Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Конституційні засади виконавчої влади України

Конституційні засади виконавчої влади України

Назва:
Конституційні засади виконавчої влади України
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
8,14 KB
Завантажень:
331
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Курсова робота
з конституційного права
на тему: “Конституційні засади виконавчої влади України”
ПЛАН
1.Вступ.
2.Конституційні засади формування Кабінету Міністрів. Порядок призначення на посаду Прем’єр-міністра України.
3.Повноваження і акти Кабінету Міністрів України.
4.Відповідальність Кабінету Міністрів.
5.Висновок.
 


1.ВСТУП.
Конституція України, прийнята на п’ятій сесії Верховної Ради України 28 червня 1996р., є основним Законом держави і займає центральне місце в системі законодавства.
Одним з найголовніших наслідків прийняття Основного Закону незалежної України є конституювання механізму здійснення державної, в тому числі виконавчої влади на рівні його найвищих щаблів. Тим самим був позначений певний рубіж у теоретичних дискусіях і практичних пошуках щодо обрання форми державного правління, визначення статусу вищих органів держави, співвідношення державної влади і місцевого самоврядування тощо.
Водночас досягнення згаданого рубежу не означає завершення нашого державно-правового розвитку, припинення процесу теоретичного пізнання державного буття. Актуальним слід визнати осмислення проблем організації виконавчої влади і конституційного статусу органів, наділених повноваженнями у сфері цієї влади.
Зміст відповідних розділів Конституції України характеризується сприйняттям концепції дуалізму виконавчої влади. Виходячи з цієї концепції, визначено так званий двоїстий центр цієї влади, який складається з двох функціонально поєднаних суб’єктів – Президента і Кабінету Міністрів.
За таких умов, з одного боку, правовий статус уряду, який очолює Прем’єр-міністр, аж ніяк не може мати якесь другорядне значення, адже саме на уряд покладається основний тягар організаційної роботи з реалізації функцій і повноважень виконавчої влади. Відповідний статус Кабінету Міністрів визначений в ст.113 Конституції України.
2.Конституційні засади формування Кабінету Міністрів України. Порядок призначення на посаду Прем’єр-міністра України.
Вказане питання визначене в ст.114 Конституції України, яка наголошує:
До складу Кабінету Міністрів України входять Прем’єр-міністр України, Перший віце-прем’єр-міністр, три віце-прем’єр-міністри, міністри.
Прем’єр-міністр України призначається Президентом України за згодою більше ніж половини від конституційного складу Верховної Ради України.
Персональний склад Кабінету Міністрів України призначається Президентом України за поданням Прем’єр-міністра України.
Прем’єр-міністр України керує роботою Кабінету Міністрів України, схваленою Верховною Радою України.
Прем’єр-міністр України входить із поданням до Президента України про утворення, реорганізацію та ліквідацію міністерств, інших органів виконавчої влади, в межах коштів, передбачених Державним бюджетом України на утримання цих органів.
Перші три частини цієї статті присвячені питанням, пов’язаним зі складом Кабінету Міністрів України та порядком його формування.
Вони дають підстави до висновку, що Прем’єр-міністр розподіляє обов’язки між своїми заступниками, керує роботою Кабінету Міністрів та головує на його засіданнях, а у відсутності Прем’єр-міністра ці обов’язки виконує Перший віце-прем’єр-міністр.
Повноваження Прем’єр-міністра відповідно до ст.115 Конституції автоматично припиняються у зв’язку з обранням нового Президента. Новообраний Президент узгоджує з Верховною Радою кандидатуру майбутнього Прем’єр-міністра. Перед внесенням на розгляд Верховної Ради кандидатура Прем’єр-міністра обговорюється у відповідних комітетах і може також розглядатися у депутатських групах (фракціях). Відповідно до діючого регламенту Верховної Ради кандидат на посаду Прем’єр-міністра виступає з доповіддю про Програму майбутньої діяльності Уряду. У разі, якщо запропонована Президентом кандидатура на посаду Прем’єр-міністра не дістала підтримки необхідної кількості депутатів, Президент представляє Верховній Раді у десятиденний строк іншу кандидатуру, щодо якої проводиться нове обговорення і голосування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Курсова робота на тему: Конституційні засади виконавчої влади України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок