Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Правовий статус апеляційного господарського суду

Правовий статус апеляційного господарського суду

Назва:
Правовий статус апеляційного господарського суду
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
14,39 KB
Завантажень:
425
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Правовий статус апеляційного господарського суду
ПЛАН
Вступ
У наш час відбувається становлення господарського процесу. Господарський процес відіграє велику роль для захисту прав організацій (їх об’єднань), громадян-підприємців, для функціонування всього господарського комплексу країни у умовах становлення ринкових відносин.
У 2001-2002 роках вступили у силу нові законодавчі акти, що регулюють структуру і порядок діяльності господарських судів (у тому числі апеляційних господарських судів): Закон України “Про судоустрій в Україні” та нова редакція Господарського процесуального кодексу України. зроблено значний крок для проведення судової реформи в Україні, вдосконаленню судової системи, у тому числі однієї з її гілок – господарських судів.
Норми, які містяться у Законі України “Про судоустрій в Україні” направлені на те, щоб будь-який з господарських судів (враховуючи і апеляційні господарські суди), що розглядають спори між організаціями, що розміщені у різних регіонах України, і навіть спори за участю іноземних фірм і компаній, функціонував у якості складової частини єдиної системи.
Це означає, що господарські суди будуть застосовувати єдине матеріальне і процесуальне законодавство, при рівній для всіх можливості оскарження судових рішень і у кінцевому рахунку судовому захисту.
Судова реформа, яка проводиться в Україні має на меті завершити перевтілення бувших державних арбітражів у повноцінні органи правосуддя – господарські суди.
Ці суди повинні шляхом вирішення економічних спорів, спорів у сфері управління і інших справ, ефективно захищати права та законні інтереси українських, іноземних, міжнародних організацій, всіх громадян і осіб без громадянства, що здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи і які мають статус приватного підприємця, набутого у встановленому законом порядку.
Тим самим нове законодавство про господарські суди бути сприяти розширенню та поглибленню господарських реформ, забезпечувати господарський обіг, вільну конкуренцію, захист усіх форм власності.
Господарський кодекс виходить із конституційних положень про те, що у веденні держави знаходиться встановлення системи органів судової влади, порядку їх організації та діяльності, господарсько-процесуальне законодавство.
Такий підхід гарантує єдність економічного простору, дозволить господарським судам через охорону інтересів конкретних учасників господарських відносин вносити свій внесок у закріплення єдиного правопорядку на всій території країни, виконувати функцію попередження правопорушень у сферах господарства та управління.
Всі зміни та доповнення, що вносилися до господарського-процесуального кодексу сприяли підвищенню ефективності правосуддя, дієвості судового захисту від правопорушень, затвердження правопорядку у економічних відносинах.
Під ефективністю правосуддя розуміється:
Оперативність, тобто швидкість, строк розгляду справ;
Якість судових рішень, що виносяться, тобто їх законність;
Виконання судових рішень, тому що без цього немає дійсного правосуддя, немає дійсного захисту.
На вирішення цих завдань і були направлені реформи останніх років, у часності, прийняття нової редакції Господарського процесуального кодексу, що завершує процес перетворення державних арбітражів у повноцінні органи правосуддя – господарські суди.
1. Поняття апеляції
До теперішнього часу у науці як цивільного процесуального, так і господарського процесуального права України немає ні одного спеціального дослідження, присвяченого інституту апеляційного судочинства.
У правовій літературі до 1917 року апеляція розглядалася як прохання сторони, що вважає рішення суду першої інстанції у всьому або у відомій частині неправильним, про новий розгляд та винесення іншого рішення по справі судом вищестоящої інстанції.
Законність та обгрунтованість рішень ухвал суду першої інстанції забезпечуються системою численних процесуальних гарантій — принципами господарського процесуального права, участю в господарському судочинстві прокурора з метою захисту прав і законних інтересів інших осіб, встановленою процесуальною формою розгляду і вирішення господарських справ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Курсова робота на тему: Правовий статус апеляційного господарського суду

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок