Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Загальна характеристика наказного провадження

Загальна характеристика наказного провадження

Назва:
Загальна характеристика наказного провадження
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
20,23 KB
Завантажень:
520
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Загальна характеристика наказного провадження


ПЛАН
ВСТУП.....................................................................................................................3
РОЗДІЛ 1. СУДОВИЙ НАКАЗ: ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ......................6
1.1 Поняття судового наказу...................................................................6
1.2. Ознаки судового наказу....................................................................8
1.3 Історія розвитку законодавства про судовий наказ......................14
РОЗДІЛ 2. ПІДСТАВИ НАКАЗНОГО ПРОВАДЖЕННЯ..........................20
РОЗДІЛ 3. ПОРЯДОК НАКАЗНОГО ПРОВАДЖЕННЯ...........................22
ВИСНОВКИ..........................................................................................................28
ВИКОРИСТАНІ ДЖЕРЕЛА.............................................................................29


ВСТУП
Поява в цивільно-процесуальному законодавстві відомого раніше інституту судового наказу обумовлена переходом України до ринкових відносин, розвитком економічних зв’язків, збільшенням кількості укладених угод та договорів, а також здійснюваних операцій.
Зміна політичного ладу країни на демократизацію діяльності державних органів, спричинила відповідні зміни і в судовій системі України.
Конституцією закріплено право громадян на судовий захист і гарантованість даного права державою (стаття 55 Конституції).
В економічній та соціальній сфері, зокрема у спорах, що випливають з аліментних зобов’язань, трудових відносин, це право стало використовуватися все частіше. Адже не всі обов’язки з укладених угод, виконуються сторонами добровільно, не завжди вчасно виплачується зарплата, що веде до виникнення конфліктних, спірних ситуацій.
Поява цієї менш дорогої процедури, ніж позовне провадження, обумовлена також і тим, що рівень життя громадян в Україні не є високим. А це призводить до того, що соціально незахищені верстви населення просто не звертаються за судовим захистом своїх прав через високе державне мито.
Судовий наказ забезпечує більш швидке і ефективне здійснення правосуддя, особливо у таких категоріях справ, як стягнення аліментів, де затягування процесу, непотрібна тяганина ведуть до негативних наслідків.
Його дія полягає в оперативному і реальному відновленні порушених суб’єктивних прав. Використання в цивільному судочинстві спрощених правових процедур, таких як наказне провадження, надає процесу динаміки, підвищує ефективність і дієвість судового захисту.
Тому новим Цивільним процесуальним кодексом прийнятим 18 березня 2004 року, введена нова процедура судочинства – наказне провадження.
Причинами відновлення Інституту судового наказу, насамперед, є:
необхідність підвищення контролю за стягненнями по “безперечних” справах, “безперечність” яких є очевидною;
необхідність зменшення навантаження на суди, яке значно збільшилося з початком розвитку ринкових відносин та введенням докорінних змін в національне законодавство.
Судовий наказ є швидким засобом втілення в життя державного примусу, потенційна сила якого закладена в нормі матеріального права.
Проте, враховуючи те, що інститут судового наказу є нововведенням, слід відзначити, що разом з позитивними рисами цей інститут має і певні недоліки. Більш детально їх розглядають в своїх роботах такі автори, як Д.Луспенник “Наказне провадження: його цілі, процедура, проблеми та шляхи їх вирішення”, Щербак С. В. “Підстави видачі судового нака-зу”, О.Штефан “Наказне провадження у цивільному судочинстві України” та ін.
Таким чином, враховуючи наведені положення, а також відсутність реальної практики використання Інституту наказного провадження в українському судочинстві тема курсової роботи видається надзвичайно актуальною.
Мета курсової роботи – здійснити правовий теоретичний аналіз поняття, ознак та підстав застосування наказного провадження.
Завдання роботи. Виходячи з мети та для її досягнення постають наступні завдання:
1. Дослідити найбільш актуальні питання, що стосуються поняття та окремих ознак судового наказу, як окремої форми судового рішення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Курсова робота на тему: Загальна характеристика наказного провадження

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок