Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Гарантії у кримінальному процесі.

Гарантії у кримінальному процесі.

Назва:
Гарантії у кримінальному процесі.
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
22,29 KB
Завантажень:
393
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Гарантії у кримінальному процесі.


ПЛАН
Стр.
ВСТУП 3
1. ПОНЯТТЯ ТА ВИДИ ГАРАНТІЙ У КРИМІНАЛЬНОМУ ПРОЦЕСІ 4
2. ДОТРИМАННЯ ПРОЦЕСУАЛЬНОЇ ФОРМИ – НЕВІД’ЄМНА ГАРАНТІЯ КРИМІНАЛЬНОГО СУДОЧИНСТВА 8
3. РОЛЬ ПРИНЦИПІВ КРИМІНАЛЬНОГО ПРОЦЕСУ В СИСТЕМІ КРИМІНАЛЬНО-ПРОЦЕСУАЛЬНИХ ГАРАНТІЙ 10
4. ГАРАНТІЇ ЗАХИСТУ ПРАВ І СВОБОД ЛЮДИНИ В КРИМІНАЛЬНОМУ ПРОЦЕСІ 20
ВИСНОВОК 34
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ 35


ВСТУП
Під гарантіями розуміють все те, що сприяє забезпеченню, реалізації прав і законних інтересів особи (засоби, умови, правовий статус, діяльність і др.). Існує загальноприйнятий розподіл гарантій прав особи на загальні і спеціальні. До загальних відносяться соціально-економічні, політичні, ідеологічні умови життя суспільства. До спеціальних - власне юридичні (правові) гарантії.
Юридичні (правові) гарантії - це сукупність правових норм, які визначають обсяг прав, свобод і обов'язків громадян, а також встановлюють способи їх охорони від різних порушень і засоби реалізації. Юридичні гарантії у свою чергу поділяються на конституційні і галузеві - тобто гарантії, існуючі в конкретних галузях права (кримінально-правові, цивільно-правові, цивільно-процесуальні і др.).
Всі види гарантій, будучи цілком самостійними категоріями, тісно взаємодіють між собою і багато в чому взаємообумовлені одна одною. Тому, аналіз кримінально-процесуальних гарантій і специфіка їх вияву в окремих стадіях кримінального судочинства не можлива без інших гарантій, як юридичних, так і загальних. Забезпечення юридичного статусу особи в суспільстві визначається всією системою гарантій.
Гарантії кримінального процесу існують як система, тобто щось ціле, єдність закономірно розташованих частин, що знаходяться у взаємному зв'язку. При здійсненні судочинства, в якійсь конкретній ситуації може проявлятись дія лише однієї гарантії, наприклад, права суб'єкта кримінального процесу на оскарження рішення посадової особи. Але її реалізація неможлива без взаємозв'язку з іншими гарантіями процесу (принципами, обов'язками посадових осіб та ін.). Тому окремі гарантії можуть розглядатися тільки в статиці. В динаміці вони існують лише як система. Лише система гарантій може забезпечити дотримання прав і законних інтересів особи і досягнення цілей кримінального судочинства.


1. ПОНЯТТЯ ТА ВИДИ ГАРАНТІЙ У КРИМІНАЛЬНОМУ ПРОЦЕСІ
Важливу роль у забезпеченні законності і справедливості кримінального судочинства відіграють процесуальні гарантії, які багато вчених розглядають як засоби забезпечення досягнення мети кримінального процесу взагалі, так і прав учасників процесу зокрема. В зв'язку з цим виділяють процесуальні гарантії прав окремих суб'єктів і правосуддя в цілому, між якими існують співвідношення цілого і частини [15, c. 32].
Процесуальні гарантії, на думку М. М. Михеєнка, — це передбачені кримінально-процесуальним законом засоби забезпечення завдань кримінального судочинства й охорони прав і законних інтересів осіб, які беруть у ньому участь [27, c. 8]. Але процесуальні гарантії не окремі розрізнені засоби, а цілісна система таких засобів, які в сукупності і забезпечують правосуддя. По суті, процесуальна форма і створює систему таких гарантій.
Процесуальні гарантії — закладена в процесуальній формі система правових засобів, які забезпечують встановлення об'єктивної істини й справедливість правосуддя, можливість усіма суб'єктами кримінального процесу реалізувати свої права, свободи й обов'язки, досягнення мети й виконання завдань кримінального судочинства.
У теорії кримінального процесу виправдано буде розглядати такі, характеризовані співвідношенням цілого й частини, поняття, як "гарантії правосудця", "гарантії встановлення об'єктивної істини", "гарантії захисту прав і свобод людини".
Встановлення об'єктивної істини — головна передумова справедливості кримінального судочинства, здійснення правосуддя. Справедливий судовий вирок чи інше процесуальне рішення можливі тільки у справі, щодо якої встановлена істина—висновки відповідають тому, що мало місце в дійсності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Курсова робота на тему: Гарантії у кримінальному процесі.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок