Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Поняття та види зобов'язань

Поняття та види зобов'язань

Назва:
Поняття та види зобов'язань
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
21,83 KB
Завантажень:
633
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Курсова робота
«Поняття та види зобов'язань»


ЗМІСТ
Вступ.
Розділ 1. Поняття та види зобов’язань.
Розділ 2. Поняття та система зобов’язального права.
Розділ 3. Підстави виникнення зобов’язань.
Розділ 4. Сторони зобов’язання. Множинність осіб у зобов’язанні. Пайові та солідарні зобов’язання.
Розділ 5. Регресні зобов’язання.
Розділ 6. Уступка вимоги і переведення боргу.
Висновки.
Література.


Вступ
Актуальність теми. На основі норм зобов'язального права за допомогою певних юридичних фактів виникає зобов'язання, під яким розуміють правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.
Як вид цивільного правовідношення, зобов'язання мають свої особливості, що найбільш яскраво відслідковуються при порівнянні їх з речовими правами. Відмінності вбачаються як у характері економічних відносин, так і в правових ознаках.
За своїм змістом зобов'язальні правовідносини опосередковують динаміку цивільних правовідносин. Речові права, у свою чергу, опосередковують присвоєння, приналежність майнових благ, тобто статику відносин. На відміну від речового правовідношення, в якому праву однієї особи відповідає обов'язок усіх громадян взагалі без конкретизації, у зобов'язальному правовідношенні встановлюється повна визначеність осіб, які беруть участь у ньому. Зобов'язальні право-відношення тісно пов'язані з правом власності, тобто речовим правом. Так, реалізація власником своїх прав призводить до виникнення зобов'язальних правовідносин, а виконання зобов'язань призводить до виникнення, зміни або припинення права власності.
Отже, актуальність теми дослідження насамперед полягає в тому, що необхідність вивчення цивільного господарського (комерційного) законодавства є особливо важливою в наш час, коли в країні проходить становлення ринкової системи, створюється нова законодавча база і особливого значення набуває необхідність відповідних знань.
Об’єкт дослідження.
Об’єктом дослідження курсової роботи є законодавство України, зокрема та його частина, яка регламентує цивільно-правові і зобов’язальні відносини.
Предмет дослідження.
Предметом дослідження курсової роботи є загальна характеристика зобов’язань як важливого елементу цивільних правовідносин.
Мета дослідження.
Мета дослідження полягає у теоретичному дослідженні зобов’язань як важливого елементу цивільних правовідносин.
Мета роботи передбачає виконання таких завдань:–
Дослідити поняття та види зобов’язань;–
Охарактеризувати поняття та систему зобов’язального права;–
Висвітлити підстави виникнення зобов’язань;–
Дослідити сторони зобов’язання. Множинність осіб у зобов’язанні. Пайові та солідарні зобов’язання;–
Охарактеризувати регресні зобов’язання;–
Висвітлити уступку вимоги і переведення боргу.
 


Розділ 1. Поняття та види зобов’язань
Відповідно до ст. 509 ЦК зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.
Зобов'язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 ЦК.
Зобов'язання має ґрунтуватися на засадах добросовісності, розумності та справедливості [1].
Характеризуючи поняття зобов'язання, передусім слід відзначити, що зобов'язання – це цивільні правовідносини. Зміст будь-яких цивільних правовідносин включає в себе суб'єктивне право (в зобов'язальних правовідносинах – це право вимоги) і відповідний йому обов'язок, або, іншими словами, права та обов'язки на стороні кожного учасника правовідносин (наприклад, права та обов'язки продавця і покупця, підрядчика і замовника).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Курсова робота на тему: Поняття та види зобов'язань

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок