Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Джерела цивільно-процесуального права України

Джерела цивільно-процесуального права України

Назва:
Джерела цивільно-процесуального права України
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
17,63 KB
Завантажень:
411
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Джерела цивільно-процесуального права України


ПЛАН
ВСТУП....................................................................................................................3
РОЗДІЛ 1. Поняття та система джерел цивільного процесуального права…………………………………………………………………5
РОЗДІЛ 2. Окремі види джерел цивільно-процесуального права……….14
2.1 Конституція України, як джерело Цивільного процесуального права………………………………………………………………14
2.2 Цивільний процесуальний кодекс України……………………..18
2.3 Інші джерела цивільно-процесуального права.………………...20
РОЗДІЛ 3. Дія норм цивільного процесуального права в часі,
просторі і по колу осіб……………………………………………23
ВИСНОВКИ..........................................................................................................27
ВИКОРИСТАНІ ДЖЕРЕЛА.............................................................................28


ВСТУП
Сучасний політичний та соціально-економічний розвиток України визначається удосконаленням законодавства, яким закріплено правове становище громадян, організацій і їх об’єднань та встановлюються гарантії реалізації і захисту їх прав та свобод, визначених Конституцією та іншими законами України. Правові норми в яких вони закріплені, виступають основою для деталізації в галузевому законодавстві регулювання всіх аспектів їх дій і застосовуються для визначення юридичних гарантій їх реалізації, захисту суб’єктивних майнових і особистих немайнових прав, охоронюваних законом свобод та інтересів.
В процесі вивчення теорії і судової практики виявляються ті або інші недоліки або прогалини в чинному законодавстві. У зв'язку з цим перед наукою цивільного процесуального права постає завдання щодо аналізу чинних джерел цивільно-процесуального права або розробки обґрунтованих прогнозів по вдосконаленню чинного законодавства та попередженню цивільно-правових спорів.
Вивчення процесуальних аспектів застосування згаданих джерел процесуального права входить в задачу науки і учбової дисципліни цивільного процесу, оскільки правильне їх застосування, як і діяльність суду, пов'язана із захистом прав і інтересів громадян і організацій, що охороняються законом.
Таким чином, враховуючи наведені положення тема курсової роботи – Джерела цивільно-процесуального права - видається надзвичайно актуальною.
Мета курсової роботи – здійснити правовий теоретичний аналіз поняття, системи та видів джерел цивільного процесуального права.
Завдання роботи. Виходячи з мети та для її досягнення постають наступні завдання:
1. Дослідити найбільш актуальні питання, що стосуються поняття та системи джерел цивільного процесуального права.
2. Висвітлити роль Конституції, законів України та інших актів в системі джерел цивільного процесуального права
3. Визначити дію цивільно-процесуальних норм в часі, просторі та по колу осіб.
Об’єктом курсової роботи є правовідносини, які пов’язані із регламентацією Конституцією, законами України та іншими джерелами права процесу цивільного судочинства. Предметом роботи є власне джерела цивільно-процесуального права України.
При дослідженні цієї теми були використані наступні методи: юридичний, діалектичний, методи порівняння та системного аналізу.


РОЗДІЛ 1. Поняття та система джерел цивільного процесуального права.
Поняття джерела права, у тому числі цивільного процесуального, можна розглядати в двох аспектах. По-перше, з формальної точки зору джерела права - це прийняті повноважними органами державної влади норми права, тобто правила поведінки. По-друге, дані норми слід розглядати з погляду їх матеріалізації в конкретних відносинах, тобто вивчати їх матеріальний аспект. Адже норма права приймається не як красивий стандарт, а як регулятор конкретних відносин, на регламентацію яких вона направлена. Отже, норми права реалізуються в конкретних відносинах, перетворюючи їх на правовідносини. Матеріалізація правових норм в суспільних відносинах відбувається способами, що складають метод галузі права. У зв'язку з цим розгляд джерел права у формальному і матеріальному виразі дозволяє не тільки виявити норми, направлені на регламентацію відносин, що входять в предмет галузі, але і вивчити способи матеріалізації норм в конкретні відносини і перетворення їх таким чином в правовідносини.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Курсова робота на тему: Джерела цивільно-процесуального права України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок