Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Завдання і принципи провадження у справах про адміністративні правопорушення

Завдання і принципи провадження у справах про адміністративні правопорушення

Назва:
Завдання і принципи провадження у справах про адміністративні правопорушення
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
15,93 KB
Завантажень:
343
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ПЛАН
Завдання і принципи провадження у справах про адміністративні правопорушення;
Стадії та етапи провадження у справах про адміністративні правопорушення;
Завдання.
Використана література
1. ЗАВДАННЯ І ПРИНЦИПИ ПРОВАДЖЕННЯ У СПРАВАХ ПРО АДМІНІСТРАТИВНІ ПРАВОПОРУШЕННЯ
Провадження у справах про адміністративні правопорушення визначається як ряд послідовних дій органів державного управління (посадовців), юрисдикційних органів, а в деяких випадках - інших суб'єктів, які відповідно до норм адміністративного законодавства здійснюють заходи, направлені на притягнення правопорушників до відповідальності і на забезпечення виконання винесеної ухвали.
Задачами провадження у справах про адміністративні правопорушення згідно із ст. 245 КУАП України є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення його в строгій відповідності із законодавством, забезпечення виконання винесеної ухвали, а також виявлення причин і умов, що сприяють здійсненню адміністративних правопорушень, попередження правопорушень, виховання громадян у дусі дотримання законів, зміцнення законності.
Провадження у справах про адміністративні правопорушення здійснюється на підставі строгого дотримання принципу законності і принципу презумпції невинності, який означає, що особа, що притягається до адміністративної відповідальності, вважається невинною до того часу, поки протилежне не буде доведене і зафіксоване у визначеному законом порядку.
Разом із загальними принципами, характерними для всього адміністративного процесу (законності, об'єктивної істини, рівності громадян перед законом, оперативності і т.п.), провадження у справах про адміністративні правопорушення в значній мірі більше, ніж іншим провадженням, властивий принцип економічності, тобто провадження у справах про адміністративні правопорушення (у порівнянні, наприклад, з кримінальним або цивільним судочинством) обходиться державі значно дешевше. Проте це не значить, що справи повинні розглядатися поверхнево.
Здійснення адміністративного процесу ґрунтується на системі прин-ципів, до яких належать: законність; охорона інтересів держави і особи; публічність або офіційність; самостій-ність і незалежність у прийнятті рішень; об'єктивна (мате-ріальна) істина; гласність; рівність учасників процесу пе-ред законом; швидкість і економічність; здійснення про-цесу національною мовою; відповідальність посадових осіб.
1. Законність. Даний принцип виражений у тому, що адміністративний процес як діяльність суто юридична здійснюється тільки на основі спеціальних процесуальних норм. Державні органи діють в адміністративному процесі у межах закріпленої за ними компетенції.
Так, повноваження органів і посадових осіб, що розгля-дають справи про адміністративні правопорушення, міс-тяться в КУАП України, а ст. 222 Кодексу визначає, зокре-ма, категорії справ, підвідомчі органам внутрішніх справ (міліції); ст. 214 розмежовує компетенцію органів, що уповноважені розглядати справи про адміністративні пра-вопорушення тощо.
2. Охорона інтересів держави і особи. Цей принцип ві-дображає демократизм адміністративного процесу. Орга-ни, що розглядають індивідуальні справи і приймають по них рішення, зобов'язані забезпечити захист інтересів дер-жави, громадського порядку, прав і свобод особи, інтересів
підприємств, організацій, закладів. Громадянам надається юридична допомога, вони можуть користуватися послуга-ми адвоката. Послідовне, повне і неухильне врахування інтересів держави і особи безпосередньо відбивається на ефективності адміністративного процесу і є обов'язком будь-якого органу або посадової особи, що розглядає і ви-рішує адміністративну справу. До їх завдань входить також обов'язок стежити за належним використанням сторонами своїх прав, щоб це не зашкодило інтересам держави та учасників процесу.
3. Публічність (офіційність). Даний принцип адмініст-ративного процесу полягає в його доступності для грома-дян. Розгляд конкретних справ, збирання необхідних до-казів і матеріалів є обов'язком державних органів та їх по-садових осіб.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Курсова робота на тему: Завдання і принципи провадження у справах про адміністративні правопорушення

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок