Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Особливості кримінальної відповідальності неповнолітніх

Особливості кримінальної відповідальності неповнолітніх

Назва:
Особливості кримінальної відповідальності неповнолітніх
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
12,04 KB
Завантажень:
257
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Курсова: Особливості кримінальної відповідальності неповнолітніх,


Зміст
ВВЕДЕННЯ 3
1. Неповнолітні особи, як суб'єкт злочину 6
2. Особливості відповідальності неповнолітніх 9
2.1. Кримінальне покарання відносно неповнолітніх 10
2.2. Застосування до неповнолітніх примусових заходів виховної дії 14
3. Звільнення неповнолітнього від кримінальної відповідальності і покарання 19
Висновок 23
Список використаної літератури: 24


ВВЕДЕННЯ
Неповнолітні користуються особливим захистом держави. Держава, виходячи з того, що неповнолітні через свій вік не можуть повною мірою усвідомлювати значення своїх дій, обмежує їх здатність своїми діями придбавати права, створювати для себе обов'язки і нести юридичну відповідальність, а також встановлює персоною порядок здійснення їх прав.
У відповідності із ст. 87 УК РФ неповнолітніми признаються фізичні особи, яким до часу здійснення злочину виповнилося чотирнадцять, але не виконалося вісімнадцяти років.
Питанням кримінальної відповідальності неповнолітніх спеціально присвячений розділ 14 УК РФ "Особливості кримінальної відповідальності і покарання неповнолітніх".
Необхідність спеціальних норм про відповідальність неповнолітніх в кримінальному праві прямо витікає з принципів справедливості і гуманізму. З одного боку, неповнолітній, «зважаючи на його фізичну і розумову незрілість, потребує спеціальної охорони і турботи», і тому суспільство не може пред'явити йому вимоги, рівні з вимогами, пред'явленими до обличчя зрілого віку.
З другого боку, особливості психології неповнолітнього дозволяють кращим чином реалізувати цілі кримінального покарання шляхом застосування спеціальних, менш жорстких заходів покарання. Часто оптимальний шлях виправлення неповнолітнього - застосування заходів виховної дії, що не є кримінальним покаранням.
Кримінальна відповідальність неповнолітніх наступає відповідно до загальних положень УК РФ, але з урахуванням особливостей, пов'язаних із специфікою особи підлітка, недостатньою психофізичною, віковою і соціальною зрілістю, невмінням у зв'язку з цим повною мірою адекватно оцінювати свої вчинки.
Відомо, що нервова система неповнолітнього знаходиться у стадії формування і що в процесі утворення проміжних і перехідних форм темпераменту спостерігається певна непостійність у виробленні гальмівних реакцій, ослаблення контролю кори головного мозку над надкоркой (в порівнянні з дорослими). У підлітків-правопорушників з яскраво вираженими рисами агресивної поведінки ослаблене усвідомлення значущості словесних подразників (другої сигнальної системи). Тому саме цю категорію правопорушників часто називають «важковиховуваними».
Непостійність процесу вироблення гальмівних реакцій не може не впливати на мотиваційну сторону агресивного діяння. Неповнолітній здатний зробити такий акт, не замислюючись про його наслідки, під впливом раптово виниклого і швидко проходячого ваблення до того або іншого об'єкту агресії. От чому при розгляді справ про злочини неповнолітні потрібні особливий підхід, особлива обережність.
Отже, в пропонованій роботі розглядаються особливості кримінальної відповідальності неповнолітніх, які цілком обгрунтовано відособляються законодавцем.
При підготовці роботи було вивчене законодавство Російської федерації і міжнародні акти, регулюючі питання по темі, що вивчається, використовувалася учбова література по кримінальному праву, монографії по темі, що вивчається.
1. Неповнолітні особи, як суб'єкт злочину
Відповідно до статті 87 Кримінального кодексу РФ, який вступив в дію 1 січня 1997 року "неповнолітніми признаються особи, яким до часу здійснення злочину виповнилося чотирнадцять, але не виконалося вісімнадцяти років".
Мінімальний вік неповнолітнього як особливого учасника кримінального правовідношення - мінімальний вік кримінальної відповідальності. Кримінальне право Росії обмежує мінімальний вік кримінальної відповідальності 14 роками.
Малолітні, не досягли 14-річного віку, не підлягають кримінальній відповідальності. При цьому законодавець виходить з того факту, що малолітній не може повною мірою усвідомлювати фактичний характер і суспільну небезпеку своїх дій (бездіяльності) або керувати ними.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Курсова робота на тему: Особливості кримінальної відповідальності неповнолітніх

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок