Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Речові докази

Речові докази

Назва:
Речові докази
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
33,56 KB
Завантажень:
463
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
П Л А Н
Вступ.
1. Поняття, сутність і види речових доказів у кримінальному процесі.
2. Засоби отримання і процесуальний порядок формування речових доказів у кримінальній справі.
3. Збереження і вирішення долі речових доказів органами досудового розслідування і судом.
Висновки.
Список використаної літератури.
Вступ.
В Конституції України закріплено, що людина, її життя і здоровґя, честь і гідність, недоторканість і безпека визнаються в нашій державі найвищою соціальною цінністю. На забезпечення реалізації цього положення Основного Закону України спрямована діяльність правоохоронних органів та органів судової влади в державі. Охорона прав і законних інтересів фізичних і юридичних осіб є одним із завдань кримінального судочинства виконання якого досягається через реалізацію інших - шляхом швидкого і повного розкриття злочинів, викриття винуватих та забезпечення правильного застосування Закону.
Розкриття і розслідування злочинів, розгляд і вирішення кримінальних справ – це сфера кримінально-процесуальної діяльності органів дізнання, досудового слідства, прокуратури та суду. Основний зміст кримінально-процесуальної діяльності складає доказування.
Метою доказування є встановлення істини у кожній кримінальній справі. . [ 7, 5 ]
Доказове право становить сукупність кримінально - процесуальних норм про предмет доказування, докази та їх джерела, процес доказування і його субґєктів. Ці норми утворюють правову основу доказування. Доказове право – особливий інститут кримінально-процесуального права. Загальне поняття доказування в кримінальному процесі можна визначити як діяльність субґєктів кримінального процесу зі збирання, перевірки й оцінки доказів та їх процесуальних джерел, а також формулювання на цій основі певних тез і наведення аргументів для їх обґрунтування або спростування.
Кримінально-процесуальне доказування регулюють норми КПК України.
Будь-яке поняття виступає як мислене відображення речей в їх суттєвих ознаках, необхідно властивих даним речам. Для завдань практичного життя та наукового пізнання, зазначав В.Ф. Асмус, важливо, щоб з усієї множини якостей предмета думка наша вирізняла найбільш важливі, та вирізняла таким чином, щоб кожна з ознак була б конче необхідна, а всі ознаки, разом узяті. були б повністю достатніми для того, щоб за їх допомогою відрізнити даний предмет від усіх інших, пізнати даний предмет.
Доказами в кримінальній справі є будь-які фактичні дані на підставі яких у визначеному законом порядку орган дізнання, слідчий і суд встановлюють наявність або відсутність суспільно небезпечного діяння, винність особи, яка вчинила це діяння, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи ( ч.1 ст. 65 КПК ). . [ 4, 62 ]
Збирання доказів та їх процесуальних джерел – це врегульована кримінально-процесуальним законодавством ( ст. 66 КПК ) діяльність особи, яка провадить дізнання, слідчого, прокурора, судді й суду щодо виявлення і фіксації в процесуальних документах та матеріалах слідів злочину та інших подій як доказової інформації по конкретній кримінальній справі. Способами збирання доказів та їх джерел є слідчі та судові, інші процесуальні дії, витребування документів, проведення ревізій тощо.
Наступним елементом доказування є перевірка доказів. Метою перевірки доказів та їх джерел є визначення їх достовірності, повноти, законності способів їх одержання. Оцінка доказів та їх джерел є найважливішим елементом процесу доказування, який полягає в розумовій, логічній діяльності суду, прокурора, слідчого, особи, яка провадить дізнання. Елемент оцінки доказів є необхідною передумовою для прийняття будь-якого рішення по справі. У ст. 67 КПК зазначено, що суд, прокурор, слідчий і особа, яка проводить дізнання, оцінюють докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, обґєктивному розгляді всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.
Докази можна класифікувати, віднести до тієї чи іншої групи залежно від того, з якого джерела одержано фактичні дані.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 Курсова робота на тему: Речові докази

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок