Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Правове регулювання договору фінансового лізингу

Правове регулювання договору фінансового лізингу

Назва:
Правове регулювання договору фінансового лізингу
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
23,86 KB
Завантажень:
187
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
КУРСОВА РОБОТА
на тему:
Правове регулювання договору фінансового лізингу


ЗМІСТ
Вступ………………………………………………………………….... 3
Розділ 1. Поняття договору фінансового лізингу…………………… 6
1.1 Розвиток фінансового лізингу…………………………....... 6
1.2 Правове регулювання фінансового лізингу в Україні……. 8
1.3 Поняття договору фінансового лізингу…………………… 13
Розділ 2. Характеристика договору фінансового лізингу…………… 18
2.1 Сторони договору фінансового лізингу…………………… 18
2.2 Істотні умови договору фінансового лізингу……………... 22
а) Сублізинг…………………………………………………… 24
2.3 Права і обов’язки сторін за договором фінансового лізингу.. 25
Висновки………………………………………………………………… 34
Список використаних джерел…………………………………………. 36


Вступ
Актуальність теми
В кінці XX століття почалося формування приватної власності, на зміну адміністративно-командному управлінню, прийшла ринкова економіка з її самостійністю і незалежністю господарюючих суб'єктів. У зв'язку з цим, змінилися не тільки пріоритети, цілі і завдання економіки, але й методи, що використовуються для керівництва економічними процесами. Увагу учасників цивільного обороту привернули не тільки можливість використовувати додаткові ресурси для отримання прибутку, але і необхідність мати певні гарантії захисту своїх інтересів від дій недобросовісних контрагентів, в період нестабільності економіки перехідного періоду. Такі можливості суб’єктам господарювання надає фінансовий лізинг, поява і розвиток, якого в Україні припало на кінець XX століття - на період формування в нашій державі ринкової економіки.
Для структурної перебудови народного господарства Україна гостро потребує інвестицій. По розрахунках Міністерства економіки, обсяг інвестицій необхідно потроїти, але інвестиційна активність стримується високими відсотками комерційних банків і несприятливим інвестиційним кліматом на Україні. Сьогодні в промисловості приблизно 57% машин і устаткування експлуатується понад десять років, що вкрай багато для підтримки конкурентноздатності економіки. З іншого боку, в промисловому виробництві зберігається величезна кількість незагруженого основного капіталу, що постійно потребує великих витрат - як на поточне обслуговування й утримання на балансі підприємств, так і на не менш значні витрати на консервацію.
Ефективним виходом з такого становища, добре опробуваним на Заході, - є лізинг - форма промислового інвестування, що дозволяє надавати додаткові гарантії інвесторам у порівнянні з традиційним кредитуванням.
Необхідність дослідження правового регулювання лізингових відносин обумовлена наступними причинами:
у зв'язку з тим, що в сучасній юридичній літературі не слабшає інтерес до інституту фінансового лізингу, доцільним представляється розгляд його правової конструкції, оскільки, як показує досвід вивчення української цивілістики, уявлення про цей специфічний інститут «грішать» неточностями, що спотворюють суть даного правового феномена.
дослідження заявленої проблеми і аналіз джерел права, що регулюють лізингові відносини, можуть послужити виявленню суперечностей, що існують в законодавстві.
пізнання специфіки лізингових відносин в системі українського цивільного права дозволить краще з'ясувати правову природу договору фінансового лізингу.
Цілі дослідження
Актуальність теми, недостатна кількість в нашій юридичній літературі наукових розробок її окремих аспектів зумовили цілі дослідження, які полягають в комплексному аналізі лізингових відносин, у виявленні правової природи і форм реалізації лізингових відносин, визначенні місця інституту фінансового лізингу в системі цивільного права, а також напрями його вдосконалення з урахуванням правозастосовчої практики.
Завдання дослідження:*
вивчення ретроспективи виникнення лізингових відносин, виявлення підстав, що зумовили їх появу;*
виявлення актуальних проблем правового регулювання відносин, що виникають з приводу здійснення операцій фінансового лізингу*
вивчення правової конструкції договору фінансового лізингу за допомогою аналізу основних підходів і уявлень про фінансовий лізинг;*
виявлення ризиків, що виникають при здійсненні договору фінансового лізингу;*
розгляд механізму переходу права власності від власника предмету лізингу до його власника і користувача;*
вивчення специфіки цивільно-правової відповідальності сторін, що виникає у зв'язку з порушенням умов договору фінансового лізингу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Курсова робота на тему: Правове регулювання договору фінансового лізингу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок