Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Поняття правового статусу особи

Поняття правового статусу особи

Назва:
Поняття правового статусу особи
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
22,50 KB
Завантажень:
328
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Вступ.
Поняття правового статусу особи – одне з найважливіших питань у теорії держави та права. проблеми, пов’язані з ним є не тільки мають не тільки теоретичне, але й практичне значення, оскільки кожного з нас хвилює питання про реальні можливості особи як в межах нашої держави, так і поза ними, тобто на міжнародному рівні. Для того, щоб людина могла реально функціонувати у суспільстві та бути активним її членом, її необхідно наділити в першу чергу певними правами, які були б не тільки задекларовані на папері, але й реально могли реалізовуватись для вільного та рівного з іншими розвитку і взаємодії з іншими суб’єктами суспільного життя.
Після Другої Світової війни проблема правового статусу людини із суто внутрішньої стала перетворюватися на міжнародну. Сьогодні, у якій країні не жила б людина, її права знаходяться під захистом світового співтовариства. Було прийнято ряд міжнародних документів, що зобов”язують держави, які підписали їх, дотримуватися та розвивати повагу до прав людини, без будь-якої дискримінації. Першим крупним правовим актом стала Загальна декларація прав і свобод людини, прийнята Генеральною Асамблеєю ООН 10 грудня 1948 року, причому СРСР та інші соціалістичні країни при голосуванні утрималися. 3 вересня 1953 року була прийнята Європейська конвенція про права людини. Цей документ гарантував громадянам держав — членів Ради Європи дотримання їх конституційних прав. Для того, щоб ефективно захищати права людини та належним чином реагувати на їх порушення, створені органи контролю: Комісія ООН з прав людини, Центр прав людини, Європейський суд з прав людини, котрий розглядає порушення прав людини на міжнародному рівні.
Істотною відмінністю міжнародних правових документів від інших міжнародних угод є те, що обов”язки, які покладаються на держав — членів Ради Європи, регулюють відносини не стільки з іншими державами, скільки мають за мету захищати права і свободи громадян саме цієї держави. Однак, у багатьох країнах справи з розвитком конституційних прав, а, саме головне, з їх дотриманням складаються далеко не найкращим чином. Так, здавалося б, що говорити про рабство у 20-му столітті смішно, але у середньосхідному султанаті Омані рабство було скасовано лише у 1962 році. Навіть в Україні часом громадяни і зараз не знають свої основні права та свободи.
Однак незважаючи на це, особливу увагу сліди приділяти не лише правам, але й обов’язками кожного перед іншими людьми та суспільством, розглядати права і обов’язки у тісній взаємодії один з одним та з іншими соціальними інститутами держави.
Що таке правовий статус. У даній роботі висвітлюються основні положення, які стосуються даного питання. Для цього автор намагатиметься визначити не тільки поняття правового статусу, але й розкрити елементи, які входять до складу правового статусу особи, звернути увагу на погляди окремих науковців з цього приводу та зробити відповідні висновки.
1. Поняття правового статусу особи.
Складні зв'язки, що виникають між державою, індивідом і у відносинах людей між собою, фіксуються державою в юридичній формі — у формі прав, свобод і обов'язків, які утворюють у своїй єдності правовий статус індивіда. Правовий статус індивіда — одна з найважливіших політико-юридичних категорій, яка нерозривно пов'язана з соціальною структурою суспільства, рівнем демократії, станом законності. Правовий статус особи в загальному вигляді може бути охарактеризована як система прав і обов'язків, законодавчо закріплювана державами в конституціях, міжнародно-правових актах про права людини і інших нормативно-правових актах. Права і обов’язки — основний первинний елемент права, нічого більш важливого в структурі права, по суті, немає. "Система прав і обов'язків — серцевина, центр правової сфери, і тут лежить ключ до вирішення основних юридичних проблем"1. В правах і обов'язках не тільки фіксуються зразки, стандарти поведінки, які держава бере під захист, вважаючи їх обов'язковими, корисними, доцільними для нормальної життєдіяльності соціальної системи, але і розкриваються основні юридичні принципи взаємовідносин держави і особи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 



Курсова робота на тему: Поняття правового статусу особи

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок