Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Закони XII таблиць

Закони XII таблиць

Назва:
Закони XII таблиць
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
17,53 KB
Завантажень:
457
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Курсова робота
Закони XII таблиць


ПЛАН
ВСТУП
РОЗДІЛ I
ІСТОРІЯ СТВОРЕННЯ ЗАКОНІВ XII ТАБЛИЦЬ
РОЗДІЛ ІІ
ОСНОВНІ РИСИ РИМСЬКОГО ПРАВА ЗА ЗАКОНАМИ XII
ТАБЛИЦЬ
2.1 Право власності і зобов`язальне право
2.2 Спадкове і шлюбно-сімейне право
2.3 Кримінальне право, суд і судовий процес
ВИСНОВКИ
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ
ВСТУП
Право Стародавнього Риму - яскрава сторінка світової історії. понад дві тисячі років тому на основі рабовласницького способу виробнацтва склалася і розвивалася правова система, в якій найбільших успіхів досягла розробка низки галузей, насамперед приватного ( цивільного) права.
Тема цієї курсової роботи була вибрана мною через зацікавленість саме до історії Риму. Найдавнішою відомою пам`яткою римського права є Закони ХІІ таблиць. За переказами, текст цих законів був написаний на 12 дошках (звідси й назва).
Закони ХІІ таблиць - збірник коротких правил з найважливіших практичних питань. Він містить правила про цивільний процес, землеволодіння, про сім`ю, про права крадитора щодо боржника, низку вказівок адміністративного характеру. Закони відображають велику владу домовладики, наявність приватної власності, яка може відчужуватися і заповідатися, жорстоке боргове право.
В епоху Законів ХІІ таблиць уже існувало рабство, однак воно ще не було розвинутим і згадки про рабів нечисленні. Правила про забов`язання (крім позики) досить скупі і свдчать, що процеси обміну були ще мало поширені.
В цій курсовій роботі я б хотіла детальніше розкрити передумови і саме створення Законів ХІІ таблиць. Тобто розкрити такі питання як де, чому і навіщо вони виникли. Також важливою складовою моєї курсової буде висвітлення дії законів в різних галузях права, які існували на той час в римському законодавтві.
РОЗДІЛ І
ІСТОРІЯ СТВОРЕННЯ ЗАКОНІВ XII ТАБЛИЦЬ
Найдавніше поселення Риму жило родами, якими управляли старійшини. Рід спочатку являв собою згуртований колектив, зв'язаний загальним походженням, загальною власністю на землю, а також шануванням предків.
Згодом на території, що належить родам, з'явилися люди, що не входять ні в один з них. Це були звільнені раби або їхні нащадки, чужоземці, ремісники й торговці, люди, вигнані за порушення родових обрядів, насильно переселені із підкорених міст. Цих прибульців у Римі називали плебеями. Корінне ж населення, що жило родами, називалося патриціями.[18, ст. 142]
Вертаючись до питання про походження римських станів, можна взяти за основу його "комплексну теорію":
·
патриції дійсно були корінним громадянством. Вони являли собою повноправний "римський народ";
· у безпосередньому зв'язку з ними були клієнти (від латини. Clitnis -слухняний)., які одержували від них землю, худобу, користувалися їхнім захистом на суді та ін. За це вони повинні були служити у військових загонах своїх покровителів, надавати їм допомогу грішми, виконувати різні роботи;
·
плебеї стояли поза родовою організацією патриціїв, тобто не належали до "римського народу", не мали доступу до общинної землі й були позбавлені політичних прав.
Походження плебеїв неясне й спірне. Безсумнівно тільки те, що вони стояли поза племінною організацією тому й не могли приймати участі в керуванні громадою. Зате вони безперешкодно займалися землеробством, ремеслами, торгівлею, Плебеї були особисто вільні, несли військову службу нарівні з патриціями. Торговельне й промислове багатство було зосереджено головним чином у їхніх руках: гордий своїм походженням патрицій уважав принизливим будь-яке заняття, крім землеробства, політичної діяльності, військової служби.
Патриції були повноправними громадянами. Вони розпадалися на три племена. Кожне плем'я складалося з 100 родів. Кожні 10 родів утворювали курію.
Курії утворювали загальні народні збори римської громади (куріатні коміції). Воно приймало або відкидало запропоновані йому законопроекти, обирало всіх вищих посадових осіб, виступало в якості вищої апеляційної інстанції при рішенні питання про страту, повідомляло війну, разом із сенатом вибирало царя, займалося найважливішими судовими справами та ін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Курсова робота на тему: Закони XII таблиць

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок