого суду як спеціального органу, але й ідею справедливої державності взагалі (справедливої організації влади в людському суспільстві) [13, c. 105].
Цілий ряд положень, значимих для послідуючих уявлень про правову державу був розроблений ще античними авторами. В їх числі положення про владу закону як поєднання сили і права (Солон, Арістотель та ін.); про рівність людей по їх природному праву (деякі софісти, стоїки, римські юристи); про право як мірило справедливості і регулюючу норму політичного суспільства (Арістотель); про державу (республіку), як "справу народу", як правове спілкування і загальний "правопорядок" (Ціцерон); про сфери приватного і публічного права, про вільну особистість як юридичну особу, суб'єкт права (римські юристи) та ін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Курсова робота на тему: Шляхи формування правової держави в Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок