Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Структура злочинної діяльності. Криміналістична характеристика

Структура злочинної діяльності. Криміналістична характеристика

Назва:
Структура злочинної діяльності. Криміналістична характеристика
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
33,15 KB
Завантажень:
214
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
Курсова робота на тему:
Структура злочинної діяльності. Криміналістична характеристика


П л а н
Вступ стр.3-7.
Поняття злочинної діяльності та її види. стр.8-14.
Злочин як суспільно-небезпечне діяння. стр.15-23.
Структура злочинної діяльності і криміналістична характеристика її елементів. стр.24-32.
Особливості злочинної діяльності, що пов’язані з порушенням податкового законодавства. стр.33-40.
Висновок стр.41-43.
Список використаної літератури стр.44-45.
Додатки
В с т у п
Загальні причини злочинної діяльності криються у суспільних суперечностях, які існують як "по вертикалі", так і "по горизонталі". Від початку свого існування й до сьогодні людству властива злочинна діяльність як соціальний феномен, обумовлений об'єктивною реальністю, тому справедливим є вислів: кожне суспільство має таку злочинність і злочинців, яких воно заслуговує. І якщо відійти від нормативного розуміння злочинної діяльності (наявність держави і права як інститутів, що визначають, які діяння є злочинами, а які ні), то можна сказати, що так звана вічна злочинна діяльність, тобто посягання на власність і людину, існувала ще за первіснообщинного ладу і згідно зі звичаями каралася стратою або вигнанням з племені, що було рівнозначно смерті. Ці "вічні" посягання становлять ядро і сучасної злочинної діяльності, незважаючи на зміни суспільно-економічних формацій. Отже, можна погодитися з думкою, що злочинна діяльність вічна. Більше того, з інтенсифікацією розвитку суспільства злочинна діяльність стає дедалі глобальнішим і всеохоплюючим явищем, яке все більше "конкурує" з легальним бізнесом, переплітається з ним, набуває реальної влади. Нині її можна назвати, за висловом Президента України Л. Кучми, "п'ятою владою".
У різні форми кримінальної діяльності потягнулася частина людей, які за нормальних умов цього б не зробили. Цьому значною мірою сприяли безробіття, різке падіння життєвого рівня, наркотизація алкоголізація населення. Особливо небезпечні процеси відбуваються у молодіжному середовищі, яке найбільше вражене безробіттям.
В умовах, коли значна частина населення перебуває за межею бідності або, працюючи, не без складностей зводить "кінці з кінцями", одночасно спостерігаючи, як деякі особи, не відмічені ніякими талантами, "крім кримінальних, на очах збагачуються і стають "поважними людьми", відбувається переоцінка цінностей, у ході якої протизаконна діяльність сприймається як нормальна ділова активність або як неминуча альтернатива чесному, але далеко не" кращому способу життя. В свою чергу найбільш далекозорі представники "нових” українців" намагаються "відмити" не тільки гроші, а й свою репутацію, виступаючи спонсорами благодійних акцій, підтримуючи молодіжні клуби, діячів мистецтва тощо.
На жаль, Україна визнана корумпованою країною з оцінкою 2,6 бала за 10-бальною шкалою. Цей висновок зробила спеціалізова на міжнародна організація "Трансперенсі інтернейшнл". Такому стану речей сприяли надзвичайно велике втручання держави в економіку, несправедлива система оподаткування, величезні витрати на утримання органів державної влади, недосконале законодавство. Все це призвело до масового ухилення від сплати податків, формування тіньового сектора економіки (до 60 %), вкрай низького рівня забезпечення тих, хто працює у бюджетній сфері. Звідси корумпованість чиновницького апарату.
Корупційна діяльність у свою чергу "бумерангом" впливає на погіршення економічного становища в Україні.
Так, на початок 2001 р, було зареєстровано у центрах зайнятості населення 1234 тис. осіб (серед них 62 % — жінки, 32 % — молодь). .Проте фахівці вважають, що реальний рівень безробіття у кілька разів вищий і становить до 40 % від загального числа працюючих. На кожне робоче місце претендує в середньому 15 осіб (на Херсонщині — 3, Львівщині — 10). Багато людей, які вважаються працюючими, фактично перебувають у довготривалих неоплачуваних відпустках, працюють неповний робочий тиждень. Значна частина людей .працює "в тіні" або вже перебуває "на дні" суспільства (бродяги, алкоголіки, наркомани тощо).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 Курсова робота на тему: Структура злочинної діяльності. Криміналістична характеристика

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок